Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Rusijos specialistams pagaliau pavyko išskleisti milžinišką orbitinio teleskopo anteną (Video)

2011-07-25 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (110)
    Share

Rusijos kosminės observatorijos „Spektr-R“ antena šeštadienį buvo sėkmingai išskleista, pranešė kosmoso tyrimų agentūros „Roskosmos“ spaudos tarnyba.

Priminsime, jog pirmadienį į orbitą iškeltas radioteleskopas „Spektr-R“ pagaliau iš mirties taško pajudins seniai planuotą „RadioAstron“ projektą. Jau daug metų atidėliojamas projektas pagaliau galės pradėti veikti tikrovėje. Kosminis aparatas „Spektr-R“, kurį rusai vadina rusišku „Hubble“, tyrinės galaktikas, juodąsias skyles ir kitus Visatos objektus, taip pat Saulės vėją ir magnetinius laukus.

Pasak konstruktorių, „Spektr-R“ radioteleskopas leis daryti nepaprastai raiškias nuotraukas, galbūt net geresnės kokybės negu galima gauti garsiuoju NASA teleskopu „Hubble“.

Tiesa, ne visa radioteleskopo procedūra pavyko sėkmingai – pirmadienį į orbitą iškelto aparato „Spektr-R“ 10 metrų skersmens lėkštės pavidalo iš savotiškų vainiklapių sudarytą anteną išskleisti iš pradžių nesisekė.

„Penktadienį per daugelį bandymų nepavyko visiškai išskleisti 27 „vainiklapius“, kurie vis nepasiekdavo savo galutinės pozicijos“, – sakė agentūrai „Interfax“ „Roskosmos“ atstovas.

Pasak jo, šeštadienį operacija vėl buvo pakartota, ir visi 27 vainiklapiai visiškai išsiskleidė. Toliau laukia aparato kalibravimo ir derinimo darbai ir jei viskas pavyks sėkmingai, neilgai trukus turėtume sulaukti pirmųjų stebėjimų rezultatų.

Žemiau – vaizdo siužetas apie „Spektr-R“ radioteleskopą:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(4)
29(1)
17(0)
13(0)
12(0)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
78(9)
68(4)
66(4)
Mėnesio
166(16)
133(2)
104(1)
84(3)