Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Tomas Asminavičius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Tomas Asminavičius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(16) 2013-10-13 3
1592 metais Galilėjui teko palikti Pizos universitetą, nebenorėjusį turėti reikalų su jo išsišokimais. Tačiau Padua universitetas gana noriai priėmė mokslininką, ir suteikė jam daugybę laisvės tęsiant darbus. Materialinė sėkmė ir profesinis pripažinimas augo. Be kita ko, Galilėjus sutiko moterį, Mariną Gambą, su kuria susilaukė trijų nesantuokinių vaikų. Nors Galilėjus save laikė dorovingu kataliku, tačiau nenusigręždavo nuo malonumų – mėgo vyną, moters kompaniją ir kitas pramogas. Taip pat, nematė didelio santuokos reikalo.
(3) 2013-10-12 5
Nuo genijaus iki eretiko, ir atvirkščiai, – toks yra vieno garsiausių viduramžių mokslininko Galilėjo Galilėjaus gyvenimo kelias. Užkietėjęs revoliucionierius, maištininkas, iki paskutiniųjų gynęs savo įsitikinimus, gali būti laikomas šiuolaikinio mokslo tėvu. Turėjęs drąsos ir ryžto sudrebinti sustingusį viduramžių mokslo pasaulį, Galilėjo Galilėjus privertė žmones kitaip pažvelgti į juos supantį pasaulį, bei įėjo į istoriją, kaip viena reikšmingiausių mokslo pasaulio figūrų. Vis dėl to, nesukalbamas ir sunkus mokslininko charakteris padėjo ne tik atlikti didžius atradimus, tačiau ir įsigyti daugybę priešų. Galilėjo Galilėjus – nenuorama, nepaliaujamai nervus gadinęs savo mokytojams, kolegoms, viršininkams ir priešams.
(7) 2013-10-01 1
Panašu, jog svajones apie tikrą Jūros periodo parką galime ilgam pamiršti. Mančesterio universiteto mokslininkai pareiškė, jog gintare įstrigusių senovinių vabzdžių organizmuose dinozaurų DNR neturi galimybės išgyventi. Būtent šis dinozaurų DNR atkūrimo metodas buvo realiausias iš visų galimų.
(2) 2013-09-27 0
Budistai dažnai kalba apie „gyvenimą akimirkoje“ – taip elgdamiesi mes turėtume išsivaduoti iš praeities kančių, ir nerimo dėl ateities, turėtume bent trumpam atsidurti esamojoje akimirkoje. Tačiau gali būti, jog kiti gyvūnai taip gyvena nuolatos, ir be meditacijos.
(9) 2013-09-26 10
Paprastai žmonėms, įsivaizduojantiems kitų skausmą, smegenyse aktyvuojasi sritys, atsakingos už empatiją ir rūpestį. Tačiau nuo psichopatijos sutrikimo kenčiantiems žmonėms ši sistema neveikia – už empatiją atsakingos sritys lieka neaktyvios, taip pat, nesusikuria ryšiai su kitomis sritimis, atsakingomis už emocinį suvokimą ir sprendimų priėmimą.
(5) 2013-09-26 0
Pasak Jungtinės Karalystės istoriko Arnoldo Toynbee „Istorija tėra vienas prakeiktas įvykis einantis po kito“. Tačiau Konektikuto universiteto mokslininkas Peteris Turchinas pabandė atidžiau pažvelgti, ar iš tiesų istoriniai įvykiai yra nieko nereiškiantys atsitiktinumai.
(8) 2013-09-25 1
Leisdami laiką internete, galite naikinti savo gebėjimą įsiminti vertingą informaciją. Taip teigia Stokholmo Karališkojo technologijų instituto mokslininkas Erikas Fransenas. Net vienas ilgesnis prisėdimas prie Facebook jau padaro neigiamą poveikį atminčiai – žmogaus smegenys gali būti perpildytos informacijos, matomos kompiuterio ekrane.
(0) 2013-09-25 0
Jungtinės karalystės archeologai, vadovaujami Ken Darko, atrado, jų manymu, Biblijoje minimo miesto Dalmanuto griuvėsius. Šis miestas minimas evangelijoje pagal Morkų, kaip vieta, kurioje Jėzus tariamai pamaitino 4000 žmonių minią su keliomis žuvimis ir keletu kepalėlių duonos.
(11) 2013-09-20 15
Pripažinkim, dauguma mūsų iš tiesų nežinome, kuo skiriasi triušis nuo kiškio (kuris dar gali būti vadinamas zuikiu). Ir šiuos žodžius dažnai vartojame kaip sinonimus: priklausomai nuo to, kuris gražiau skambės sakinyje.
(13) 2013-09-19 1
Miegodami sapnuojame mes visi, tačiau toli gražu ne visi pabudę atsimename regėtus vaizdinius. Mokslininkai nėra tikri, kodėl taip yra. Norėdami tai išsiaiškinti, jie į pagalbą pasitelkė elektroencefalografiją smegenų aktyvumui stebėti.
(2) 2013-09-18 0
Bet kas, matęs žirgų lenktynes, galėtų paliudyti, jog šie gyvūnai yra neįtikėtini greitakojai. Net ir greičiausias pasaulio žmogus Usainas Boltas pasiliktų pro jį pralekiančio lenktyninio žirgo dulkėse. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog žirgai visuomet yra geresni bėgikai.
(51) 2013-09-17 29
Psichologas, vienas žymiausių psichodelinių narkotikų gynėjų, Timothy Leary, tikriausiai, šauktų, jog tai žinojo visą laiką. Tačiau atlikę nuodugnų tyrimą, Norvegijos mokslininkų komanda paskelbė išvadas, jog psichodelinis „hipių eros“ narkotikas LSD gali būti naudingas.
(77) 2013-09-16 0
Australijos mokslininkai pirmą kartą apskaičiavo tempą, kuriuo turėjo vykti evoliucija Kambro periodu, kad įvyktų vadinamasis „Kambro sprogimas“. Šiuo laikotarpiu, daugmaž 540–520 milijonų metų prieš mūsų era, atsirado ypač didelė dalis rūšių, kurios yra ir šiuolaikinių gyvūnų protėviai.
(8) 2013-09-13 2
Nors golfo žaidėjas Tigeris Woodsas yra daugiausiai pelno gaunantis sportininkas, tačiau net ir jo alga atrodytų nerimta, palyginus su 2-ojo mūsų eros amžiaus Romos karietų lenktynininku Gajumi Dioklu (Gaius Appuleius Diocles).
(0) 2013-09-12 10
"Koks keistas prasimanymas - rengtis!", - veikiausiai pamanytų eilinis sutiktas asmuo prieš keliolika tūkstančių metų. Tiesa, nustatyti, kuomet tiksliai žmonės nusprendė apgaubti savo kūnus drabužiais – sudėtinga.