Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Povilas Juodelis

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Povilas Juodelis

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2015-06-15 36
Džordžas Monbiotas – britų rašytojas, tačiau savo šalyje jis labiau garsėja ne knygomis, o politiniu ir aplinkosauginiu aktyvizmu. „Aš myliu banginių išmatas“, – kartą parašė jis ir susilaukė milžiniško dėmesio. Šiuo metu autorius pagrindžia faktą, kad dramblių, raganosių ar kitos megafaunos naikinimas yra tolygus naftos tanklaivių katastrofoms ir milžiniškai atmosferos taršai, galinčiai mus pražudyti.
(15) 2013-11-25 1
Kaip kasmet Lietuvos kelininkus žiema užklumpa netikėtai, taip ir stojant į aukštąsias mokyklas situacija kiekvienais metais kartojasi – vienos populiariausių išlieka vadybos, teisės ir ekonomikos studijos. Daugiau nei 58,2 proc. pirmakursių 2013 m. pasirinko humanitarinių, menų ir socialinių mokslų kryptį. Po šiomis kryptimis besislepiančias profesijas vienas šių eilučių autoriaus dėstytojas prieš gerą dešimtmetį apibūdino taip: „Susitaikykite su tuo, kad pinigų jūs neturėsite.“
(7) 2013-04-29 0
1969 m. JAV astronauto Neilo Armstrongo kojos palietė Mėnulio paviršių. Beveik iš karto pasigirdo raginimų tęsti kosmoso „užkariavimą“. Visų žvilgsniai, be abejo, nukrypo Marso pusėn. Praėjo daugiau nei 40 metų ir žmogaus pėdsakų ten vis dar nematyti, bet šviesa tunelio gale jau yra. Projekto „Mars One“ entuziastingas startas teikia viltį, kad didžioji kelionė įvyks jau po dešimtmečio. Šimtai tūkstančių savanorių jau pareiškė norą skristi į Raudonąją planetą, nors puikiai supranta, kad kelionė bus be bilieto atgal.
(0) 2013-03-25 1
Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens planetoje netrūksta, tačiau iš viso tik apie 3 proc. viso vandens yra gėlas ir tinkamas žmogui naudoti.
(2) 2013-01-30 0
Atliekos – civilizacijos rykštė. Milijardai tonų kas dieną atsiduria sąvartynuose, kur šiukšlės pūva, teršia dirvožemį, nuodija vandenį ir tiesiogiai arba ne gadina visiems sveikatą. Perfrazuojant maldą: kaip Žemėje, taip ir danguje – virš mūsų galvų sklendžia milijonai įvairaus dydžio kosmoso šiukšlių. Jų daugėja beveik kiekvieną dieną, o specialistai problemą apibūdina žodžiu katastrofa.
(8) 2012-11-26 26
Vaikystėje lankantis pas kaimynus kartą į rankas pakliuvo viena knyga. Juoda, kietais viršeliais, su pavaizduota keista skulptūra didelėmis it musės akimis. Pavadinimas klausė: „Kur jūs, ateiviai iš kosmoso?“ Sauliaus Kanišausko 1988 m. išleistą knygą „suvalgiau“ per vieną vakarą. Kitą dieną su kiemo draugais įkūrėme slaptą ateivių stebėjimo būrelį.
(10) 2012-05-28 0
Ar dar pamenate ozono skylių krizę? Kai viso pasaulio žiniasklaidoje mirgėjo pranešimai apie plonėjantį ozono sluoksnį ir galimus katastrofiškus padarinius visam pasauliui? Atrodo, krizė ėjo ir praėjo, o praėjusi spėjo apaugti įvairaus plauko mitais ir sąmokslo teorijomis, neva tai buvo viso labo tik demoniškas mokslininkų planas išmelžti pinigų nereikalingiems tyrimams, kaip ir dabar dėl klimato kaitos. Tačiau kas domisi, tas žino – anuomet mokslininkai išgelbėjo ...
(9) 2012-04-30 1
Kas sieja bites ir varles? Nuoga tiesa – abi rūšys masiškai nyksta. Tai prasidėjo visai neseniai, o mastas gąsdina ne vieną mokslininką. Blogiausia, kad abiejų rūšių žudikas toks pats paslaptingas kaip Džekas Skerdikas – niekas tiksliai negali pasakyti, kas jis ar jie. Kitaip nei 1888 m. siautusio serijinio žudiko istorija, gamtosauginė versija juda į priekį. Lėtai, bet juda. Tačiau apie viską – nuo pradžių.
(21) 2011-11-14 13
Gajos hipotezė (arba Gajos teorija, dar vadinama ir Gajos principu) teigia, kad Žemė egzistuoja kaip atskira sistema ir yra gyvas organizmas. Šią hipotezę XX a. 7 dešimtmetyje nukaldino Jamesas Lovelockas ir Lynnas Margulis. Vos iškelta, ši idėja tarp mokslininkų sulaukė smarkios kritikos, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais į ją imta žiūrėti kiek kitaip.
(6) 2011-11-07 0
Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens planetoje netrūksta, tačiau iš viso tik apie 3 proc. viso vandens yra gėlas ir tinkamas žmogui naudoti.
(6) 2011-11-02 0
Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, spalio 31 d. Filipinuose gimęs kūdikis pasaulio gyventojų skaičių padidino iki 7 mlrd. Tą pačią dieną šis kūdikis atnešė ir savo pirmą indėlį į pasaulį – subtiliai šnekant – savo nešvarias sauskelnes. Šios nešvarios sauskelnės yra tik ledkalnio viršūnė žmogaus išmatų, kurių didžiuliai kiekiai kasdien susikaupia pasaulyje. Todėl klausimas, kaip žmonija tvarkysis su tuo, kai 2100 m. pasaulio populiacija pasieks 10 mlrd...
(27) 2011-10-27 0
Viena didžiausių šiuolaikinio pasaulio rykščių – bado problema. Nors sparčiai tobulėja nanotechnologijos, biotechnologijos, užkariaujamas kosmosas, žmonija vis dar kenčia dėl paties elementariausio gyvybiškai svarbaus maisto trūkumo.