Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-10-29 0
Praeitą savaite Vytauto Didžiojo universitete vykusioje konferencijoje „Lietuvos aukštojo mokslo kokybė: patirtis ir tobulinimo gairės“ nuspręsta lapkričio pabaigoje įkurti Nacionalinį aukštojo mokslo kokybės forumą. Jeigu idėja nesibaigs "idėjos" lygyje, gal ir visai rimta ir naudinga mintis.
(3) 2007-10-28 0
Visiems sąmokslo teorijų gerbėjams Leonardas Da Vinči visų pirma žinomas kaip Mona Liza autorius. Tai ne tik vienas iš garsiausių autoriaus darbų, bet ir teologinėmis paslaptimis apgautas paveikslas. Tačiau Da Vinči domina ne tik rašytojus ir menininkus ar sąmokslo teorijų gerbėjus, bet ir mokslininkus. Viso to priežastis – gandai apie dar vieną Leonardo paveikslą, kuris kelis šimtmečius buvo paslėptas ir tik dabar aiškėja, kur neva reiktų jo ieškoti.
(0) 2007-10-28 0
Kosminių teleskopų Spitzer ir Chandra dėka mokslininkai aptiko šimtus aktyvių juodųjų skylių, pasklidusių po nutolusias galaktikas. Šis Visatos kampelis nuo mūsų nutolęs per milijardus šviesmečių. Atradimas leidžia spėti, jog juodosios skylės egzistavo jau ir ankstyvaisiais Visatos formavimosi metais.
(0) 2007-10-28 0
Niekada nekilo klausimas, kodėl gripas yra sezoninis susirgimas? Juk vasarą susirgti gripu – kažkas keisto ir neįprasto, o rudenį ar žiemą visiems suprantamas dalykas. Nuo ko gi tai priklauso? Jei manėt, jog atsakymas žinomas visiems gydytojams, deja, bet klydote. Pasirodo to tvirtai niekas nežino. Iki šiol buvo tik hipotezės, o dabar Niujorko mokslininkai atliko keletą eksperimentų, padedančių aiškiau suvokti gripo sezoniškumo priežastis.
(0) 2007-10-28 0
Šią savaitę mes jau rašėme apie naują JAV erdvėlaivio "Discovery" misiją – antradienį septynių astronautų įgula įskriejo į Žemės orbitą, o ketvirtadienį susijungė su Tarptautine kosmoso stotimi (TKS). Misijos tikslas - paruošti orbitinę stotį naujoms europiečių ir japonų mokslo laboratorijoms. Įdomu tai, jog pirmą kartą per kosminių tyrinėjimų istoriją vienu metu ir Tarptautinei kosmoso stočiai (TKS), ir erdvėlaiviui, skriejantiems aplink Žemę, vadovauja ...
(0) 2007-10-28 0
„BBC“, remdamasi Aplinkosaugos agentūros ataskaita, pranešė, kad D. Britanijos geriamame vandenyje aptikta antidepresanto prozako pėdsakų. Tiek daug žmonių naudoja šiuos vaistus, kad šie patenka į upes ir gruntinį vandenį.

Laikraščio „Sunday‘s Observer“ duomenimis, jo poveikį žmonių sveikatai svarstė vyriausybės aplinkosaugos stebėtojai. Anot Geriamo vandens inspekcijos, vandenyje aptiktas labai atskiestas prozakas.
(0) 2007-10-28 0
Šis mažytis, prie diržo ar kuprinės prisegamas magnetinis kompasas negenda, nebijo mechaninio poveikio ir yra praktiškai nesunaikinamas - na bent jau taip žada patys gamintojai. Aišku, tiesos tame yra - kompasas neturi jokių judančių mechanizmo detalių. Bet tuomet kaip juo naudotis?
(0) 2007-10-27 0
Prinstono universiteto (JAV) mokslininkų vadovaujama tyrėjų grupė sukūrė puslaidininkinę medžiagą, pasižyminčia tuo, jog šviesa joje lūžta į priešingą pusę nei įprastinėse gamtoje sutinkamose medžiagose. Ši stulbinanti savybė gali gerokai pagerinti medicininės diagnostikos ar greitų ryšio tinklų įrangos veikimą.
