Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Selemonas Paltanavičius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Selemonas Paltanavičius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-02-18 5
Tokiu metu paprastai regime šėlstančią, šokčiojančią, bet dar tikrai nesitraukiančią žiemą. Dabar apie ją kalbame vis rečiau. Dar buvo šiokia tokia viltis, kad antra mėnesio pusė padovanos sniego, šaltuko... Viltis išlieka, nes gamta darys taip, kaip jai atrodys geriausia.
(0) 2015-07-29 22
Šiuo metu dauguma gamtoje būnančių žmonių pastebi sparvas ir gylius. Tai yra labai nemalonūs krajasiurbiai, kenkiantys tiek žmonėms, tiek ir gyvuliams. Ar yra priemonių, kurios padėtų apsisaugoti?
(3) 2015-05-25 41
Iš mūsų gamtoje sutinkamų plėviasparnių vabzdžių, kuriems priskiriamos bitės, vapsvos ir skruzdėlės, geriausiai pažįstamos širšės arba širšuolai (lotyniškas jų vardas Vespa crabro). Širšė yra gerokai didesnė už kitas vapsvas – jos motinėlė gali būti 35 milimetrų ilgio. Širšės darbininkės ir tranai yra šiek tiek mažesni. Tačiau pagrindinis klausimas: kiek šiemet jų bus?
(9) 2013-07-26 3
Apie svetimžems, invazines rūšis kalbėti nemadinga, bet – būtina. Tai, kas kartais gali pasirodyti visiškai nekaltu mums svetimų gyvūnų ar augalų įkurdinimu, gali grėsti mūsų gamtai, o kai kada – net mums patiems. Vienas tokių pavyzdžių – voveraitė. Ne paprasta, o invazinė...
(0) 2013-06-15 2
Laukinės avys (mokslininkai šią dykaragių žvėrių šeimą vadina avinais) mūsų platumose negyveno niekada. Matyt, joms netiko klimatas ir sniego gausa, be to, po paskutinio ledynmečio šie žvėrys tiesiog neturėjo iš kur plisti: vienintelė Europoje gyvenanti rūšis – muflonas jau tada buvo gana retas, gyvenantis lokaliai Viduržemio jūros salose Sardinijoje ir Korsikoje.
(9) 2013-06-14 1
Žirgeliai, šie labai neįprastos sandaros sparnuoti vabzdžiai, mūsų dažnai apibendrintai vadinami tiesiog laumžirgiais, yra viena negausių mūsų krašto gyvūnų grupė. Iki šiol aptikta 60 jų rūšių, dalis jų yra labai retos, o kitos sutinkamos atsitiktinai ir žinomos vos iš vieno kito egzemplioriaus. Tiesa, žirgelius matome ir stebim visada, nes tai – pakankamai dideli, spalvingi, ilgais žvilgančiais sparnais vabzdžiai, skraidantys dieną ar vakare, mėgstantys atviras saulėtas vietas, kuriose ir mes mielai lankomės.
(0) 2012-11-21 32
Neseniai teko gauti laišką, kuriame buvo pasakojama apie nelauktai sužaliavusias obels šakeles. Pradžioje visa tai atrodo paprasta, nes dažną rudenį ne tik vaismedžiai, bet ir šermukšniai, kaštonai išskleidžia keleto šakelių lapus ar net pražysta.
(1) 2012-11-07 1
Kanibalizmu vadinamas tos pačios rūšies individų naudojimas maistui. Gamtoje kanibalizmas senas kaip pats pasaulis, nors vargu ar jis kada nors buvo svarbus evoliuciniu ar populiacijų formavimosi požiūriais. Galvojant paprastai, galime rasti tik vieną šio reiškinio įvertinimą: tai kokių nors ypatingų sąlygų sukelta mitybos forma, tikrai neduodanti jokios naudos nei atskiroms populiacijoms, nei rūšiai. Tačiau ar kanibalizmas yra žalingas, pavojingas rūšiai? Ar galima supr...
(8) 2012-09-27 4
Visi varniniai paukščiai išsiskiria iš bendros paukščių įvairovės savo biologija ir būdu. Tačiau labiausiai juos iš kitų tarpo iškelia ypatingai aukšta psichika. Profesorius Tadas Ivanauskas apie vieną varninių paukščių rūšį rašė: „ ... Kranklys, išskyrus papūgas, pagrįstai laikomas vienu iš protingiausių paukščių, todėl jis visuomet būdavo įdomus objektas paukščio psichikai tirti...“ Iš tikro – kranklys yra labai nuovokus ir išradingas paukštis,...
(2) 2012-06-04 0
Vapsvos polistai – ypatingi plėviasparniai, labai panašūs į smulkias vapsvas, tik lieknesni, plonesni. Jie korius lipdo iš sutrūnijusios medienos, panašiai kaip ir kitos vapsvos. Tačiau tuo jų namai ir baigiasi, nes jokio korius slepiančio apdangalo vapsvos polistai nelipdo.
(8) 2012-04-25 8
Angis, vienintelė mūsų krašte gyvenanti gyvatė ir vienintelis tikrai nuodingas roplys, dažnai vaizduojama labai baisi ir pavojinga. Kaip sakoma, baimės – didelės akys, todėl bet kuris gandas apie tariamus angies keliamus pavojus išauga ir pasklinda neregėtu greičiu.
(0) 2011-08-05 4
Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Paprastai pirmieji čiurliai iš žiemaviečių Pietų Afrikoje grįžta gegužės 10 – 15 dienomis, pavėlavusieji dar skrenda iki gegužės galo.