Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Mėnulio įtaka žmogui, gamtai ir orui - tiesiog mitologija ar dar mokslo neįrodyta realybė?

2011-04-19 (10) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (385)
    Share

Nuo seno žemdirbiai tikėjo, kad mėnulio fazės veikia mūsų gyvenimo ritmą bei daro įtaką aplinkai. Per jaunatį buvo stengiamasi sodinti pomidorus, agurkus, kopūstus, o mėnuliui dylant – morkas, bulves, ridikus, burokus. Moterys, norėjusios tankių bei stiprių plaukų, juos kirpdavo per jaunatį, o per priešpilnį pakirptos kasos augdavo daug greičiau. Ar ir šiandien verta pasitikėti mėnulio įtaka?

„Taip, atsakymas vienareikšmiškas. Mėnulis veikia ir gamtą, ir orus, ir organizmus, ir žmogų. Tačiau atsakyti į klausimą, kokia mėnulio įtaka, konkrečiai ir trumpai neįmanoma. Galima tik pasakyti – didelė”, - teigė Vilniaus universiteto observatorijos vedėjas, profesorius Vladas Vansevičius.

Taigi, koks tai kiekybinis ir kokybinis poveikis – apibrėžti sudėtinga. „Kiek žinau, geofizinių ir biologinių tyrinėjimų nėra atlikta, išskyrus kai kuriuos medicininius ir psichologinius pastebėjimus”, - portalui GRYNAS.lt pasakojo buvęs fizikas, dabar etnologas L.Klimka. Būtent dėl šios priežasties nevertėtų 100 proc. pasikliauti spaudoje deklaruojamomis mėnulio fazėmis ir jų poveikiais.

Dėl to Mėnulio fazių įtakos klausimas šiandien vis dar lieka dvisprasmiškas. Vieni mokslininkai teigia, kad poveikis tarp žmogaus, gamtos ir šio dangaus kūno egzistuoja, tačiau nėra konkrečių duomenų, koks tai konkretus poveikis. Kiti - neturi objektyvios nuomonės. „Matyt, reikia patiems pagyventi mėnulio rimtu, kad sužinotume, kiek tas poveikis veiksmingas ir efektyvus“, - sako observatorijos vedėjas profesorius Vladas Vansevičius.

Kai kuriuos ankstesnius spėjimus ir tikėjimus būtų galima patyrinėti statistiškai – šiuo metu prieinama daug duomenų apie žmonių gimimo laiką ir vietą, o apklausų metodu būtų galima nustatyti charakterių subtilybes ir palyginti su senoviniais spėjimais. Pavyzdžiui, anksčiau manyta, kad žmogaus lemtis taip pat priklauso nuo to, kokioje Mėnulio fazėje jis yra gimęs. “Jeigu gimęs per jauną – tai toks žmogus visada linksmas, šypsosi net dirbdamas ir sunkiausius darbus. Per delčią gimę – rūškani, nelinksmi, amžinai viskuo nepatenkinti, ligoti žmonės. Per priešpilnį ir pilnatį – nepastovios nuotaikos, staigiai įsižeidžia ir greit atsileidžia“, - pasakojo etnologas Libertas Klimka.

Anot etnologo, nuo Mėnulio fazės priklauso ne tik būdas, bet ir kūno sudėjimas, sveikata. Per jaunatį gimę vaikai visada bus judrūs, jaunatviški ir sveiki. Priešpilnio metu išvydę pasaulį – pasižymi ne itin gera sveikata, o pilnaties metu – stambiu kūno sudėjimu. „Delčiukai“ dažniausiai būna judrūs bei liesi. Manoma, kad gimti per pilnatį – ypač pavojinga mergaitėms. Jei ne būdamos jaunos, tai senatvėje jos gali virsti kubilo formos.

O gal mūsų skaitytojai žino, kokioje Mėnulio fazėje yra gimę ir gali papasakoti kiek šie spėjimai atitinka realybę?

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(13)
Komentarai (10)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
27(1)
26(4)
24(4)
21(0)
21(0)
20(0)
19(1)
14(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
110(0)
105(22)
84(0)