Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Mindaugas Jackevičius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Mindaugas Jackevičius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(30) 2012-06-20 0
Dalis mokytojų pasibaisėję: dešimtokui vardą ir pavardę ant sąsiuvinio užrašo mama, motina surašo, ką dešimtokui kalbėti per lietuvių kalbos įskaitą – šiam belieka tekstą išmokti atmintinai.
(54) 2012-06-14 0
Visiems darbdaviams dabar svarbiausia patirtis ir tik antroje vietoje aukštojo mokslo diplomas. Taip tvirtina personalo atrankos įmonės „Indigroup“ vadovas Karolis Blaževičius. Interviu darbo rinkos ekspertas atskleidžia, jo nuomone, perspektyviausias specialybes ir tas, kurios rasti darbą nepadės. K. Blaževičiaus teigimu, darbdaviui dažnai nusišvilpti į išsilavinimą – jo reikšmė persūdoma.
(6) 2012-06-11 0
Kol vieni studentai praktikų metu kopijuoja dokumentus ir nešioja kavą, kitiems pasiseka ir žengti pirmuosius karjeros žingsnius. DELFI pašnekovai pasakoja apie praktikas skurdžiausiose Indijos teritorijose padedant žmonėms bristi iš bado bei automobilių gaminimo milžinėje „General Motors“.
(19) 2012-06-05 0
Kalbos apie perspektyvias ir niekam nereikalingas profesijas griauna visuomenę, mano ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Nerijus Pačėsa. Jo nuomone, valstybė turi sukurti sąlygas didžiuotis bet kokiu žmogaus pasirinkimu. Tuo metu personalo paieškos bendrovės „Alliance for recruitment“ plėtros direktorius Andrius Francas specialybes skirsto į reikalingas ir nereikalingas ateičiai. Pasak A. Franco, kiekvienas universitetas perspektyviausiomis laiko savo siūlomas st...
(71) 2012-05-08 1
Mokytojai, kalbininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai vieningai tvirtina: mokinių raštingumas mažėja. Jau pasiektas lygis, kai pagal įvairius reitingus geriausiame Vilniaus universitete (VU) disertacijos atmetamos dėl galybės klaidų. Ieškodami kaltų, specialistai baksnoja į mokyklą – esą kalbos mokymui pakenkė prieš keletą metų priimtas sprendimas gimtosios kalbos mokyti pagal užsienio kalbos mokymo metodikas.
(21) 2012-04-24 0
Mokslo darbų rašymas ir pardavinėjimas Lietuvoje įsitvirtina kaip normalus verslas – tokių darbų rašytojams oficialiai siūlomas darbas. Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė pasigenda visuomenės ir pačių universitetų noro netoleruoti akademinio nesąžiningumo. Tuo metu diplominius darbus pardavinėjančios bendrovės vadovas tvirtina veikiantis legaliai ir tiesiog suteikiantis paslaugą.
(5) 2012-04-04 1
Aviacija – saugiausia transporto rūšis, tačiau ir čia visada yra katastrofos tikimybė, aiškina aviacijos specialistai. Pasak jų, dauguma pasitaikančių orlaivių avarijų ir katastrofų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus. Nors šiuolaikiniai lėktuvai kompiuterizuoti ir automatizuotai vykdo savo funkcijas, klysta ir pilotai, ir techninis personalas.
(31) 2012-03-23 0
Baltų istorijai mokykloje teskiriamos kelios pamokos, ant Lietuvos istorijos vadovėlio viršelio vaizduojamas Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, daugumoje mokyklinių istorijos vadovėlių Lietuvos istorija pateikiama skurdžiai ir tendencingai, skatinant tautinio valstybinio nepilnavertiškumo, nusižeminimo jausmus, aukštinant kitas tautas ir valstybes. Taip mano istorikė, Vilniaus Vytauto Didžiojo universiteto gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė.
(0) 2012-03-10 6
Sovietžmogis, valdžiažmogis, biuzasriubė, afterpartis, kelių gaidelis, nusnorinti. Tai – tik dalis naujausių žodžių, kurie pateko į pradėtą kurti Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną. Apie tai, kaip gimsta nauji žodžiai ir kokią reikšmę jų populiarumui turi politikai – portalas delfi.lt publikavo pokalbį su lietuviškus naujadarus renkančia Lietuvių kalbos instituto mokslininke daktare Rita Miliūnaite.
(11) 2012-02-01 0
Praėjusi naktis buvo kol kas šalčiausia šią žiemą. Varėnoje ir Utenoje oras atšalo iki -25, Ukmergėje iki -26 laipsnių. Atrodo, žiemos rekordų dar sulauksime – artimiausiomis naktimis ir savaitgalį Lietuvą kaustys iki -34 laipsnių speigas.
(3) 2012-01-31 0
Jei tikėsime specialistų įžvalgomis, 2030 m. Lietuvos mokslo ir studijų laukia rojus: studijos atitiks aukščiausius tarptautinius standartus, žmonės mokysis visą gyvenimą, daugelis studentų aukštąjį išsilavinimą įgis keliuose šalies ir užsienio universitetuose.
(6) 2012-01-16 0
Norintys susimokėti už studijas užsienio universitete tai greičiausiai galės padaryti Lietuvoje – švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tvirtina, kad jau už mėnesio žvalgytuvių į Lietuvą atvyks čia plėstis norintys britų universitetai. Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio nuomone, jei Lietuvoje veiktų Kembridžas ir Oksfordas, studentams nereikėtų emigruoti.
(18) 2011-12-13 0
Lietuvai šiandien nesiseka, tad laikas atsikratyti naivaus pasitikėjimo savimi ir gręžtis į Skandinaviją, kaip tai padarė Estija. Tai interviu delfi.lt sakė beveik 20 metų Lietuvoje gyvenantis režisierius, vertėjas, žurnalistas švedas Jonas Ohmanas. Pasak J. Ohmano, mūsų visuomenė sovietmečio sužalota labiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
(20) 2011-12-08 0
Nepaisant bendrojo lavinimo mokyklų ir aukštųjų mokyklų pusėn mėtomų kritikos strėlių, Lietuvos gyventojai pasitiki švietimo sistema. 48,7 proc. apklaustųjų mano, kad mokyklas baigę mokiniai yra įgiję puikių žinių ir gebėjimų, 47,1 proc. apklaustųjų teigiamai atsiliepia apie aukštosiose mokyklose gautas žinias bei gebėjimus. Kritiškiausiai į Lietuvos švietimo sistemą žiūri 25-34 metų gyventojai.
(3) 2011-09-28 0
Gali būti, kad Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) ateityje susijungs į vieną aukštąją mokyklą. Tokią galimybę svarstė speciali darbo grupė, universitetai pradeda bendradarbiauti fakultetų lygmeniu.