Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Astronomų pramiegotas dramblio dydžio atradimas: tik dabar pastebėjo didžiausias ir ryškiausias kada nors matytas „super galaktikas“

2016-03-20 (0) Rekomenduoja   (40) Perskaitymai (2044)
    Share

Pasižiūrėjus į iliustracijose pavaizduotas ryškias spiralines galaktikas sunku įsivaizduoti, kaip jos galėjo būti nepastebėtos anksčiau. Tačiau būtent taip ir buvo iki šiol, kol astronomijos apžvalgoje jos buvo prilygintos ryškiausioms ir didžiausioms kada nors matytoms galaktikoms, rašo gizmodo.com.

Iliustracijoje pavaizduotos super spiralėmis vadinamos galaktikos atrastos „Sloan Digital Sky Survey“ instrumentu. Kai astronomai sugrupavo tolimų objektų duomenis, jie nustebo pamatę, kad kai kurios galaktikos buvo ne artimos įprastinio dydžio spiralinės galaktikos, o labai tolimos.

Astrophysical Journal“ publikuoto tyrimo vyriausiasis autorius Patrickas Ogle‘as iš Kalifornijos technologijos  instituto galaktikų atradimą prilygino dramblio dydžio sausumos gyvūno atradimui,  kurio zoologai būtų nepastebėję anksčiau.

Galaktikų masė yra maždaug 10 kartų didesnė už mūsų Paukščių Tako, jos 8-14 kartų ryškesnės ir jose gali susiformuoti iki 30 kartų daugiau žvaigždžių. Būtent itin didelės žvaigždžių formavimosi galimybės astronomus privertė kvestionuoti ligšiolines žinias apie spiralines galaktikas.

Dabartinėse teorijos teigiama, kad tokio dydžio super spiralės neturėtų gebėti išsilaikyti.

Kai spiralinės galaktikos auga, jos įtraukia vis daugiau ir daugiau supančių dujų, iš kurių formuojasi žvaigždės. Traukdamos dujas jos galiausiai pasiekia tašką, kai dujų būna per daug ir, užuot formavusios naujas žvaigždes, pradeda jas gesinti.

Vis dėlto šios super spiralės, atrodo, auga ir formuoja žvaigždes be jokių limitų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(40)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(40)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
91(5)
57(0)
45(5)
36(0)
20(0)
15(7)
12(0)
Savaitės
107(14)
76(0)
73(6)
63(1)
Mėnesio
156(0)
133(27)
125(0)
111(5)
110(0)