Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Artimiausiomis naktimis – įspūdingiausi Jupiterio vaizdai naktiniame skliaute (Video)

2014-02-24 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (3099)
    Share

Mėgėjai pasidairyti po naktinį dangų artimiausiomis naktimis neturėtų praleisti neeilinės progos pamatyti geriausią per artimiausius 12 metų Jupiterio vaizdą. Juolab, kad pastarosios naktys – nuostabiai giedros ir vaiskios.

Nuo kovo 1 d. Saulės sistemos planetų karaliumi vadinamas Jupiteris ir keturi didžiausi jo palydovai (Ijo, Ganimedas, Kalista, Europa) giedrame naktinio dangaus skliaute iš bet kurio Lietuvos taško turėtų būti matomi ir pro žiūronus.

1 100 kartų už Žemę didesnis Jupiteris kovo 1 d. atsidurs už 700 mln. km nuo Žemės ir kitą kartą taip gerai matomas bus tik 2026 m.

"Jupiteris yra Saulės sistemos planetų gigantas, - pasakoha Londono universitetinio koledžo (Jungtinė Karalystė) astronomas Stivas Mileris (Steve Miller). – Už Žemę jis didesnis 1 100 kartų, masyvesnis – 200 kartų. Tai – visiškai kitoks pasaulis. Jame nėra nei sausumos, nei vandenynų. Tai – didžiulis dujų kamuolys, dujinis milžinas. Jo atmosferoje šėlsta labai dinamiškas klimatas – jis planetos paviršiuje sukuria juostas, įspūdingas dėmes ir kitus objektus."

"Pažvelgę į Jupiterį pro žiūronus nuo kovo 1 d., pamatysite, kad Jupiteris tikrai nėra žvaigždė, - tikinna kitas minėtos mokymo įstaigos astronomas Chrisas Aridžas (Chris Arridge). – Turėtumėte pamatyti ir keturis Galilėjaus palydovus – didžiausius Jupiterio mėnulius. Šie aplink Jupiterį apskrieja per keletą dienų. Atkreipkite dėmesį į jų išsidėstymą, kai stebėsite Jupiterį keletą naktų."

"Viliamės, kad tai bus geriausia proga gauti kokybiškiausias Jupiterio nuotraukas fotografuojant iš Žemės, - pareiškė NAW vadovas dr. Robertas Masėjus (Robert Massey). – Be to, tai bus puiki galimybė į šią nuostabią planetą pažvelgti su astronomija rečiau susiduriantiems žmonėms. Jupiteris bus beveik artimiausiame Žemei orbitos taške, todėl pro žiūronus (arba dar geriau – teleskopą) atrodys išties įspūdingai."

Susiorientuoti danguje ir susirasti Jupiterį, kitas planetas ar kitus įdomius objektus naktiniame danguje padės šis interaktyvus žvaigždėlapis.

Vaizdo siužetas

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
53(0)
37(8)
31(0)
30(0)
26(0)
24(0)
17(0)
17(6)
Savaitės
86(9)
84(5)
69(0)
63(2)
Mėnesio
136(27)
132(0)
121(6)
113(14)
111(0)