Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„Boeing“ darbuotojai bendrovės statomu erdvėlaiviu aplankys TKS

2011-08-08 (1) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (165)
    Share

„Dirbk „Boeing“ – skrisk į kosmosą!“ Ko gero, tai yra įspūdingiausios darbovietėje siūlomos profesinės privilegijos, kokias tik yra tekę girdėti. Tačiau tai – ne prasimanymas. Aerokosminė bendrovė „Boeing“ iš tiesų planuoja į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) siųsti savo darbuotojus.

Apie tai, jog bendrovės darbuotojai į orbitą bus siunčiami bendrovės kosmine kapsule „CST-100“, buvo pranešta praėjusį penktadienį. Šiuo metu jau vykdomos vidinės atrankos ir pokalbiai – „Boeing“ siekia, jog jos astronautai tiesiogiai prisidėtų prie kosminės kapsulės „CST-100“ projektavimo darbų.

Taip pat jau paaiškėjo, jog kosminę kapsulę 2015-aisiais triskart į kosmosą gabens šimtaprocentiniu patikimumu pasižyminti raketa-nešėja „Atlas-V“, kuri prieš keletą dienų Jupiterio link išskraidino kosminių tyrimų zondą „Juno“. Beje, bendrovei „Boeing“ priklauso dalis raketos-nešėjos gamintojo „United Launch Alliance“ akcijų paketo.

Tiesa, kapsulė dukart iš tų trijų minėtų sykių skris į beorę erdvę be žmonių: pirmą sykį siekiant tiesiog išvesti ją į orbitą, o antrą – atšaukiant iškėlimą į orbitą, kad būtų galima išbandyti, kaip vyktų kosminės kapsulės gelbėjimosi procedūros, jei paleidimo metu įvyktų kas nors ne taip.

Jei viskas pavyks gerai, kildama į kosminę erdvę trečią sykį, kapsulė ten nugabens dviejų žmonių įgulą, kuri kapsulę prišvartuos prie TKS. Visi trys skrydžiai padėtų solidų pagrindą kur kas dažnesniems „CST-100“ skrydžiams į TKS, kurie būtų vykdomi 2016 m.

Beje, kosminės kapsulės „CST-100“ pavadinimas angliškai reiškia „Crew Space Transportation“ („Įgulos gabenimas į kosmosą“), o skaičius 100 pavadinime simbolizuoja 100 km aukštyje esančią Karmano linija (angl. - "Kármán line") vadinamą sutartinę atmosferos ribą, žyminčią, jog už jos prasideda kosminė erdvė.

Parengė Saulius Žukauskas
sauliuszukauskas01@gmail.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Saulius Žukauskas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
75(6)
45(0)
43(4)
21(2)
14(0)
14(3)
14(1)
Savaitės
126(36)
91(7)
69(9)
59(0)
Mėnesio
120(15)
115(24)
102(5)
89(8)