Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Atminties lavinimas
(2) 2017-12-05 30
Žmogaus atmintis nėra tobula. Kartais skaitome knygas, mokomės, o vėliau nieko neatsimename. Tai gali baigtis prastu pokalbiu dėl darbo ar neišlaikytu egzaminu. Tačiau ką reikia daryti, kad būtume tikri, jog išmoktą informaciją atsiminsime?
(3) 2017-11-21 35
Manote, kad miegas reikalingas tik fizinėms jėgoms atgauti ir galvai pailsinti? Klystate! Per miegus mūsų smegenys dirba ir generuoja naujas idėjas.
(6) 2017-06-09 9
Šiais naujų technologijų laikais didėjantis kryžiažodžių žurnalų populiarumas daug kam gali pasirodyti neįtikėtinas. Tačiau, panašu, tai yra vienas geriausių ir optimalių būdų protui lavinti. Kryžiažodžiai ir galvosūkiai kaip naudinga laisvalaikio protinė veikla jau seniai domina psichologus. Dažnai neuropsichologai tarp įvairių praktikų, kurios gerina koordinaciją ir gebėjimą vienu metu galvoti apie kelis dalykus, įtraukia ir kryžiažodžius.
(2) 2017-04-28 20
Pagalvokite kiek kartų esate susidūrę su panašia situacija: važiuojate į populiarų prekybos centrą, parkuojate mašiną į tam tikrą eilę, kuri, be abejo turi, savo numerį, idant vėliau nebūtų sunku surasti tikslią mašinos vietą. Po keleto valandų intensyvaus pirkinėjimosi, daugiau ar mažiau žinote, kur yra mašina, tačiau pats – numeris tarsi į dangų išgaravęs.
(0) 2016-12-02 44
Protas yra didžiausias mūsų turtas. Visi tai žino, ir tai yra šventa tiesa. Protas pernelyg vertingas, kad jį beatodairiškai švaistytume. Juo reikia rūpintis. Kaip tai daryti? Jei nesinori žaisti šachmatais, pateikiame sąrašą 10-ies dalykų, kuriuos kasdien atlikdami, rūpinatės savo smegenimis.
(0) 2016-05-07 55
Kai kurie žmonės norėdami ką nors prisiminti bando galvoje kurti dainas ar matomoje vietoje klijuoti prirašytus lapelius, tačiau ekspertai turi kitokį pasiūlymą. Mokslininkai atrado, kad jei nupiešite tai, ką jums reikia prisiminti, prisiminsite dvigubai daugiau informacijos, nei užsirašę žodžius. Šis metodas padeda sukurti rišlesnes sąsajas, kurios geriau integruoja vizualinę, motorinę ir semantinę informaciją.
(13) 2016-03-16 -16
Ar gebate pamatyti, kokia raidė paslėpta šiuose dviejuose paveikslėliuose? Jeigu taip, tuomet jūs turite fotografinę atmintį. Pasak testo kūrėjų, raidę gali pamatyti tik 1 proc. žmonių. Ar esate tarp jų?
(2) 2016-03-15 9
Siūlome įdomų pratimą/testą atminties, dėmesio ir vizualinių gebėjimų lavinimui.
Rubrika: Testai
(0) 2015-10-06 19
Mokytis, kol nugriūsi, tikrai nėra gerai, nes smegenys, kaip ir bet kuris kitas organas, pavargsta, sako Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė Vilija Stanišauskienė.
(0) 2015-03-23 27
Mokslininkai priėjo išvadą, kad vos 45 min. trukmės snūstelėjimas atmintį gali pagerinti net 5 kartus. Tyrimo rezultatai byloja, kad trumpas snūstelėjimas padeda išlaikyti ką tik išmoktą informaciją ir žymiai pagerina jos atgaminimą. Taigi, jei ko nors intensyviai mokotės, nevenkite numigti.
(6) 2015-01-30 27
Žmogaus veidų atpažinimo sistema, galima sakyti, nepriekaištingą. Su vardais, deja, nėra taip paprasta. Paskubomis besisveikindami su keturiais nepažįstamaisiais, iš tiesų susipažįstate su keturiomis poromis batų. Kaip lengvai prisiminti kiekvieną sutiktąjį, jo vardą, pavardę bei trumpą informaciją apie jį?
(4) 2015-01-29 75
Net visą naktį skyrę apibrėžimų, datų mokymuisi ar bandę įsiminti pristatymo kalbą, ryte suprantate, kad visa ši informacija jau išgaravo? To išvengti padės žinios apie mokymosi metodikas, atminties ritmus bei užmaršumo kreivę.
(0) 2015-01-06 -32
Pastebėti raukšles ant veido ar kūno pasikeitimus – visai nesunku, tačiau ar žinote, kaip su amžiumi sensta jūsų smegenys? Akivaizdu, kad būnant vyresnio amžiaus tampa sunkiau susikoncentruoti, įsisavinti naują informaciją, tačiau gydytojai vis dar negali tiksliai pamatuoti, kokiu greičiu tai intensyvėja.
(0) 2015-01-05 61
Verslininkas Davidas Bayley‘s, jau būdamas suaugęs, išmoko net kelias užsienio kalbas. Susikalbėti prancūziškai, kaip teigia D. Bayley‘s, jam pavyko išmokti vos per 17 dienų. Kokia jo paslaptis? Tuoj sužinosime. Svarbi pastaba: prieš tai, naudodamas tokį patį metodą, jis pramoko ispanų kalbos, rašo TIME.
(0) 2014-07-23 31
Atmintis – tai žmogaus smegenų savybė, be kurios labai sudėtinga įsivaizduoti gyvenimą. Visi mes gimstame su galimybe atsiminti įvairiausius įvykius, tačiau vieniems tai sekasi geriau, o kitiems prasčiau.

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į