Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Inesa Oranskytė

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Inesa Oranskytė

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-08-07 1
Kas savaitę pasaulyje išnyksta apie 20 augalų ir gyvūnų rūšių – skelbiama interneto tinklalapiuose. Vadinasi, per metus teoriškai mūsų biologinė įvairovė nuskursta maždaug 1 040 rūšių. Kokią dalį iš šio skaičiaus sudaro augalai, sunku pasakyti. Mat suskaičiuoti augalus kur kas sudėtingiau nei paukščius, žinduolius ar kitus gyvūnus, ypač jeigu jie yra labai reti.
(3) 2012-01-11 0
Kol Lietuvos klimatologai prognozuoja neįprastai šiltą žiemą, o daugiabučių namų gyventojai trina rankomis, gamtos fotografai ilgisi sniego ir bent laipsnio kito šaltuko. Kol vis dar laikosi nelabai žiemiški orai, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) visus šalies gamtos fotografus ragina nepadėti į šalį savo fotoaparatų belaukiant gražios žiemos ir savo objektyvus nukreipti į mūsų krašto paukščius.
(3) 2011-10-16 0
Visais laikais Lietuvos miškuose išvysti lūšį buvo didelė retenybė. Šiandien ji – vienintelis mūsų giriose aptinkamas katinių šeimos plėšrūnas. Anksčiau šalyje gyveno ir mažesni lūšių giminaičiai – miškinės katės, dar vadinamos vilpišiais. Deja, jos buvo išnaikintos XIX a. Aplinkos ministerijos duomenimis, toks pats likimas vis dar gresia ir lūšims – Lietuvoje tėra 80–100 šių žvėrių.
(3) 2009-07-26 0
Liepos mėnesį pradeda veikti leidyklos „Lututė“ fotografijų svetainė www.naturephoto.lt. Joje bus kaupiamos ir eksponuojamos nuotraukos apie gamtą: žvėris, paukščius, roplius ir varliagyvius, žuvis, bestuburius, grybus ir augalus, pateikiami gamtininkų komentarai, rūšių apibūdinimai.
(0) 2009-02-17 0
Praeitą savaitę leidykla „Lututė“ Lietuvos parodų centre „Litexpo“ rengiamoje Vilniaus knygų mugėje pristatys Lietuvos tūkstantmečiui paminėti dedikuotą knygų seriją „Iliustruotoji Lietuvos gamta“. Pirmasis serijos leidinys skirtas pilkajai gervei (lot. Grus grus). Mūsų šalyje tai reta rūšis, įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.