Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Mindaugas Jackevičius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2011-01-01 iki 2011-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Mindaugas Jackevičius

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(18) 2011-12-13 0
Lietuvai šiandien nesiseka, tad laikas atsikratyti naivaus pasitikėjimo savimi ir gręžtis į Skandinaviją, kaip tai padarė Estija. Tai interviu delfi.lt sakė beveik 20 metų Lietuvoje gyvenantis režisierius, vertėjas, žurnalistas švedas Jonas Ohmanas. Pasak J. Ohmano, mūsų visuomenė sovietmečio sužalota labiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
(20) 2011-12-08 0
Nepaisant bendrojo lavinimo mokyklų ir aukštųjų mokyklų pusėn mėtomų kritikos strėlių, Lietuvos gyventojai pasitiki švietimo sistema. 48,7 proc. apklaustųjų mano, kad mokyklas baigę mokiniai yra įgiję puikių žinių ir gebėjimų, 47,1 proc. apklaustųjų teigiamai atsiliepia apie aukštosiose mokyklose gautas žinias bei gebėjimus. Kritiškiausiai į Lietuvos švietimo sistemą žiūri 25-34 metų gyventojai.
(3) 2011-09-28 0
Gali būti, kad Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) ateityje susijungs į vieną aukštąją mokyklą. Tokią galimybę svarstė speciali darbo grupė, universitetai pradeda bendradarbiauti fakultetų lygmeniu.
(34) 2011-09-26 0
Sovietinio komunizmo pasekmės iki galo nėra įsisąmonintos ir įvertintos, o daugelis žmonių, neturėdami įgūdžių gyventi laisvėje, palūžo ir pasinėrė į save naikinantį elgesį, konstatuoja Vilniaus universiteto (VU) docentas, vaikų ir paauglių psichiatras Dainius Pūras. VU surengtame forume apie akademiškumą Lietuvoje D. Pūras stebėjosi, kad tėvai ir toliau vaikus moko neišsišokti, „būti kaip visi žmonės“.
(13) 2011-09-20 0
Nemokamai kolegijose studijuos ir tie, kurių konkursinis balas siekia 21,74, ir tie, kurie vos sukrapštė 3,4. Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Vilniaus kolegijos direktorius Gintautas Bražiūnas tai aiškina vėlesniu vaikinų protiniu brendimu, tuo metu kiti pašnekovai tokią situaciją vadina nemokšų šelpimu.
(2) 2011-09-08 0
Rugsėjo 1-ąją Vilniaus Balsių mikrorajone dūdų garsais paskelbta apie naujos modernios mokyklos atidarymą. Panašias mokyklas į šią, lietuviai iki šiol regėjo tik vakarietiškuose filmuose. Į architekto Sigito Kuncevičiaus suprojektuotą pastatą sudėta skandinavų patirtis.
(0) 2011-08-16 0
Norinčių studijuoti gausa džiaugiasi ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės (JK) aukštosios mokyklos. Šįmet į JK aukštąsias stojo trečdaliu daugiau lietuvių nei pernai, rodo priėmimo į universitetus ir koledžus tarnybos UCAS duomenys. Specialistai tai daugiausia aiškina faktu, kad kitąmet studijos JK gerokai brangs. O būsimi studentai įvardija galimybę studijuoti ir dirbti geresnėmis sąlygomis, nei Lietuvoje.
(14) 2011-07-29 0
11-12 klasėje moksleiviai noriai atsisako mokytis fizikos ar chemijos, tad įstoję į techniškas specialybes universitetų auditorijose sėdi tuščiomis galvomis. Su tuo susiduriantis Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pirmiausia tokiems pirmakursiams pasiūlo išdėstyti mokyklos kursą. Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys tame nemato problemos: pasak jo, vaikai turi ribotas galimybes mokytis visų dalykų, o gamtos ir technologiniai mokslai dėl per didelio akad...
(16) 2011-07-21 0
Lietuva pardavė atliekamus Kioto taršos vienetus Liuksemburgui, Ispanijai ir privačioms Japonijos bei Šveicarijos kompanijoms. Bendra pasirašytų sutarčių vertė - 476 mln. litų. Apie tai trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistus informavo aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.
(22) 2011-07-13 0
Medicina, ekonomika, teisė, politikos mokslai, odontologija – šios specialybės šįmet pirmauja tarp stojančiųjų į universitetus. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas pastebi didėjantį socialinių mokslų populiarumą ir hipertrofuotą stojančiųjų veržimąsi į teisę.
(0) 2011-07-05 0
Sakydami, kokia prasta Lietuvos mokslo ir studijų kokybė, jaunus žmones klaidiname ir vejame į užsienį, tačiau užsienio mokslininkai veržiasi į Lietuvą atlikti mokslinių tyrimų. Tokią nuomonę Kaune vykstančiame XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziume išdėstė Vilniaus universiteto (VU) Taikomųjų mokslų instituto profesorius Juozas Vidmantis Vaitkus.
(10) 2011-05-03 0
Mokyklose daugiau dėmesio reikia skirti ne žinioms, kurias galima rasti google, o gebėjimo mąstyti bei dirbti komandoje ugdymui. Tokiomis mintimis dalijosi Lietuvoje viešėjęs tarptautinių tyrimų OECD PISA vadovas prof. Andreasas Schleicheris. Pasak jo, nebegalime būti tikri, kad tai, ko mokome mokinius šiandien, bus jiems naudinga ateityje.
(24) 2011-04-25 0
Jau 2013 m. abiturientai laikys naujos formos lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – nebereikės rašyti teksto interpretacijos ir spręsti teksto suvokimo užduoties. Vietoje jų dvyliktokai rašys literatūrinį arba samprotaujamąjį rašinį. Švietimo politikos formuotojai naujoves grindžia teiginiais, kad dabar rašoma interpretacija nutolusi nuo gyvenimo, o teksto suvokimo užduotis – ydinga iš principo.
(36) 2011-02-24 5
Lietuva tyliai gęsta – mus naikina jėga, kurios nepajėgiame tiksliai įvardinti, perspėja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) profesorius Vytautas Radžvilas. Jis negailestingai kritikuoja vykdomą aukštojo mokslo reformą – esą tai tėra milžiniško masto socialinės inžinerijos eksperimentas, kurio tikslas – uždirbti pelno.
(36) 2011-01-12 0
Mažiau kalimo, daugiau kritinio mąstymo, savarankiškumo skatinimo, gebėjimo pritaikyti žinias, spręsti problemas. To tikimasi patvirtinus naujas vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Tačiau tėvų atstovai sako, kad šiandien dar mokomasi dėl egzaminų ir perspėja, kad rezultatų pavyks pasiekti tik sušvelninus egzaminų reikalavimus.