Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Mindaugas Jackevičius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Mindaugas Jackevičius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2013-05-27 0
Jei manote, kad studijuoti Lietuvoje brangu, manykite kitaip: užsienyje vien geros vidurinės mokyklos baigimas kainuoja pusę milijono litų. Pasiturintys lietuviai į atžalų išsilavinimą investuoja šimtus tūkstančių, studijuoti vykstama tiek į Europą, tiek į egzotika kvepiančius Havajus, Australiją, Naująją Zelandiją.
(0) 2013-05-20 0
Reformos pradžioje išpūstas burbulas, kad Lietuvoje aukštasis mokslas blogos kokybės, jį valdo savų kėdžių įsitvėrę stagnatoriai, tačiau per ketverius reformos metus niekas nepasikeitė. Taip mano laikinasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius profesorius habilituotas daktaras Jūras Banys. Jis atskleidė, kodėl VU priešinosi aukštojo mokslo reformai.
(0) 2013-05-15 0
Studijuoji dvejose panašios krypties magistrantūrose, parašai vieną magistro darbą ir už jį gauni dviejų skirtingų universitetų diplomus. Pasirodo, teisiškai tai Lietuvoje galima, tik prieštarauja akademinei etikai.
(16) 2013-05-14 0
Ar būsi filologas, ar istorikas, laikysi matematikos egzaminą. Tokia idėja bręsta švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio galvoje. Prievarta grūdant matematiką, tikimasi moksleivius paskatinti studijoms rinktis tiksliuosius mokslus. Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius tokį sumanymą vadina sovietinio mąstymo rezultatu.
(18) 2013-05-11 -1
Teisėsauga nepradės ikiteisminio tyrimo dėl liūdnai pagarsėjusios istorijos, kuomet buvusi Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentė į teismą padavė nekokybišką mokslo darbą parašiusią įmonę. Pareigūnai dar kartą pakartojo: Lietuvoje rašyti ir pardavinėti mokslo darbus – legalu.
(9) 2013-04-13 -1
Vilniaus universitetas (VU) šykšti informacijos apie aprašytą istoriją, kada studentas pusę metų sau ir draugams keitė dėstytojų įvertinimus. VU „paslaptis“ socialiniame tinkle „Facebook“ atskleidė Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) dėstytoja Aušra Maldeikienė.
(29) 2013-03-26 -1
Mokykla nesugeba suteikti pakankamai žinių – po įvykusio mokyklos humanizavimo į universitetus ateina blogiau paruošti vaikai. Tai interviu portalo delfi.lt žurnalistui tvirtino laikinasis Vilniaus universiteto (VU) rektorius profesorius habilituotas daktaras Jūras Banys. Pasak jo, ne visi būtinai turi gauti aukštojo mokslo diplomą – valstybei reikia ir santechnikų, ir vairuotojų. Rektorius pažymi ir tai, kad studijuoti universitete ne kiekvienam Dievo duota.
(3) 2013-03-25 0
Mykolo Romerio universitetas (MRU) teigia esantis šokiruotas precedento ir akademinio cinizmo, kuomet buvusi universiteto studentė į teismą padavė nekokybišką mokslo darbą parašiusią įmonę. Teisės profesorius Vytautas Mizaras sako, kad Lietuvoje žengtas žingsnis į priekį – teismas pripažino, kad toks sandoris niekinis ir prieštarauja viešajai tvarkai bei gerai moralei. Darbą pardavusiai įmonei gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
(8) 2013-03-13 0
Suaugusieji daug raštingesni už moksleivius. Tokią išvadą padarė Nacionalinio diktanto darbus tikrinę lituanistai. Tarp maždaug 3000 diktanto rašytojų neatsirado nė vieno, kuris Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“ būtų parašęs be klaidų.
(11) 2013-02-05 3
Perkami mokslo darbai jau seniai nieko nestebina – teisėsauga tame nemato nieko blogo. Panašu, kad rašto darbų pardavinėjimo verslas žengia į naują veiklos pakopą – jau siūloma įsigyti rašto darbų, kurie iš anksto patikrinti atitinkamo universiteto plagiato patikros sistemoje.
(25) 2013-01-26 0
Visame pasaulyje specialistai griebiasi už galvų: vaikinų mokymosi rezultatai mokykloje vis prastėja. Ne išimtis ir Lietuva – per nepriklausomybės metus mergaitės ne tik pasivijo berniukus, bet juos ir gerokai pralenkė. Edukologai tvirtina, kad berniukams tradicinė mokykla per nuobodi. Specialistai ragina keistis: pavyzdžiui, įsileisti naujausias technologijas ir mokinių nemokyti taip, kaip prieš 20 metų.
(25) 2013-01-06 0
Moksleiviai vėl tapo politikų klaidų atpirkimo ožiais – teismas nusprendė, kad nauja stojimo į aukštąsias tvarka – neteisėta. Buvęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius savo klaidų nemato, o moksleiviai pastebi, kad dėl švietimo reformų klaidų nukenčia kasmet.
(280) 2012-12-20 12
„Tu pyderas!“. Panaši retorika mokyklose dažnai naudojama siekiant įžeisti ir pažeminti vaikiną. Taip mokyklose auginama homofobų karta, homoseksualumą laikanti iškrypimu ir smerkianti kitokius. Mokykla šnekėti apie homoseksualumą bijo ir savęs ieškantiems jauniems žmonėms padėti negali. Dėl to trauką tai pačiai lyčiai patiriantiems moksleiviams lieka psichologinė pagalbos tarnyba telefonu.
(25) 2012-12-12 3
Tarptautiniuose matematikos ir gamtos mokslų bei skaitymo gebėjimų tyrimuose Lietuvos moksleiviai yra stiprūs vidutiniokai. Tuo metu sąrašo priekyje rikiuojasi Azijos valstybės. Tai paaiškėjo antradienį Švietimo ir mokslo ministerijoje pristačius dviejų tarptautinių tyrimų rezultatus.
(0) 2012-12-11 13
Daugiausia naujienų žmonės sužino iš televizijos ir interneto, o suabejoję išgirstos naujienos teisingumu, ją skuba tikrinti internete. Spausdintas žodis sulaukia vis mažiau skaitytojų dėmesio.