Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2007-10-08 0
Mičigano universitetas paskelbė, jog jame dirbantys mokslininkai sukūrė nanokompozitinę plastmasinę lanksčią medžiagą, kuri stiprumu nenusileidžia plienui. Naujoji medžiaga gaminama vieną ant kito sudedant daugybę nanosluoksnių, juos tarpusavyje sujungiant klijuojančia polimerine medžiaga.
(3) 2007-10-08 0
Visi žinome, jog pakilus į erdvę virš Žemės, dingsta įprastinė gravitacijos jėga, traukianti bet kokius objektus žemyn. Žinoma, nesvarumo būsenoje paskrajoti įdomu, tačiau anksčiau ar vėliau tenka susirūpinti "žemiškesniais" reikalais. Niekada nekilo klausimas - kaipgi veikia unitazai kosminiuose laivuose? Skaitykite toliau ir žiūrėkite video.
(0) 2007-10-08 0
Parodoje "Tokyo Motor Show" pristatyta "Yamaha Tesseract" koncepcija. Išoriškai naujasis gaminys panašus į tipinį keturratį motociklą, tačiau jame montuojami didesni ratai, o jo plotis yra nedaug didesnis už paprasto motociklo su dviem ratais plotį. Kompanijos teigimu, 4 ratai užtikrina didesnį stabilumą, be to, jame sumontuoti du skirtingi varikliai - benzininis ir elektrinis. Kol kas dar neaišku, ar ši koncepcija pasieks serijinę gamybą.
(4) 2007-10-08 0
Kreigas Venteris (Craig Venter), kurio pastangos komercializuoti žmogaus genomo projektą buvo gan prieštaringia vertinamos, dabar paskelbė, jog kartu su savo komanda sukūrė sintetinę chromosomą, kuri gali būti laikoma dirbtinės gyvybės pradžia. Venterio institutas planuoja suteikti daugiau informacijos apie vykdomus tyrimus artimiausiomis savaitėmis. Jei teiginiai pasitvirtins, potencialios taikymo galimybės gali būti neribotos. Dirbtinai sukurtus organizmus būtų galima naudo...

IT
(9) 2007-10-07 0
Nesiseka įtikinti aplinkinių, jog jūs - technologijų ekspertas? Tokį įvaizdį susikurti tikrai padės šie bevielio ryšio zonas aptinkantys marškinėliai. Tai ne tik gražu, bet ir praktiška - daugiau nebereikės įsijungti nešiojamo kompiuterio vien tam, kad patikrintumėte, ar veikia Wi-Fi tinklas - tiesiog pažvelkite į savo drabužį ir sužinokite jo "nuomonę" šiuo klausimu. Po medžiagos sluoksniu paslėptas specialus elektroninis įrenginys, valdantis Wi-Fi detektorių bei...
(1) 2007-10-07 0
Prancūzų kompanija Venturi, besiverčianti ekologiško transporto gamyba, pristatė du naujus projektus – saulės ir vėjo energija varomus automobilius. Šie projektai jau senokai kirbėjo inžinierių galvose, o informacija apie sudarytą pirmojo automobilio Eclectic kompiuterinį modelį internete pasirodė jau prieš gerą pusmetį. Tačiau dabar žengtas dar vienas žingsnis ir nuo modelio pereita prie veikiančio koncepcinio gaminio, pilnai paruošto serijinei gamybai.
(4) 2007-10-07 0
Menininkas Chrisas O'Shea sugalvojo savotišką pramogą dideliems vaikams. Tikriausiai visi prisimenate supermeno gebėjimą žvelgti kiaurai sienas? Projekto "Out of Bounds" esmė - pasižvalgymui kiaurai sienas naudojamas prožektorius. Jis "prasiskverbia" kiaurai sienos sluoksnius ir atskleidžia tai, kas slepiasi už šios kliūties. Kaip tai veikia - skaitykite toliau.
(0) 2007-10-07 0
Paskutiniai Bristolio universiteto (University of Bristol) matematikų tyrimai parodė, jog nedideli skysčio lašeliai, veikiami vibracijos, gali judėti į stačią įkalnę įveikdami traukos jėgą. Eksperimentas atliktas su vertikaliai vibruojančiu paviršiumi, kurio atlenkimo kampas buvo net 85 laipsniai – taigi, beveik status kampasю Ir ką jūs manot? Ogi skysčio lašeliai entuziastingai „ropojo“ į viršų.

