Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Saulius Žukauskas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Saulius Žukauskas

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-08-09 0
Jei Mahomedas neina pas kalną, tai… Visai realu, jog netrukus gali būti įgyvendintas iš pirmo žvilgsnio keistokas sumanymas sausros ir gėlo vandens nepritekliaus kamuojamoms vadinamojo „Trečiojo pasaulio“ šalims iš subarktinių zonų vilkti gėlo vandens ledkalnius. Dabar ekologiniu verslu užsiimantis Džordžesas Maudžinas (Georges Mougin) prieš keturiasdešimt metų pasiūlęs tokią idėją, buvo negailestingai išjuoktas. Tačiau naujausi kompiuterinio modeliavimo rezult...
(0) 2011-08-09 0
Nors konkurso, kurį rengia žurnalas „New Scientist“, nugalėtojas bus skelbiamas kitą mėnesį, internetinėje žurnalo svetainėje publikuojami įspūdingiausi konkursui atsiųsti fotokadrai. Metų Astronomijos Fotografo ir laureatų darbai nuo rugsėjo 9 d. iki 2012-ųjų vasario bus eksponuojami Londono Karališkoje observatorijoje.
(1) 2011-08-08 0
„Dirbk „Boeing“ – skrisk į kosmosą!“ Ko gero, tai yra įspūdingiausios darbovietėje siūlomos profesinės privilegijos, kokias tik yra tekę girdėti. Tačiau tai – ne prasimanymas. Aerokosminė bendrovė „Boeing“ iš tiesų planuoja į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) siųsti savo darbuotojus.
(6) 2011-08-08 2
Vaiskios rugpjūčio naktys, kai žvaigždės – žemos, o naktys – dar šiltos, yra bene tinkamiausias metas pakelti akis į naktinį dangų ir galbūt paklausti savęs, ar dar kas nors be mūsų žvelgia į žvaigždes ir dairosi po Visatos praeitį? O jei ten, kažkur toli, taipogi yra įsižiebusi paslaptingoji kibirkštis, kurią mes vadiname gyvybe?
(0) 2011-08-06 1
Soverato mieste gimęs, tačiau Milane šiuo metu gyvenantis italų menininkas Guido Daniele – retos specializacijos ekspertas. Prieš dvidešimt metų tapybos ant žmogaus kūno ėmęsis italas savo amatą ištobulino taip, jog pamačiusių jo kūrinius gretose abejingų nelieka. Vienas garsiausių G. Daniele darbų – laukinių gyvūnų tapybos sesija ant žmonių plaštakų, pavadinimu „Handimals“. 2008 m. šie menininko piešiniai buvo panaudoti vienos telekomunikacijų bendrovės ...
(2) 2011-08-05 1
Gali būti, jog žmonijos sąmonėje Marsui netrukus teks atsisveikinti su absoliučiai sausos planetos įvaizdžiu. Marsietiškos vasaros metu išryškėjantys, o žiemomis išblunkantys tamsūs paviršiaus ruožai gali būti požymiai, jog kaimyninėje planetoje vis tik yra tekančio vandens. Tamsieji dryžiai pastebėti ant Marso pietinio pusrutulio nuožulnių paviršių.
(17) 2011-08-05 0
Smalsumo vedinas Švedijos pilietis už praktinius mėginimus išsiaiškinti, ar įmanoma buitinėmis sąlygomis suskaldyti atomą, buvo areštuotas. Jam pateiktas kaltinimas savo namų virtuvėje bandžius sukelti radžio, americio ir urano branduolinio skilimo reakcijas. Kaip sakoma, jei jau griauti mitus, tai griauti. Tik… ar ne per stipriai užsimota?
(7) 2011-08-04 2
Mokslininkai svarsto ligi šiol mažai girdėtą Mėnulio susiformavimo teoriją, kurioje postuluojama, jog kadaise aplink Žemę kartu su Mėnuliu sukosi ir kitas mėnulis.
(2) 2011-08-04 0
Teksaso valstiją alinantys neregėti karščiai ir sausra pateikė netikėtų, niūrius prisiminimus keliančių staigmenų. Nusekusio ežero dugne pasirodė 2003 m. besileidžiant subyrėjusio ir sudegusio daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Columbia“ nuolaužos.
(6) 2011-08-03 0
Su mirtingumu galynėtis nėra paprasta. Tačiau mirtis nėra vien tik asmeninio išnykimo problema. Kada nors neliks pačios žmonijos. Kaip ir kitos rūšys, mes arba išnyksime, arba evoliucionuosime į kažką kitą. Grynai egzistenciniu požiūriu, pastaroji perspektyva skamba žymiai patraukliau. Taigi, kokios iš tikro mūsų galimybės ateityje?
(0) 2011-08-03 1
Žiemomis Sachalino saloje, Rusijos tolimuosiuose rytuose, oro temperatūra dažnai nukrenta ligi speigo, siekiančio ir net viršijančio -35ºС. Dalis salos gyventojų gano šiaurinių elnių bandas. O sausio mėnesį naftininkų brigados čia pradeda gręžti ilgiausius ir giliausius pasaulyje gręžinius.
(16) 2011-08-02 1
Šiaurinėje Olandijos dalyje, Hugersmildės (Hoogersmilde) apylinkėse netikėtai užsiliepsnojo kelių šimtų metrų aukščio TV bokštas. Gaisrui išsiplėtus, didžiulis statinys ugniagesių akivaizdoje sugriuvo. Dramatiškai griuvęs bokštas buvo vienas aukščiausių pastatų Olandijoje, praneša newsru.com.
(5) 2011-08-02 1
Šveicarijos genetikai skelbia, jog iki 70 procentų vyrų Didžiojoje Britanijoje ir apie pusė vyrų Vakarų Europoje yra giminingi garsiajam senovės Egipto faraonui Tutanchamonui. Ciuriche (Šveicarija) įsikūrusio DNR genealogijos centro iGENEA specialistai atkūrė vieno jauniausių faraonų, kuris sostą paveldėjo būdamas devynerių, taip pat jo tėvo Echnatono ir senelio Amenhotepo III genomą.
(26) 2011-08-02 5
Kompiuteriniai žaidimai gali būti mirtinai pavojingi sveikatai. Tokią žinutę kitiems tėvams gedintis tėvas pasiuntė po to, kai dėl besaikio žaidimo „Xbox 360“ kompiuteriu sutrikus sveikatai susmuko ir netrukus mirė jo 20-metis sūnus Chrisas Stenifortas (Chris Staniforth).
(0) 2011-08-02 -4
Jau ilgiau kaip šimtmetį archeologai spėlioja, kokia galėtų būti Senovės Egipto architekto kapavietėje rasto keisto objekto paskirtis.