(11) 2007-10-27 0
Šį 1972 metų "Vauxhall Victor" savininkas "šiek tiek" perdarė - sumontavo 9,3 litrų darbinio tūrio V8 tipo variklį su dvejais turbokompresoriais. Išvystoma galia pasiekia triuškinančius 2200bhp. Įdomiausias faktas - automobilis visiškai atitinka visus Didžiojoje Britanijoje įprastiniams automobiliams keliamus techninius reikalavimus ir juo be problemų galima važinėti miesto gatvėmis, įsibėgėjant nuo 0 iki 100km/h per vieną sekundę. Vienintelė problema - norint juo nuv...
(0) 2007-10-27 0
Trečiadienio vakare pasaulį apskriejo žinia, kad Persėjo žvaigždyne sprogo Holmso kometa. Vos per keletą valandų kometos šviesis netikėtai išaugo apie 400 tūkst. kartų! Iki šio keisto reiškinio kometa buvo įžiūrima tik su teleskopu, o dabar nuo trečiadienio tapo matoma plika akimi. Kol kas neaišku, kas sukėlė tokį sužibimą, todėl daugelis pasaulio teleskopų dabar nukreipti į šią kometą.
(23) 2007-10-27 3
Šių metų parodoje "Infobalt" pristatomas pirmasis lietuviškas mobilus telefonas pasiūlė tai, ko nedrįso siūlyti Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai - dvi SIM korteles talpinantį aparatą. Mobiliuosius telefonus „TEL202“ pradeda Lietuvoje gaminti lietuviško kapitalo bendrovė „Teltonika“. Masinė jų gamyba prasidės šių metų lapkričio pabaigoje.
(1) 2007-10-27 0
Šioje fotonaujienoje pamatysite kelias nuotraukas, kuriose parodyta didžiulės skiriamosios gebos multiprojektorių virtualiosios realybės sistema. Ją planuojama naudoti apmokymuose Nevadoje (JAV) esančioje oro pajėgų bazėje. Sistemą gamina kompanija "Lockheed Martin" ir joje pritaikyta "Mersive Sol Server" technologija - ji automatiškai ir tolygiai apjungia kelių projektorių vaizdą į vieną didžiulį displėjų. Sistema visiškai automatiškai susikalibruoja, išlenkia vaizdą...
(26) 2007-10-27 0
Vienas bendraamžių reketuojamas biržietis moksleivis išdrįso viešai kalbėti apie problemas, kamuojančias mokyklas. Nors atrodo tai lokalinė problema, tačiau iš tikro toks reiškinys neabejotinai sutinkamas daugumoje mokyklų. Ir nors kiekvienos mokyklos administracija žada imtis efektyvių veiksmų tokių problemų sprendimams, visgi menkai tikėtina, jog šie reikalai išsispręs be visos valstybės pagalbos. Norėdami prisidėti prie šių problemų sprendimo būdų paieškos i...
(18) 2007-10-27 0
Visa žmonija per artimiausią 100 tūkst. metų laikotarpį gali pasidalinti į du porūšius - genetiškai aukštesnę žmonių klasę ir protiškai atsilikusiųjų, teigia evoliucijos mokslo teoretikas, London School of Economics daktaras Oliver Curry, rašo BBC.
(4) 2007-10-26 0
Toliau tęsiame pažintį su pavojingais vandens gyvūnais – pirmojoje dalyje rašėme apie labai įdomią žuvį fugu, kuri sugeba vienu metu kelti milžinišką mirties baimę ir tuo pačiu būti delikatesu. Antrojoje dalyje kalbėjome apie rajas – taikias, bet turinčias kuo apsiginti. Šioje dalyje net trys žuvų rūšys – visos skirtingos, visos ne per didžiausios, tačiau, be abejonės, labai pavojingos.