Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Astronomai užfiksavo ryškiausią gimstančių planetų vaizdą

2014-11-09 (0) Rekomenduoja   (36) Perskaitymai (906)
    Share

Milžiniškas radijo teleskopas Čilėje astronomams leido užfiksuoti ryškiausiai matomą iki šiol darytą besiformuojančių planetų vaizdą. ALMA (angl. Atacama Large Millimeter/submillimeter Array ) teleskopu užfiksuotame vaizde matomi dujų ir dulkų žiedai žiedai, supantys į Saulę panašią žvaigždę HL Tau, kuri nuo Žemės nutolusi maždaug 450 šviesmečių, praneša Space.com

„Nuotraukoje matomi žiedai yra jaunų planetas primenančių kosminių kūnų, kurie formuojasi diske, padarinys, – sakė vienas iš ALMA komandos narių Stuarttas Corderis. – Tai – labai netikėta, nes HL Tau žvaigždei ne daugiau nei milijonas metų ir paprastai aplink tokias žvaigždes nėra didelių planetų kūnų, kurie galėtų galėtų suformuoti mūsų dabar matomas struktūras.“

Tačiau labiausiai mokslininkus nustebino ALMA radijo teleskopu darytos nuotraukos ryškumas.

„Pirmą kartą pamatęs šią nuotrauką pamaniau, kad tai yra simuliacija. Ji buvo tiesiog per gera“, – įspūdžiais dalijosi Nacionalinės radijo astronomijos observatorijos Virdžinijoje (JAV) direktorius Tony Beasley'us.

Nuotrauka yra ryškiausia, kurią kada nors pavyko padaryti ALMA teleskopu. Ji netgi ryškesnė ir už daugelį darytų garsiuoju „NASA Hubble“ teleskopu, pridūrė mokslininkai.

HL Tau supa dulkės ir dujos, todėl žvaigždę labai sunku pamatyti regimojoje šviesoje. Tačiau ALMA galėjo užfiksuoti planetos vaizdą ir pro ją dengiantį sluoksnį, nes teleskopas sukurtas taip, kad Visatą būtų galima stebėti gerokai ilgesnėmis bangomis, kurios patenka tarp radijo ir infraraudonųjų spindulių elektromagnetinio spektro.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(36)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(36)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
107(36)
33(3)
32(6)
27(5)
24(1)
20(0)
15(2)
14(2)
Savaitės
88(9)
70(0)
Mėnesio
137(27)
132(0)
123(6)
114(14)
112(0)