Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Šarūnas Kilius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Šarūnas Kilius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-07-06 0
Birželis aukštosiose mokyklose – intensyvaus darbo mėnuo. Diplomantai – būsimieji specialistai atlieka paskutiniuosius taisymus savo baigiamuosiuose darbuose, ruošiasi gynimui, o sėkmingai apgynę savo darbus pagaliau gaus taip laukiamus diplomus.
Ne išimtis ir Kauno technikos kolegija – čia ruošiami elektronikos technikos, elektroninių statinių valdymo sistemų, elektros sistemų, autotransporto elektronikos ir kitų svarbių inžinerinių specialybių specialistai. Tačiau...
(0) 2011-11-09 0
Duomenis iš mikrovaldiklio (MV) perduoti į kompiuterį ar kitą įtaisą galima įvairiomis sąsajomis, besiskiriančiomis įvairiais parametrais – sparta, atstumu, atsparumu trikdžiams ir t.t. Viena iš paprasčiausiai valdomų ir plačiai naudojamų yra RS232 sąsaja.
(16) 2011-05-31 4
Kauno mokslo ir technologijų parkas „Technopolis“ organizavo konkursą „Idėja mano ateities miestui“, kuriuo kvietė studentus pateikti novatoriškas idėjas įvairių miesto problemų sprendimui.
(4) 2011-05-21 0
Praėjusiame straipsnyje aptarėme keitiklio veikimo principus bei paklaidas. Šiame straipsnyje pasimokysime valdyti mikrovaldiklio vidinį analogas-kodas keitiklį.
(0) 2011-04-10 4
Skaitmeniniame įtaise, bet koks analoginis signalas, ar tai būtų matuojama įtampa multimetre, ar temperatūra skaitmeniniame termometre turi būti paverstas į skaitmeninį kodą. Skaitmeninį kodą yra nesunku apdoroti, išsaugoti ar perduoti įvairiais ryšio kanalais. Deja, bet kokį analoginį signalą verčiant į kodą ir apdorojant skaitmeniniu būdu, neišvengiamai atsiranda paklaidos, įtakojančios visų skaitmeninių schemų darbą. Kaip ir kodėl atsiranda šios paklaidos, kai...
(1) 2011-03-17 0
Dažnai reikia 7 segmentų indikatoriuje atvaizduoti ne vieną skaitmenį, bet skaičius iš kelių ir daugiau skaitmenų. Tam gali būti panaudotas laikinio multipleksavimo metodas. 1 pav. pateikta dviejų indikatorių prijungimo prie mikrovaldiklio schema.
(0) 2011-03-10 3
7 segmentų indikatoriai plačiai naudojami įterptinėse sistemose, kuomet reikia atvaizduoti tik kelis skaitmenis (pavyzdžiui, įtampą, dažnį ir pan.). Jų populiarumą lemia nedidelė kaina, nesudėtingas valdymas, platus matymo kampas ir kt. savybės.
(4) 2011-02-28 1
PIC18 šeimos mikrovaldikliai turi įdiegtą 128, 254 arba 1024 baitų EEPROM atmintį. EEPROM atmintis pasižymi tuo, kad joje duomenys išlieka išjungus mikrovaldiklio maitinimą, todėl tinka saugoti retai kintančius svarbius duomenis, pavyzdžiui temperatūros nustatymus termostatuose ar pan. EEPROM atmintis gali būti perrašyta ne mažiau 1 mln. kartų.
(1) 2011-02-03 1
Siūlome jau antrąjį straipsnį apie mėgėjų tarpe populiarių mikrovaldiklių PIC programavimą. Pirmajame straipsnyje rašėme apie mikrovaldiklių programavimo galimybes su C kalba, o dabar studijų programos “Elektronikos technika” dėstytojas doc. Š. Kilius papasakos, kaip gi parašytą programą galima įkelti į mikrovaldiklio atmintį. Jeigu tokios temos yra įdomios, rašykite apie tai komentaruose – galėsime daugiau ir plačiau papsakoti apie mikrovaldiklių programavim...
(27) 2010-02-18 -2
Kartą gyveno trys studentai. Nebuvo jie nei labai blogi, nei labai pavyzdingi, tiesiog „lietuviški“ studentai, besimokantys Lietuvos aukštojoje mokykloje. Ir nusišypsojo jiems laimė studijas pratęsti Vokietijos universitete.
(5) 2010-02-12 2
Labai dažnai PIC mikrovaldikliai yra nuvertinami, lyginant su kitų kompanijų mikrovaldikliais. Galbūt didele dalimi lemia tai, kad šalies aukštosiose mokyklose vis dar plačiai nagrinėjamas vienas pirmųjų Microchip kompanijos mikrovaldiklių PIC16C84 (arba naujesnė jo versija PIC16F84A).