Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Libertas Klimka

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Libertas Klimka

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2012-04-23 3
Nors dauguma lietuvių dabar gyvena miestuose, vis tik pavasarį bene kiekvieną mūsų ima kirbinti toks jaudulys: o kaip ten kaime? Ar gerai žiemkentėliai keliasi, ar jau pradžiūvo dirvos, kas pirmas sprogsta – beržas ar alksnis? Ir daugybė kitų kaimo žmogui rūpimų dalykų, pastebėjimų iš pavasarėjančios gamtos. Taigi žemdirbiškoji prigimtis neduoda ramybės...
(21) 2012-03-31 2
Senovės indoeuropiečiai, prieš tūkstančius metų sugalvoję zodiako ženklus, turbūt nė neįtarė, į ką juos pavers šiandieninis žmogus. Astrologai siūlo horoskopais pradėti savo dieną, ieškoti žmonos pagal „tinkamą“ zodiako ženklą, tikėti, kad dangaus kūnai nulemia mūsų likimus.
(8) 2012-02-04 0
Antrasis metų mėnuo pavadintas vėjo, būdingo pagal kryptį šiltajam pusmečiui, vardu. Trumputis tas vasaris; tradiciniame kalendoriuje žinomas kaip pridėtinis, pusinis, mažasis rago, ragutis. Mat tik keliamaisiais metais jis papildomas 29-ąja diena. Galima užjausti gimusius tądien, – nedažna gimtadienio šventė...
(8) 2012-01-25 -1
Kas, pavyzdžiui, nebus girdėjęs apie juodojo Drakono metus? O ir mūsų populiariuose leidiniuose, rasime astrologines prognozes, horoskopus. Nors turime unikalų žiniasklaidai skirtą Lietuvos etnokosmologijos muziejų, daugelis žmonių tiki žvaigždžių lemtimi. Ir kuo gi dar kliautis šiais permainų bei netikrumo laikais? Tai kaip ten yra su Drakono metais?
(3) 2010-11-28 5
Į savo jubiliejinę sukaktį etnologas profesorius Libertas Klimka, sako, pasižiūrėjęs su humoru, tad vietoje puotos surengė savo darbų parodą.
(0) 2009-10-29 6
Spalio 22 dieną sukako 125 metai, kai Vilniuje gimė totorių kultūros veikėjas Olgerdas Kričinskis. Šis teisininkas tarpukariu vadovavo Lenkijos totorių kultūros ir švietimo sąjungai. Jo jaunesnysis brolis Leonas parengė Lietuvos totorių istorijos bibliografinius leidinius, redagavo Totorių metraštį.
(3) 2009-09-06 1
Su jauduliu, džiugiu bruzdesiu visose mokyklose – ir pradinėse, ir aukštosiose – sutikta mokslo metų pradžia. Mokslas yra kultūros žiedas, intelektinio, kūrybinio ir ekonominio krašto potencialo gražiausia raiška. Ilgus šimtmečius mūsų krašte mokslo ir švietimo švyturys buvo Vilniaus universitetas.
(0) 2009-07-24 0
Vasara – kraštotyros ekspedicijų metas. Štai sekmadienį užbaigėme programą Grinkiškio seniūnijos kaimams ir miesteliams (Radviliškio rajone) tyrinėti, kurią paruošė Lietuvos kraštotyros draugija. Grinkiškis – pačiame Lietuvos viduryje, o menkai tepažintas.
(9) 2009-02-19 0
Vasario 7-oji mūsų krašto įvykių chronologijoje yra svarbi data: 1249-aisiais šią dieną baltų gentys Kristburgo pilyje sudarė pirmąją politinę sutartį su Europos galingaisiais. Galima tai vertinti kaip baltų politinės istorijos pradžią. Tąja sutartimi prūsų gentys, norėdamos išsaugoti savo gyvastį, pasidavė Kryžiuočių ordinui.
(0) 2009-02-11 0
Vilniaus planetariume netrukus numatoma iškilmingai atidaryti Tarptautinius astronomijos metus. Tokiais 2009-uosius paskelbė UNESCO organizacija, primindama, kad mokslas – svarbų svarbiausia kultūros dalis. O kuo gi išskirtinė astronomija, kodėl būtent ši mokslo šaka pagerbiama ir plačiau pristatoma visuomenei šiemet?
(4) 2008-12-18 0
Gruodžio 16-osios data reikšminga žinių visuomenės tapsmo istorijai. Tądien lygiai prieš 61-erius metus buvo išrastas tranzistorius, nuostabi struktūra puslaidininkiniame kristaliuke, be kurios šiandien neturėtume nei asmeninių kompiuterių, nei mobiliųjų telefonų, nei daugybės elektroninių prietaisų.