Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Mykolas Drunga

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Mykolas Drunga

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2010-12-07 0
Interneto portalo „WikiLeaks“ paskelbti slapti dokumentai, tiksliau pasakius, pats jų paskelbimo faktas užsienio spaudoje sulaukė dvejopo vertinimo. Vieni tarė, kad padaryta blogai, antri paslapčių atskleidimą gynė, tardami, kad arba tai ne jokios paslaptys, arba kad demokratijoje žmonės turi žinoti, ką daro ir sako jų atstovai.
(2) 2010-11-30 0
Vokietijos ir kitų šalių laikraščiai komentavo Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino svajones apie bendrą Europos ir Rusijos laisvosios prekybos zoną. Bet, atrodo, tos svajonės svajonėmis ir liks, kol Rusija nesiims būtinų reformų pilietinės, skaidrių įstatymų saistomos valstybės link.
(9) 2010-07-15 0
Pastaraisiais mėnesiais klimato tyrėjams britams buvo itin „karšta“. Vadinamieji „klimato kaitos skeptikai“ jiems prikišo duomenų klastojimą ir klaidinantį globalinio šilimo pasekmių vaizdavimą. Tačiau net trys instancijos klimato tyrėjus išteisino, – pranešė Šveicarijos žinių agentūra „swissinfo“.
(5) 2010-06-21 0
Dienraštyje „Wall Street Journal“ Čikagos universiteto teisės profesorius Richardas A. Epsteinas rašo, jog geriausias būdas ateityje užkirsti kelią naftos išsiliejimams yra priversti gavybos bendroves padengti visus dėl jų kaltės kilusius nuostolius ir neprileisti nė vienos tinkamai neapsidraudusios bendrovės prie naftos gręžimo bokšto.
(4) 2009-12-20 0
Geri žurnalistai turi visuomenei pranešinėti mokslininkų nuomones. Tai ypač aktualu, kai pasikliovimas mokslu gali pareikalauti milžiniškų išlaidų ir radikalių gyvenimo būdo pokyčių, kaip, pvz., visuotinio šilimo atveju. Bet tada ir mokslininkai turi būti patikimi bei objektyvūs.
(2) 2009-12-10 0
Rytų Anglijos universiteto profesorius Mike`as Hulme`as, knygos „Kodėl nesutariame dėl klimato kaitos“ autorius, dienraštyje „Wall Street Journal“ teigė, jog „mokslas niekada nerašo užbaigtų vadovėlių. Jis nepateikia mums šventojo rašto, neklystamo ir galutinio“.
(9) 2009-11-26 1
Stambule gimusi sociologė Necla Kelek, į Vokietiją emigravusi būdama vienuolikos ir tapusi šios šalies piliete, dažnai pasisako opiomis temomis, pvz., dėl sudėtingų musulmonų, žydų, krikščionių santykių.
(10) 2009-11-21 0
Straipsnyje „Politikos žaidimai su pandemija“ dienraščio „Washington Post“ žurnalistė Anne Applebaum rašo, kad pasaulyje dėl kiaulių gripo nesant bendro sutarimo, į ligos protrūkius reaguojama labai įvairiai.
(1) 2009-09-15 0
„Sek paskui pinigus “. Tai patarimas, kurio pigiuose kriminaliniuose trileriuose dažnokai sulaukia sekliai. O tiems, kas nori suprasti tarptautinės politikos bangavimus, siūlau variantą „Sek paskui naftą“. Taip rašo apžvalgininkas Gideonas Rachmanas dienraštyje „Financial Times“. O gal tai tikrovės supaprastinimas?
(6) 2009-09-09 0
Kodėl ekonomistai taip žiauriai klydo? Tokį klausimą rugsėjo 6 d. ilgame „New York Times`o“ straipsnyje kėlė ekonomistas, Nobelio premijos laureatas Paulas Krugmanas. Kadangi klausimas svarbus, platus ir profesorius jį aptarė iš esmės, manytume, kad jo mintys vertos dėmesio ir bent trumpos santraukos.
(58) 2009-08-15 0
„Nė vienas arabas dar nenuskrido į Mėnulį ir net neparodė mažiausio noro tai padaryti“. Taip savaitrašyje „Al Ahram Weekly“ teigia Abdelas-Moneimas Saidas. Jei tai tiesa, tai kodėl taip yra? Ieškodamas atsakymo, jis išplėtojo teoriją apie tai, kaip arabai mąsto.
(12) 2009-08-05 0
„Šiomis dienomis neįmanoma mąstyti apie Ameriką ir jos būsimą vaidmenį pasaulyje, tuo pačiu nemąstant ir apie Kiniją“. Taip neseniai „New York Times“ rašė apžvalgininkas Davidas Brooksas ir priėjo išvadą, kad „kol JAV nesumažins savo skolų ir nesutvarkys savo biudžeto, tol santykiai su Kinija nebus tvirti ir saugūs“.
(23) 2009-08-02 2
Dienraštis „Wall Street Journal“ paskelbė straipsnį „Jupiteris gavo į akį“, kuriame fizikas Michio Kaku liepos 23-iąją rašė, kad „mes kartais pamirštame, jog kosmosas yra kupinas smurtinių išpuolių.
(4) 2009-07-31 0
„New York Times“ apžvalginkė Maureen Dowd straipsnyje apie neatsakingus vairuotojus ragino įstatymu visiškai uždrausti kalbėjimąsi mobiliu telefonu vairuojant. Ji pati, grįždama namo iš ligoninės, kur lankė savo mamą, šitaip sukėlė nedidelę avariją.
(13) 2009-07-22 2
Prieš 40 metų žmogus pirmą kartą nuskrido į Mėnulį ir jame išsilaipino, ir „tąsyk milijonai žiūrovų stebėjo šią istorinę akimirką televizijos ekranuose“, – pirmadienį rašė Barselonos dienraštis „Periodico de Catalunya“ ir tęsė: