Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Jonas Rubikas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Jonas Rubikas

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-09-11 0
Mūsų požiūriu, gyvybės pirminis pradas buvo informacija, tikriau, polimeras, kurio skirtingų sudėtinių dalių seka tapo informacija, kartu randantis jos raiškos sistemai ir produktui. Mūsų kalbamu atveju tai – RNR arba DNR, nukleotidų seka – informacija, tRNR, nešančios aminorūgštis, jų jungimasis į polipeptidus – raiška, veiklus baltymas – raiškos produktas.
(1) 2013-09-04 0
Fosfolipidiniuose kamuolėliuose kūrėsi gyvoji sistema, leidžianti labai apibendrintai apibrėžti gyvybę: tai informacija, kad daugintųsi informacija, informacija informacijai.
(5) 2013-08-28 0
Nustatyti pirmą gyvybės šauksmą vargu ar įmanoma. Viskas vyko taip lėtai, praėjo tūkstančiai, milijonai metų ar dar daugiau, kol atsirado molekulės, kurių sąveikos galėjo būti svarbios sudėtingesnėms molekulėms susidaryti [K. Konstantinavičius, MG, 5-6, 7, 10, 2011].
(36) 2013-08-22 2
Gyvybę apibrėžti gana sunku, nes gyvybė – tai terminas, sąvoka, pagaliau, tai – ir fizikinis, ir cheminis, ir biologinis vyksmas, apipintas mitais, filosofų, religinių raštų žinovų teologinėmis, mokslinėmis teorijomis ir loginėmis išvadomis, eksperimentiniais duomenimis. Mums sunku į gyvybę pažvelgti iš šalies, taip būtų objektyviau, bet negalime, nes mes patys esame gyvybė.