Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Vytautas Povilaitis

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Vytautas Povilaitis

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-12-16 0
Kvantų fizika yra mažulyčių objektų sritis, juk taip? Kuo toliau, tuo labiau tai darosi netikslus apibrėžimas. Dviems deimantams, tokio dydžio, kaip auskaro akutė, buvo suteikta vaiduokliškojo kvantinio susietumo būsena.
(3) 2011-12-16 0
Naujasis mokslininkų sukurtas analizės įrankis gali nustatyti ar nusikaltimo vietoje surastų DNR pavyzdžių savininko akys yra mėlynos, rudos ar kokios nors kitos spalvos. Tai padėtų gerokai susiaurinti paieškos ratą tais atvejais, kuomet DNR pavyzdžiai neatitinka jokių įrašų duomenų bazėje.
(14) 2011-12-15 0
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sako, kad pasaulis yra ne infekcinių ligų „krizės“ gniaužtuose. O pagrindines sveikatos problemas sukelia kenksmingo gyvenimo būdo propagavimas. Prie šio punkto galima priskirti ir netinkamą mitybą, pavyzdžiui, didelį druskos vartojimą. Mat druska yra viena iš pagrindinių blogėjančios sveikatos priežasčių, nes ji stipriai veikia kraujo spaudimą. Tik tabakas PSO kelia dar didesnį nerimą, nei druska.
(17) 2011-12-13 7
Norite sumažinti elektros sąskaitas, pasikinkydami plačiausiai prieinamą, nemokamos energijos šaltinį, Saulę? Dabar jums tektų pakloti nemažai šlamančiųjų specialistui, kuris ateitų į namus ir neefektyvių fotoelementų skydeliais užklotų stogą. O dabar įsivaizduokite saulės pažabojimą be specialisto, be tuščių kišenių ir skydelių. Kas, jei namo atjungimui nuo elektros tinklo tereiktų kelionės iki parduotuvės, dažų kibiro, popietės, praleistos ant stogo su teptuku, poros butelių alaus ir elektriko, pajungsiančio naują stogą prie elektros įvado?
(42) 2011-12-10 -3
Šį argumentą atremia šimtai klaidų, netikslumų ir prieštaravimų, randamų Biblijoje. Jai galima priskirti kokių nori savybių, tačiau neklaidingumo tarp jų tikrai nėra.
(10) 2011-12-08 0
Norint gauti kažką iš nieko nereikia burtų ir stebuklų - pakanka judėti greičiu, artimu šviesos greičiui. Ir tai irgi nėra labai didelė naujiena - šių metų fizikų eksperimentas tiesiog patvirtina 41-erių metų senumo teoriją, kaip gauti energiją iš tuščios erdvės ir gaminti šviesą.
(23) 2011-12-08 0
„Paprasta logika rodo, kad evoliucija negali paaiškinti homoseksualumo – kaip homoseksualumo genas galėjo būti atrinktas?“; „kodėl genetiniai požymiai, lemiantys homoseksualumą, neišnyko jau senų senovėje?“ Tokie argumentai yra stulbinančiai dažni – ir visiškai klaidingi. Yra ne vienas evoliucinis mechanizmas, galintis paaiškinti homoseksualų elgesį, kuris paplitęs tarp daugelio gyvūnų rūšių.
(3) 2011-12-05 0
Prieš pat Pasaulinę AIDS dieną paskelbtame pranešime sakoma, kad užsikrėtusiųjų ŽIV skaičius dabar yra mažiausias nuo tada, kai epidemija buvo pasiekusi aukščiausią tašką 1997-aisiais.
(27) 2011-12-05 11
Mano tėtis girdi balsus galvoje. „Girtutis“ pertraukia pašnekesį džiaugsmingais intarpais ir keistu profaniškumu. „Žvėrūnas“ yra nuodėmingesnis, šaukia ant tėčio ir liepia jam daryti netinkamus ir visuomenei nepriimtinus dalykus. Didžiąją gyvenimo dalį šie balsai buvo su juo ir neleido gyventi įprastai. „Žinau, kokia luošinanti ir stigmatizuojanti gali būti psichinė liga, tad straipsnio pradžioje tiesiog privalėjau paaiškinti savo interesus“, – New Scien...
(17) 2011-12-03 0
Elektromobiliai yra švarūs, draugiški aplinkai ir šaunūs – netgi jeigu jie ir negali varžytis su įprastais automobiliais nuvažiuojamu atstumu ar kaina. Tačiau net ir šie trūkumai galėtų išnykti, jei būtų įdiegta sistema, leidžianti automatiškai įkrauti elektromobilių baterijas jiems važiuojant keliu.
(0) 2011-12-02 0
Mes egzistuojame dėl įdomaus visatos nevienodumo. Kiek siekia mūsų žinios, visata prasidėjo nuo vienodų ar beveik vienodų materijos ir antimaterijos kiekių. Taip pat žinoma ir tai, kad susilietusios šios dalelės anihiliuoja, t. y. išnyksta, išspinduliuodamos jų masę atitinkančią energiją, tad jau senų senovėje turėjo sunaikinti viena kitą, palikdamos labai mažai (arba visai nepalikdamos) medžiagos formuotis žvaigždėms, planetoms ir žmonėms. Tačiau akivaizdu, jog...
(14) 2011-12-02 0
Milijonai apleistų iškastinio kuro gręžinių gali būti pritaikomi švarios, mažai anglies dvideginio išskiriančios geoterminės energijos gavybai
(4) 2011-12-01 0
Ar JAV policijai galima leisti pritaisyti GPS sekimo įrenginius prie kieno nors automobilio, neturint kratos orderio? Daugeliui amerikiečių tai yra bauginanti mintis, tačiau teisėsaugos institucijoms tai palengvintų darbą. Ar tokia tvarka gali tapti tikrove bus aišku po praėjusį mėnesį Aukščiausiame teisme prasidėjusios bylos baigties.
(4) 2011-11-30 0
Paprastai lustų sušlapinimas nėra gera mintis ir to visais būdais vengiama. Bet tik ne naujųjų lustų atveju – per juos tekantis skystis lustus ne tik aušintų, bet ir maitintų ir ateityje tokia technologija galėtų būti paremta kompiuterių, išmaniųjų telefonų, planšečių gamyba.
(11) 2011-11-23 0
Pastarųjų metų ekstremalios orų sąlygos siejamos su klimato kaita, kurią bent jau iš dalies skatina didžiulis iškastinio kuro naudojimas. Ekstremalus oras ne tik vargina, bet ir sukelia nelaimes – pavyzdžiui 2010-ųjų karščio banga Rusijoje sukėlė gaisrus Maskvos apylinkėse, o JK kamavo didžiausi nuo 1970-ųjų potvyniai. Ar tai atsitiktinės gamtos išdaigos ar klimato kaitos pasekmė? Jei teisingas paskutinis teiginys, ar už šias nelaimes turi atsakyti aplinkos teršėj...