Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Artūras Gavėnas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Artūras Gavėnas

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-05-25 0
Labai svarbu kaip kiekvienas suvokiame naudą: nauda sau, visuomenei, aplinkai, Gamtai? Deja, didesnės visuomenės dalies mąstymo būdas pagrįstas vienpusės ir trumpalaikės naudos tik sau gavimu. Jis pasikeistų, jei žmonės suvoktų pusiausvyros arba Visa Ko tvermės dėsnį.
(0) 2011-05-11 0
Viena iš pagrindinių kvantinės mechanikos taisyklių gali skambėti taip: dalelės (elektrono ar kt.) būsenos neįmanoma išmatuoti jos nepakeitus. Žmogų galime vadinti elementaria visuomenės dalele, todėl ir ši taisyklė jam turėtų tikti. Moksleivio/studento, su nerimu laukiančio egzamino, atveju analogija būtų tokia: egzaminas - žinių matavimas.
(0) 2011-05-04 0
Įtampa - elektros skyriaus fizikinis terminas, dydis, apibūdinantis potencialų (elektrinio lauko energijos ir krūvio santykių) skirtumą tarp dviejų elektrinio lauko taškų. Jei elektriniame lauke du skirtingus potencialus sujungsime laidininku, tarp jų pradės tekėti elektros srovė.
(0) 2011-04-30 0
Tai visuomenei adaptuotas 3 – iasis Niutono dėsnis. Autorius – lietuvių liaudis. Žinant vieną šio dėsnių versijų fizikoje – „veiksmas lygus atoveikiui“, galima tik žavėtis – koks puikus liaudies išminties pavyzdys!
(0) 2011-04-20 0
Tai bet kokio kūno savybė išlaikyti pastovią judėjimo būseną t.y. greitį ir judėjimo kryptį. Visi šia prasme esam inertiški ne tik kaip fizikiniai kūnai: inertiški mūsų požiūriai, nuostatos, nuomonė, mąstymo būdas ir, aišku, charakteris. Norint šią savybę įveikti fizikoje naudojama jėga, t.y. vieno kūno poveikis kitam kūnui, o žmonėms norint pasikeisti būtinos nemenkos dvasinės pačių ir/ar kitų visuomenės narių pastangos. Be to, tam reikia ir laiko. Kart...
(0) 2011-04-13 0
Tikrieji Rytų kovos menų Mokytojai puikiai išmano fizikos dėsnius. Pastarieji seka iš jų filosofijos, o filosofija yra aukščiausia fizikos (neabejotinai ir bet kokio kito mokslo) pakopa. Viena iš pagrindinių jų diegiamų taisyklių – nestok aklai prieš jėgą, o nukreipk ją nuo savęs!
(0) 2011-04-06 0
Fizikos mokslo objektas – gamtoje vykstantys reiškiniai ir dėsniai, todėl nebus klaida, jei pavadinime žodį „Gamtos“ keisime žodžiu „Fizikos“. Išmanant fiziką, galima rasti daug įdomių sąsajų tarp joje nagrinėjamų ir visuomenėje ar jos dalyje vykstančių reiškinių ir dėsnių. Šie „atradimai“ galėtų būti prieinami daugumai kaip pilkos kasdienybės nuspalvinimo priemonė. Kad gyvenimas būtų spalvingesnis turime stengtis ir mes – mokytojai/ dėstytojai t...
(2) 2011-03-14 0
Te skaitytojas nepamano, kad fizikos mokytojai/dėstytojai gali ir sugeba atsakyti į visus panašaus pobūdžio ir kitokius klausimus. Fizikus mokslininkus taip pat kankina daug šiai dienai neatsakytų klausimų: Visatos, taip pat ir mūsų pačių, kilmės nustatymo, masės pavertimo energija, termobranduolinės energijos gavimo ir daugelis kitų problemų. Na, o jei pasitaiko klausimas, į kurį nerandi atsakymo šiandien, tiesiog taip ir atsakai: šiandien to paaiškinti negaliu, bet, ga...
(0) 2011-02-21 0
Kartą, spaudžiant vienam iš paskutinių žiemos šalčių, studentų ekskursijos Vilniuje metu, nuo Žaliojo tilto stebėjome nuostabų ledonešį: Nėries vaga pilna ledo lyčių, nusėtų varnomis ir žvirbliais. Studentai klausė: ką paukščiai veikia ant ledo lyčių užuot tupėję ant medžių šakų?
Ne iš karto sumojau pasitelkti termodinamikos žinias, todėl mėginau ieškoti “gelbstinčių situaciją” atsakymų: gaudo žuvis, ilsisi, galų gale visai juokais – mėgauja...
(21) 2010-11-09 0
Vėl grįžtame prie sekmadieninio straipsnio apie fiziką ir jos išmanymo naudą aiškinantis kasdieninius reiškinius – tokius, kaip paslaptingos valties ir irklo lenktynės.
(79) 2010-11-07 0
Labai dažnai fizika kaip mokslas dar nuo mokyklos ar universitetų laikų asocijuojasi su nesuvokiamais dėsniais, sunkiai „įkandamais“ uždaviniais ir painiomis teorijos. Tačiau tuo pačiu fizikos mylėtojai įsitikinę, jog tai pats nuostabiausias mokslas, padedantis pažinti pasaulį. Kodėl yra tokios skirtingos nuomonės? Kaip fiziką būtų galima pamilti dar mokykloje? Apie tai savo pamąstymais dalinasi Kauno technikos kolegijos fizikos dėstytojas A. Gavėnas.
(24) 2010-06-05 4
Niekam ne paslaptis, kad elektros energija yra perduodama laidų pagalba: vienfazei linijai reikia dviejų laidų, trifazei – trijų.