Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Rusija kartos žlugusią kosminę misiją į Marso palydovą

2013-10-16 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (1046)
    Share

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ planuoja pakartoti prieš 2 metus nesėkmingai pasibaigusį kosminio aparato „Phobos-Grunt“ skrydį į Marso palydovą Fobą.

Naujas skrydis į jį planuojamas 2022 metais, Maskvoje (Rusijos Federacija) vykstančiame Rusijos mokslų akademijos Kosmoso tyrimų instituto simpoziume pareiškė šio instituto direktorius Levas Zelionyj. „Mes planuojame grįžti prie Fobo 2022 metais“, – pareiškė jis. Pasak L. Zelionyj, ši kosminė misija taps savotišku tramplinu įgyvendinant panašius tarptautinius kosmoso tyrimų projektus.

„Roskosmos“ pripažįsta, kad ši kosminė misija gana rizikinga: anksčiau niekam nėra pavykę pasiųsti kosminį aparatą į Fobą ir nusileisti jo paviršiuje. Be to, net ir prieš pat pirmosios tokios misijos 2011 m. pradžią Rusijos kosminės technikos ekspertai nebuvo tikri, kad visos kosminio aparato „Phobos-Grunt“ sistemos veiks normaliai.

„Phobos-Grunt“ turėjo tapti dirbtiniu Marso palydovu, vykdyti šios planetos ir jos palydovo Fobo tyrimus. Pagal planą „Phobos-Grunt“ programa turėjo trukti 34 mėnesius. Per tą laiką kosminis zondas turėjo nuskristi į Marsą, įeiti į jo orbitą, atlikti numatytus planetos tyrimus, o paskui priartėti prie jo palydovo Fobo ir ant jo nusileisti. „Phobos-Grunt“ zondas turėjo paimti Fobo grunto pavyzdžius (apie 200 g) ir specialiu kosminiu aparatu išsiųsti juos į Žemę, pats likęs tęsti Fobo tyrimų programą.

Tačiau dėl raketos nešėjos gedimo 2011 m. lapkričio 9 d. į kosmosą paleistas aparatas nebuvo išvestas į numatytą orbitą, tapo nevaldomas ir kitų metų sausio 15 d. nukrito į Ramųjį vandenyną.

„Phobos-Grunt“ praradimas laikomas viena didžiausių Rusijos kosmonautikos nesėkmių pastarąjį dešimtmetį. Ji Rusijos iždui kainavo apie 5 milijardus rublių. „Roskosmos“ vadovų teigimu, „Phobos-Grunt“ buvo prarastas dėl to, kad kosminio aparato kūrėjai nepakanakami gerai apsaugojo jį nuo kosminės radiacijos. „Phobos-Grunt“ projektuotojų numatyta apsauga nuo sunkiųjų didelės energijos dalelių esą buvo nepatenkinama, be to, nebuvo numatyta kosminio aparato kompiuterio perkrovimo žemojoje orbitoje aplink Žemę galimybė.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
51(2)
36(3)
32(0)
24(0)
23(0)
20(2)
17(0)
15(0)
15(2)
12(0)
Savaitės
88(0)
75(2)
67(6)
67(9)
Mėnesio
151(27)
135(0)
111(1)
109(2)
108(0)