Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Optinės iliuzijos

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-09-29 5
Vakarėliuose dažnai būna nuobodoka? Norite sulaukti daugiau aplinkinių dėmesio ir atsidurti dėmesio centre? Magija yra puiki priemonė, kaip pakelti nuotaiką ne tik aplinkiniams, tačiau ir sau.
(8) 2015-09-28 -123
Turbūt daugelis atsimena garsiosios suknelės optinę apgaulę, kuri praėjusią žiemą pasaulio internautus padalijo į du priešingus frontus. Šią savaitę virtualioje erdvėje atsirado dar viena itin gluminanti mįslė, kuri ir vėl išskyrė dvi skirtingas pozicijas atstovaujančias stovyklas.
(3) 2015-07-02 23
Straipsnį iliustruojanti nuotrauka, iš pirmo žvilgsnio, nėra itin patraukli. Bet jei įsižiūrėsite atidžiau, turėtumėte pamatyti žavingai besišypsančią brunetę.
(0) 2015-05-14 67
Jei pažiūrėję į tekstą iliustruojančią nuotrauką pamanėte, kad tai – ant stalo stovinti stiklinė su vandeniu, klystate.
(0) 2015-05-13 12
Ar kada nors pasidomėjote, kodėl horizonte esantis Mėnulis atrodo toks didelis? Jei taip, tuomet jūs ne vieni. „Didėjantis Mėnulis“ gali būti žinomiausia žmonijos optinė iliuzija, kurią išaiškinti žmonės mėgino tūkstančius metų.
(9) 2015-03-17 -101
Ar dar prisimenate suknelę, kuri sukėlė tiek ginčų internete ir ne vieną privertė suabejoti savo akimis bei spalvų pažinimu. Taigi socialiniame tinkle „Twitter“ atsirado dar viena nuotrauka, kuri verčia kilnoti antakius.
(13) 2015-03-07 118
<em>Praeitą savaitę visi <a href="http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/kaip_mes_gyvename/S-46356/">ginčijomės dėl suknelės</a>, kuri vieniems buvo aiškiai mėlyna ir juoda, o kitiems
(88) 2015-02-27 140
Tikriausiai tokios diskusijos dėl suknelės nebuvo kilusios nuo Monicos Lewinsky laikų. Viena nuotrauka interneto vartotojus padalino į dvi stovyklas, kurių kiekviena aršiai gina savo nuomonę. Ir viskas – dėl to, kokios spalvos yra suknelė. Šiąnakt internete paskelbta nuotrauka sukėlė pasaulines diskusijas – ar drabužis yra mėlynas su juodais nėriniais, ar baltas su auksiniais? „Wired“ aiškina, kad šios diskusijos atsiremia į žmogaus anatomiją – kaip mes matome spalvas?
(0) 2015-01-06 46
Lieka tik stebėtis, kokį efektingą daiktą galima pa(si)gaminti tiesiog iš lakšto plonos nerūdijančios skardos. Gamintojo svetainėje rasite visą sukučiais (angl. – spinner) vadinamų gaminių katalogą. Vaizdo siužete demonstruojamas modelis kainuoja 65 dolerius. Pakanka jį pakabinti ir lengvai paliesti, kad jis pradėtų suktis – ir erdviniai specialieji efektai prasideda.
(0) 2014-12-12 26
Sukurta aibė iliuzijų, kuriose viskas sukasi, keičia spalvas, vibruoja ir t.t. Tačiau peržiūrėjus šią iliuziją kyla apgaulingas įspūdis, kad jus supanti aplinka pradeda banguoti, pulsuoti. Šis fenomenas dar vadinamas "krioklio iliuzija", kadangi pirmą kartą buvo pastebėtas 1834 m. Škotijoje, žvelgiant į krioklį netoli Foyerso.
(0) 2014-08-13 54
Japonų menininkė Kumi Yamashita kuria šviesos ir šešėlių žaismo šedevrus, kurie balansuoja ant materialumo ir nematerialumo ribos. Be šviesos ir tinkamo apšvietimo kampo jos kūriniai atrodytų beprasmiai. Bet kai įjungiama šviesa...
(6) 2014-07-22 25
Apie kokias tieses gali būti kalba, jei maži skrituliukai didžiuliame skritulyje išsidėstę ratu? Ne tik išsidėstę, bet ir sukasi ratu – kaip turėsite progos įsitikinti vaizdo siužete. Vis dėlto nubraižius kiekvieno skrituliuko judėjimo trajektoriją, paaiškėja neįtikėtina tiesa – visi skrituliukai juda TIESĖMIS. Pirmyn, atgal – jokiais būdais ne ratu. Kaip tai įmanoma?
(0) 2014-07-02 54
Žiūrint į šį Vindzoro rūmuose (Anglija) kabantį paveikslą, iš pradžių susidaro įspūdis, jog žiūri ne į paveikslą, o į didelės raiškos plokščią ekraną, ir žvilgsnį vedžioja jame rodomas vaizdas. Vis dėlto elektronikos šiame meno kūrinyje – nė gramo. Vien popierius ir spalvos.
(27) 2014-06-13 68
Į šį ratą, kai jis sukasi, kurį laiką pažiūrėjus įdėmiau, išvysite ne baltą ar juodą, o kokią nors kitą spalvą. Bet įdomiausia tai, kad kiekvienas pamato kitokias spalvas – geltoną, žalią, rečiau – raudoną. Būna ir tokių, kuriems kita spalva nepasirodo. Benhamo rato testo rezultatai mokslininkus glumina jau ne vieną dešimtmetį: jie neranda paaiškinimo, kodėl iliuzija sukelia skirtingus pojūčius.
(0) 2014-04-08 1
Ne vieną apdovanojimą pelnęs kūno tapytojas iš Čikagos (JAV) Paulas Roustanas sukūrė žadą atimantį drugio piešinį. Į juodai baltą paveikslą žvelgiant pirmą kartą, įžiūrėti įmanoma tik sparnus išskleidusį drugį. Nė menkiausios užuominos, kad žiūrite ne į drugį, o į gyvą moterį. Net ir žiūrint iš labai arti. Ir tik peržiūrėjus vaizdo siužetą, paaiškėja, kaip reikia žvelgti į šį piešinį, kad jame pasimatytų moters kūnas visu ūgiu.