Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Autorius: Vytautas Povilaitis

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

Straipsniai, kuriuos parašė Vytautas Povilaitis

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2011-11-23 0
Šiais metais tūkstančių Jungtinės Karalystės gyventojų bus pasiteirauta apie jų seksualinį gyvenimą. Projekto įkūrėja Anne Johanson pasakoja, kodėl moksliškai atliktos sekso apklausos yra geriausias būdas sužinoti mūsų intymiausias paslaptis.
(0) 2011-11-22 1
Atominiai laikrodžiai yra GPS įrenginių pagrindas, nustatantis oficialią sekundės trukmę ir neseniai jie atliko svarbų vaidmenį sekant subatomines daleles, įtartas skriejant greičiau už šviesą. Dabar šis laiko sargas turi varžovą: naujas branduolinio laikrodžio metodas leis laiką skaičiuoti dar 60 kartų tiksliau.
(1) 2011-11-16 1
Gali atrodyti, kad nėra ribų gamtos išradingumui, tačiau yra keletas savybių, kurios tikriausiai niekada negalėtų išsivystyti. Bent jau Žemėje.
(2) 2011-11-16 0
JAV Nacionalinė biologinės apsaugos mokslo tarnyba pranešė JAV vyriausybei, kad norint pasiruošti bioterorizmo atakoms, jai reikia patikrinti dešimtmečių senumo juodligės vakciną su vaikais, nes jos poveikis jauniems organizmams nežinomas, rašo NewScientist.
(1) 2011-11-11 0
Kaip daiktai, sukurti vienam tikslui, gali būti naudojami kitam, taip genai, struktūros ir elgesys, išsivystę su vienu tikslu, pritaikomi kitam.
(0) 2011-11-11 0
Iki šiol manyta, kad žinduoliai, šviesos kiekį, pasiekiantį tinklainę, reguliuoja nerviniais signalais, keliaujančiais tarp akių, vyzdžio ir smegenų. Bet dabar King-Wai Yau su kolegomis iš Džono Hopkinso universiteto Baltimorėje (Merilendo valstija) atrado, kad gyvūnų, aktyvių naktį, temstant ar auštant – pavyzdžiui, kačių, šunų, žiurkėnų – izoliuoti akių obuoliai ir toliau reaguoja į šviesą.
(26) 2011-11-11 2
Jungtinės Valstijos buvo sukurtos, remiantis švietimo epochos vertybėmis ir yra stipriausia mokslu paremta valstybė. Tačiau mokslo statusas visuomeniniame gyvenime dar niekada nebuvo toks žemas. 2012-ųjų metų prezidento rinkimų kampanijai įsisiūbuojant, JAV politikai, ypač dešinieji, regis, persikėlė į paralelinę visatą, kur nemokšiškumas, neigimas ir nepagrįstumas nugali faktus, įrodymus ir racionalumą.
(2) 2011-11-07 0
Antarkties ledynams tirpstant, vakariniame žemyno krašte atsivers jūrų keliai, jungiantys seniai atskirtas jūrų bendruomenes.
(2) 2011-11-06 0
Šį kartą panagrinėkime dar vieną evoliucijos mitą, naudojamą kreacionizmo idėjų pagrindimui. Ir kalbėsime apie labai mažus gyvus organizmus – bakterijas ir jų žiuželius.
(16) 2011-11-05 0
Izraelio vaikai su įgimtais defektais vis dažniau teisiasi su medicinos įstaigomis, kaltindami jas dėl leidimo jiems gimti. „Neteisingos gyvybės“ ieškinių gausėjimas, kurių, nuo pirmosios bylos 1987-aisiais, priskaičiuojama jau 600, paskatino Izraelio valdžią imtis tyrimo.
(2) 2011-11-02 0
Niežulys yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių anestetikų poveikių, naudojant juos, pavyzdžiui, epiduriniam nuskausminimui. Kodėl anestetikai sukelia niežulį? Viena iš hipotezių teigia, jog skausmo ir niežulio receptoriai yra neatskiriamai susieti. „Niežulys ir skausmas yra du antagonistiniai pojūčiai“, – aiškina Zhou-Feng Chen iš Vašingtono universiteto Sent Luise, Misuryje. „Kasydamiesi tarsi sukuriate mechaninį skausmą ir taip nustelbiate niežulį. Ir atvirkščiai, slopinant skausmą, labiau niežti.“
(151) 2011-11-01 3
Po pasaulį plintant protestams prieš finansines galybes, panašu, kad nepriklausomi mokslininkų tyrimai patvirtina blogiausias protestuotojų baimes. Kruopšti 43 000 tarptautinių korporacijų tarpusavio ryšių analizė parodė gana mažą grupę kompanijų, tarp kurių vyrauja bankai, turinčių neproporcingai didelę potencialią galią pasaulio ekonomikoje.
(45) 2011-10-31 0
Asmeniniame lygyje iš pirmo žvilgsnio tai gali ir nebūti labai svarbu. Tačiau reikia nepamiršti, bet kuri moderni visuomenė, grindžianti svarbius sprendimus prietarais, o ne tikrove, yra pasmerkta nesėkmei.
(1) 2011-10-31 2
Gyvybingai pulsuojančios raudonos, mėlynos, žalios ir geltonos spalvos, sukurtos be jokių pigmentų ar dažų. Ar taip įmanoma? Įmanoma, jei spalvas sukuria sudėtingas virusų dalelių raštas, atspindintis tik tam tikro ilgio šviesos bangas.
(0) 2011-10-31 0
Vanduo yra vienas keisčiausių planetos skysčių ir būtent daugelis šių keistenybių palaiko gyvybę. Pavyzdžiui, jo tankis skystame būvyje yra didesnis, nei kietame, o tai nulemia labai įdomias pasekmes – pavyzdžiui, ledas laikosi vandens paviršiuje ir taip leidžia žuvims išgyventi po užšalusiomis upėmis ir ežerais. Kitaip, nei daugelis skysčių, jam sušildyti reikia daug šilumos ir tai leidžia žinduoliams reguliuoti kūno temperatūrą.