IT
(0) 2007-10-07 0
Prancūzijos kompanija "Total Immersion: sukūrė technologiją "D’Fusion", leidžiančią realiu laiku integruoti interaktyvią 3D grafiką į tiesioginės transliacijos vaizdo informaciją. Kitais žodžiais tariant, užtenka tiesiog nukreipti vaizdo kamerą į pageidaujamą paviršių, ir jis tampa "gyvas". Kompanija neseniai pristatė savo kūrinio demo versiją ir sprendžiant iš japonų auditorijos reakcijos, ji turi neišpasakytai plačias galimybes.
Nepaisant kalbos barjero, pate...
(2) 2007-10-07 0
Astronomams pagaliau pasisekė išmatuoti kosminio kūno parametrus, kurio netgi neįmanoma pamatyti. Ir visai ne dėl to, jog jis yra per toli. Tiesiog tokia jo pagrindinė savybė – būti nematomu. Aišku, kalba eina apie juodąją skylę arba juodąją bedugnę – tokį kosminį darinį, kuris sugeba įtraukti ne tik bet kokia šalia esančią materiją, tačiau net ir šviesą. Tačiau net ir tokias žvaigždes įmanoma stebėti. Kaip tai padarė astronomai, išmatavę įspūdingus Ere...
(1) 2007-10-07 3
„Daktare, kiek man dar liko?..“ – jei šį klausimą sugebėtų užduoti atskira ląstelė, atsakyti galėtų mokslininkas Duncan M. Baird su kolegomis iš Cardiffo universiteto (Cardiff University). Tai tapo įmanoma po jų sėkmingo telomerų (tai chromosomos galuose esančios DNR sekos) tyrimo.
(4) 2007-10-06 0
Ar nustebtumėte, jei sužinotumėte, jog didelis skaičius pasaulyje esančių namų - pradedant Niujorku, baigiant Amsterdamu ar Brazilija, siekia siauriausio pasaulio namo titulo? Kai kurie jų yra ploniausi pagal priekinį fasadą, kai kurie pagal plačiausią arba siauriausią vietą. Tačiau vienas dalykas juos sieja - norint visiems šiems pastatams parinkti tinkamus baldus, būtinas lakios fantazijos dizaineris.
(1) 2007-10-06 0
Pavargote spoksoti į kelią ilgoje kelionėje automobiliu? Naujoji kompanijos "Pioneer" navigacijos technologija suteiks jums papildomą porą akių. Vaizdų atpažinimo automobilio navigacijos sistema (angl. Image Recognition Car Navigation System) apjungia tradicinę GPS navigacijos sistemą su video kamera ir programa, analizuojančia priešais automobilį esantį vaizdą ir pateikia geresnes rekomendacijas, perspejimus ar netgi pataria, kuriuo keliu geriau važiuoti norint pasigrožėti ...
(6) 2007-10-06 0
Japonijos kompanija KDDI netoli Tokijo vykstančioje CEATEC parodoje pristatė erdvinės televizijos technologiją "Free-Viewpoint Video". Jos esmė - specialiai padarytas vaizdo įrašas. Iš viso naudojama 30 video kamerų, kuriomis vaizdas įrašomas iš įvairių apžvalgos taškų. Vėliau šie įrašai programiškai apjungiami ir sugeneruojamas trimatis vaizdas - lygiai tuo pačiu principu, koks yra naudojamas kuriant kompiuterinius žaidimus. Kol kas šią technologiją KDDI planuoja ...
(0) 2007-10-06 0
Stiklinis unitazo bakelis - unikali galimybė atnaujinti klasikinį ir standartinį seniai nusibodusį baltos spalvos analogą. Gaminys konstruojamas iš akrilo, o į jo vidų dekoracijas galima patalpinti ar pakeisti tik per kelias minutes. Dekoracijų įvairovė gan didelė - pradedant delfinais, baigiant Budos statula (jei kartais, pavyzdžiui, užsinorėtumėte pamedituoti ;) ).