Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Eglė Plytnikaitė

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Eglė Plytnikaitė

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-03-23 64
Nors žmonių populiacija sparčiai didėja, o miestai užima vis didesnius žemės plotus, planetoje vis dar gausu urbanizuotų vietų, paliktų valdyti praeities vaiduokliams. Dažniausiai tai yra pavieniai statiniai, tačiau kartais apleidžiami ištisi miestai, pilni daugiabučių, mokyklų bei prekybos centrų.
(0) 2015-02-17 4
Sparčiai kintant klimatui bei senkant gamtos ištekliams esame priversti keisti ir savo įpročius. Tai ypač stipriai veikia mados industriją, kuri ilgus metus kaltinama besaikio vartojimo skatinimu. Dalis kūrėjų jau susirūpino savo kuriamais produktais ir pamėgino į viską pažvelgti kiek kitaip. Taip pradėta iš žmonių palaikų gaminti deimantus, iš kelyje žuvusių žvėrelių siūti kailinius, iš karvių odos atliekų gaminti rankines ir pan.
(2) 2015-01-13 50
Indonezijos Airlangga Universiteto mokslininkai teigia, kad jiems pavyko sukurti net 99 proc. efektyvumo kontraceptikus, skirtus vyrams, kurių pagrindą sudaro natūraliai vietinėje gamtoje augantis augalas.
(0) 2014-05-12 19
Nusprendę statyti nuosavą būstą naujakuriai ilgai matuoja ir skaičiuoja kaip, iš ko ir per kiek laiko būstas turėtų būti pastatytas. Ilgas ir alinantis statybų procesas dažniausiai užtrun
(0) 2014-01-28 0
Pagaliau atšalus orams ir atėjus tikrai baltai žiemai, smagu pasimėgauti ir jos teikiamais malonumais. Vienas jų - tai iglu, kupolinio namo iš sniego blokų statyba, prieinama kiekvienam žiemiškų pramogų išsiilgusiam entuziastui. Šis užsiėmimas ypač patinka vaikams, tačiau tinka ir suaugusiems.
(1) 2013-08-12 1
Sparčiai didėjant susirūpinimui planetos ekologine situacija, architektūra atsidūrė po didinamuoju stiklu. Ieškoma įprastinių statybinių medžiagų pakaitalų, saulės ir vėjo energijos integravimo galimybių bei kitų įmanomų žaliųjų sprendimų. Viskas vyksta lėtai ir nuosekliai, žingsnis po žingsnio judant užsibrėžto tikslo link. Laimei, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančiam architektui Maiklui Reinoldsui (Michael Reynolds) toks lėtas vystymasis nebuvo priimtinas, tad jis nusprendė viską keisti greitai ir radikalai, tapdamas tikru šiukšlių kariu.
(1) 2013-07-01 6
Po to kai Lietuvoje buvo legalizuotos pluoštinės kanapės, laikas susimąstyti, kur ir kaip šį augalą galimą panaudoti efektyviausiai.
(3) 2013-05-20 9
Minimalizmas, subitilumas, mažas dėžutes primenančios formos – tai vyraujančios mūsų dienų architektūros tendencijos. Pamatyti apvalų arba kupolo formos namą šiuolaikiniame mieste beveik neįmanoma, tačiau ar tikrai kupolai skirti tik senovinių bažnyčių stogams?
(14) 2013-05-03 3
Konstrukcijos iš smėlio maišų yra plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jos jau daugybę metų naudojamos apkasų tvirtinimui, užtvarų, apsaugančių nuo potvynių statybai, garso izoliacijai. Visgi, tokio tipo konstrukcijų pritaikymas namų statybai - vis dar naujovė.
(11) 2013-04-02 0
"Dumpster daivingas" – tai naudoti vis dar tinkamų daiktų arba maisto produktų paieška konteineriuose. Tokia veikla paprastai siejama su žemo socialinio sluoksnio atstovais, tačiau iš tiesų tuo užsiima ir daugybė įvairiausias pareigas užimančių žmonių, save vadinančių "freegan" (fryganais, -red. past.). Pastarieji tai daro ne dėl pinigų stygiaus, o kovodami prieš vartotojiškos visuomenės problemas ir remdami įvairius ekologinius judėjimus. Ar toks judėjimas įmanomas Lietuvoje?