Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Vienu pelės paspaudimu į Mėnulį! NASA sukūrė pirmąjį interaktyvų Mėnulio žemėlapį.

2014-03-20 (1) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (1677)
    Share

Ši didžiausia kada nors sukurta mėnulio nuotrauka, astronomams bei mėgėjams atveria galimybę, tiesiog sėdint prie savo kompiuterio, ištyrinėti mėnulio šiaurės ašigalį taip smulkiai, kaip dar niekada nėra tekę anksčiau.

NASA sukūrė neįtikėtiną dviejų metrų pikselyje raiškos atvaizdą, kuris apima daugiau nei vieno ketvirtadalio JAV plotą. Iš 10 581 nuotraukų „suklijuota“, mozaika yra pakankamai detali, kad būtų įmanoma aiškiai įžvelgti tekstūrą bei subtilius mėnulio paviršiaus atspalvius.

Interaktyvųjį Mėnulio vaizdą galite pamatyti čia.

Šią didelės skiriamosios gebos mozaiką NASA sukūrė panaudodama erdvėlaivio „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) kameras. Jų internetinio tinklapio lankytojai pasižvalgyti po mėnulio Šiaurės regioną gali naudodami priartinimo ar nutolinimo įrankį.

Kaip teigė LRO projekto NASA Goddardo kosminių skrydžių centro mokslininkas John Keller: „šis unikalus vaizdas yra puikus šaltinis ne tik mokslininkams, bet ir visuomenei“.

LRO įdomias įžvalgas bei įvairių duomenų vizualizacijas visuomenei teikia jau beveik penkerius metus. Pastaroji mozaika buvo padaryta dviejų LRO siauro kampo fotokamerų pagalba. Jos yra Mėnulį tyrinėjančio prietaisų komplekto, žinomo kaip „Lunar Reconnaissance Orbiter Camera“ (LROC), dalis. Kameros gali fiksuoti vaizdą milžinišku diapazonu tiek apšviestose, tiek šešėlyje esančiose srityse.

„Didžiąją mozaikos sukūrimui prireikė keturių metų ir didžiulių LRO projekto komandos pastangų. Dabar mes turime žemėlapį, padedantį narplioti iki šiol tyrėjams ramybės nedavusius mokslo klausimus ir ieškoti geriausių nusileidimo vietų būsimoms kosminėms misijoms Mėnulyje“, – teigia Arizonos universiteto pagrindinis LROC tyrėjas Mark Robinson.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(9)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
26(6)
26(0)
23(0)
19(0)
17(0)
16(5)
Savaitės
86(9)
69(0)
63(2)
Mėnesio
137(27)
132(0)
122(6)
114(14)
111(0)