Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Ieva Urbonaitė

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Ieva Urbonaitė

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(23) 2010-08-10 0
Dalis mokinių laukia 11 klasės, kad galėtų nesimokyti „dalykų, kurių jiems gyvenime nereikės“, tačiau kitiems tai – didžiulis galvos skausmas: ko atsisakyti, jei neįsivaizduoji, kur stosi? Kaip sakė mokyklų psichologai, individualiai pasirenkamas ugdymo planas labai tinka aiškiai išreikštų polinkių vaikams, tačiau neapsisprendusius žlugdo.
(31) 2010-08-03 0
Švietimo ir mokslo ministerija pasiryžusi trečdaliu siaurinti bendrojo lavinimo programas ir „kalimą“ keisti mokymu savarankiškai mąstyti. „Kad neplauktume paviršiumi, o eitume į gylį, turėtume atsisakyti mažiausiai 20-30 proc. mokymo turinio medžiagos“, – teigė švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.
(0) 2010-06-22 0
Pasibaigus baigiamųjų darbų gynimui aukštosiose mokyklose, studentai, nesutinkantys su baigiamųjų darbų įvertinimu, atsiduria aklavietėje, nes kai kur apeliacijos tiesiog nepriimamos ir nenagrinėjamos. Švietimo ir mokslo ministerija teisinasi negalinti kištis į autonomiškų universitetų reikalus ir gautus studentų skundus siunčia atgal – teisybės ieškančių jaunuolių mokykloms.
(8) 2010-06-14 0
13 valstybinių kolegijų reitingo lentelės viršuje – Vilniaus kolegija, Kauno kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Kauno technikos kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.
(8) 2010-06-09 0
Universitetuose tarpsta akademinis nesąžiningumas, bakalauro, magistro darbų pirkimas. Tačiau už nesavarankišką darbą ir nusirašinėjimą aukštosios mokyklos studentų šalina vienetų vienetus. Sąžiningai studijuojantys jaunuoliai – kantriai tyli, o imituojantys mokymąsi – kovoja su... nepatikimais mokslo darbų pardavėjais, skelbdami jų duomenis specialiai sukurtame tinklalapyje mstats.eu.
(27) 2010-06-04 0
Bendras mokinių lygis nuolat prastėja, konstatuoja Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTU) direktorius Bronislovas Burgis. Pasak jo, krenta ir universitetų lygmuo, nes jaunimas per dieną po 10 kartų girdi, kad iš mokslo - jokios naudos. Be to, nesukurtas būdas išsiaiškinti, ar mokytojai gauna blogą „žaliavą“ ir iš jos paruošia blogus moksleivius, ar gauna gerą „žaliavą“ ir ją sugadina.
(13) 2010-05-19 9
Kuo arčiau magistro ir bakalauro darbų gynimai, tuo brangiau kainuoja pirkti baigiamuosius studijų darbus. Juos jau siūlo ne tik nelegaliai šia veikla užsiimantys pavieniai asmenys, bet ir įmonės, „dėl augančio poreikio“ visoje Lietuvoje ieškančios įvairių sričių specialistų, sugebančių „kokybiškai rašyti kursinius, bakalauro ir magistro darbus ir garantuoti, kad jų vertinimai siektų aukštesnius nei vidutinius balus“.
(9) 2010-05-16 0
Paskutinę gegužės dieną brandos egzaminus pradėsiantys laikyti abiturientai Nacionalinį egzaminų centrą užvertė klausimais: kaip bus vertinami jų darbai, koks minimalus egzamino išlaikymo balas, ar, jei mokeisi neišplėstiniu kursu, privaloma atlikti visas užduotis, ką daryti, kad mokytoja nevertintų jos atsisakiusių auklėtinių darbų ir pan.
(8) 2010-05-13 0
Pagal augantį sergamumą alergija, lietuviai – jau tikri vakariečiai, teigia Vilniaus universiteto profesorė, alergologė Rūta Dubakienė, drauge su kolegomis 4 metus dalyvavusi pasauliniame alergijos tyrime „Europrevall“, kuriame Lietuva su Lenkija, Čekija ir Bulgarija atstovavo Rytų blokui.
(14) 2010-03-16 0
Lietuvos universitetų rektorių konferencija nepritarė siūlymui visiems, stojantiems į šalies universitetus, taikyti minimalų priėmimo balą ir taip atsijoti nemotyvuotus, ypač silpnus studentus. „Dėl to turės apsispręsti kiekviena aukštoji mokykla“, - DELFI sakė rektorių konferencijos vadovas Romualdas Ginevičius.
(10) 2010-02-23 0
Gerai apmokama, gražiai atrodanti, populiari profesija – tokiais argumentais vadovaujasi dauguma gyvenimo kelią besirenkančių jaunuolių. Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Karjeros planavimo skyriaus vedėjos Danutės Talačkaitės nuomone, stichiškas ir neapgalvotas studijų pasirinkimas – didžiulė problema, o tuo pačiu plati dirva profesijos konsultantams.
(7) 2010-01-27 0
Sumažinus skatinamosioms stipendijoms skiriamas lėšas, valstybiniai universitetai suka galvas, kuriuo keliu eiti: pavasario semestrą mažinti stipendijų gavėjų skaičių ir didinti išmokų sumas ar palikti panašų stipendininkų skaičių, kurie per mėnesį gautų kuklesnį „paskatinimą“ gerai mokytis?
(29) 2010-01-12 0
„Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė neturi politinės valios, todėl aukštojo mokslo problemas bando spręsti pagal principą „išsipjaukite patys“. Juokingiausia, kad tokioje situacijoje rimta grėsmė iškyla reikalingoms studijų programoms ir specifinėms mokykloms“, - DELFI teigė Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Daujotis.