Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Penktadienį Britų salų gyventojus išgąsdino iš dangaus krintantys liepsnojantys objektai (Video)

2012-09-24 (6) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Daugybė Britų salyno gyventojų vėlyvą praėjusio penktadienio tapo neįprasto reginio liudininkais. Šiaurės Airijos, Škotijos, Centrinės Anglijos gyventojai sunerimę pranešinėjo apie naktiniame danguje pasirodžiusius ugninių kamuolių vėrinius ir juos filmavo – internete patalpinti ne vienas ir ne du filmuoti epizodai su krintančiais dangaus kūnais. Kas tiksliai krito iš dangaus, kol kas vis dar neaišku.

Manoma, kad tai galėjo būti arba stambus meteorito bolidas, subyrėjęs į smulkesnius fragmentus, arba krintančio palydovo ar kitų kosminių šiukšlių nuolaužos.

Liudininkai iš viso Britų salyno skambino ir pranešinėjo apie iš dangaus krintančias oranžines ugnis, kurios skliautu judėjo sinchroniškai. Liepsnojančios nuolaužos skriejo gana žemai virš horizonto ir gerokai lėčiau nei juda krintantys meteoritai. Kai kuriems stebėjusiems reginį vaizdas priminė kadrus iš fantastinio filmo „Nepriklausomybės diena“ („Independence Day“). Ugninių kūnų vėrinys naktiniame danguje buvo matomas apie pusę minutės.

„Sunku pasakyti, kas tai buvo iš tiesų, tiksliau – kas tai sukėlė, - BBC aiškino Džodrelo pakrantės observatorijos direktorius, dr. Timas O‘Brajenas (Tim O'Brien). – Galėjo būti, kad žmonės matė į atmosferą įskriejusį kosminį akmenį, gali būti, jog ten buvo kosminės šiukšlės, kurios yra žmogiškosios veiklos orbitoje pasekmė. Objektas skriejo maždaug 120-130 km aukštyje, jo judėjimo greitis – mažiausiai apie 29 tūkst. km/val.“

„Vargu, ar tai galėjo būti meteorai, - abejoja Š. Airijoje veikiančio Armago planetariumo darbuotojas Kolinas Džonstonas (Colin Johnston). – Nors rugsėjo naktiniame danguje turėjo nulyti keletas labai menkų meteorų lietų, jie turėjo būti tokie blausūs, jog mažai kas juos būtų pastebėjęs. O šį reiškinį matė labai daug žmonių. Manau, kad šis reginys su meteorų lietumis nesusijęs. Tai kažkas, kas įvyko netikėtai. Galbūt kažkokios kosminės šiukšlės pasiekė žemesnius atmosferos sluoksnius – Saulės sistemoje jos klaidžioja milijardus metų. Arba žūti ugnyje „apsisprendė“ kuris nors iš orbitoje ilgai tarnavusių dirbtinių palydovų.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(6)
28(1)
23(0)
22(0)
20(3)
16(3)
14(0)
13(3)
13(0)
Savaitės
119(0)
115(0)
104(32)
Mėnesio
136(21)
94(0)
91(0)