Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Arvaidas Galdikas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Arvaidas Galdikas

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-03-11 3
Tęsiame pasakojimą apie termoelektrą. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip šiluma virsta elektros energija, kokie klausimai neduoda mokslininkams ramybės ir ką tyrinėja Kauno technologijos universiteto mokslininkai.
(5) 2011-03-04 8
Termoelektra, tai šiluminės energijos konvertavimas į elektros energiją. Šiandien šis elektros energijos gavimo būdas nėra taip populiarinamas kaip Saulės, vėjo, vandenilio energetika, nes šilumą versti elektra nėra efektyvu ir atrodytų netikslinga apie tai kalbėti, bet... Elektros energija labai palankiai virsta šilumine energija, tačiau šiluminę energiją paversti elektros energija yra sudėtinga, nes čia visu savo stiprumu koją kiša antrasis termodinamikos dėsnis, nurodantis kad savaime tvarka gali virsti į netvarką, bet ne atvirkščiai (entropija – netvarkos matas savaime negali mažėti).
Elektros energija susijusi su tvarkingu elektringų dalelių judėjimu, šiluminė energija - su netvarkingu. Tvarka lengvai virsta netvarka, tačiau netvarka taip lengvai nevirsta į tvarką. Todėl termoelektriniuose reiškiniuose naudingumo koeficientai visada bus m
(12) 2010-02-26 4
Kas nors kiek domisi automobiliais, žino, jog dujų išmetimo sistemoje yra katalizatorius, mažinantis sveikatai ir aplinkai kenksmingų dujų kiekį – kitaip tariant, dėl katalizatoriaus mažėja aplinkos tarša.