Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Raketos paleidimas Rusijoje: Putinas įniršęs, o ekspertai ginasi keisčiausiais pasiteisinimais (Video)

2016-04-29 (10) Rekomenduoja   (24) Perskaitymai (275)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Pirmas, taigi istorinis, raketos startas iš Rytinio kosmodromo Rusijai pavyko iš antro karto. Pirmasis bandymas balandžio 27 d. buvo nutrauktas iki starto likus pusantros minutės. Tai labai įsiutino prezidentą Vladimirą Putiną, kuris asmeniškai atvyko stebėti parodomosios procedūros.

Vladimiras Putinas buvo piktas

Kaip rašo „Komersant“, V.Putinas labai supyko, kad buvo taip pažemintas Rusijos kosmonautikos autoritetas – startą iš naujojo kosmodromo, kurio statybas vienas po kito ženklino pinigų grobstymo skandalai, stebėjo visos kosminės pasaulio valstybės.

Todėl dar balandžio 27 d. V.Putinas pareiškė papeikimą agentūros „Roskosmos“ vadovui Igoriui Komarovui ir už automatiką atsakingam valdininkui Leonidui Šalimovui. Rusijos prezidentas pareiškė, kad šie asmenys neatitinka profesinių reikalavimų. L.Šalimovas bartas už automatikos kabelio blogą veikimą (juo ir atėjo pavojaus signalas, neleidęs tęsti starto procedūros).

Kaip rašė Rusijos spauda, galėjo lėkti ir kai kurių Kremliaus valdininkų galvos.

Viešai V.Putinas palaiko, o akis į akį duoda pylos

Pats V.Putinas viešai sakė, kad „iš esmės buvo galima raketą leisti ir 27 d., bet technika persistengė“.

V.Putinas sakė: „Aš žinau, kaip ir kodėl įvyksta tokie dalykai. Įsisavinant naują techniką, reikia naujų matematinių skaičiavimų, reikia priprasti prie naujų įrengimų. Todėl natūralu, kad technika kartais paveda“.

Jis sakė palaikantis Rytinio kosmodromo darbuotojus, kurie labai stengiasi.

„Tačiau kai kosmoso agentūros vadovas man aiškina, kad kažkoks giroskopas (prietaisas, skirtas sukimuisi surasti) yra nepatikimas ir dėl to nepavyksta paleisti raketos, ar kad oras blogas, kyla klausimas, ar tos detalės negalėjo iš anksto patikrinti?“, – piktinosi V.Putinas. Jo manymu, pagrindinė pirmosios nesėkmės priežastis yra netvarka ir aplaidumas kosmoso srityje.

Po tyrimo rasta kelios dešimtys trūkumų

Po nesėkmingo raketos starto balandžio 27 d. buvo mestos visos pajėgos trūkumams nustatyti. Kadangi V.Putinas nusprendė likti kosmodrome iki antrojo bandymo paleisti raketą, inžinieriams trūks plyš reikėjo ištaisyti klaidas.

Kaip rašo lenta.ru, buvo skubiai pakeistas komutacijos blokas ir ryšio kabeliai. Iš viso, pasak „Roskosmos“ vadovo Igorio Komarovo, buvo rasta apie 20 trūkumų, kurie pašalinti.

„Roskosmos“ atstovas prabilo apie lygintuvą, kuris genda

Kol įvairios komisijos aiškinasi, kodėl automatinė sistema atidėjo startą (kosmonautikos praktikoje – tai dažnas reiškinys), agentūros „Roskosmos“ atstovas Igoris Burenkovas radijo laidai „Komersant FM“ paaiškino, kas, jo manymu, nutiko.

Beje, „Roskosmos“ prieš skrydį buvo apdraudęs raketą „Sojuz 2.1a“ 1 mlrd. rublių. Visos sistemos draustos 1,84 mlrd. rublių.

„Roskosmos“ atstovo teigimu, dėl atidėto raketos skrydžio panikuoti nereikia – nebuvo kilusi jokia avarinė situacija. Telemetriniai duomenys rodo, kad reikia dar kartą atlikti kai kuriuos testus. Jo teigimu, Rytinis kosmodromas dar nebaigtas statyti, tačiau jo sistemos veikia, tačiau reikalauja papildomos patikros.

I.Burenkovo teigimu, raketų startai atidedami visose šalyse – tai nieko naujo.

„Juk net ir lygintuvas namuose ima ir sulūžta. O raketa – gerokai sudėtingesnė technika. Automatika prieš startą parodė, kad sistemoje yra trūkumų. Juos dabar specialistai ir bando išsiaiškinti“, – sakė I.Burenkovas.

Eksperto manymu, reikia džiaugtis, kad sistema klaidą parodė dar raketai esant Žemėje, o ne pakilus į kosmosą. Nes ten ištaisyti klaidas būtų neįmanoma.

Jo teigimu, dėl šio starto atidėjimo nebaigtas statyti kosmodromas tikrai nėra kaltas – problema slypėjo pačioje raketoje.

„Roskosmos“ atstovas, paklaustas, kas bus nubaustas už atidėtą pirmąjį startą (nes tai pakenkė Rusijos įvaizdžiui), nuo atsakymo išsisuko. Sakė, kad lauks komisijos išvadų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(34)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(24)
Visi šio ciklo įrašai:
2016-04-29 ->
Raketos paleidimas Rusijoje: Putinas įniršęs, o ekspertai ginasi keisčiausiais pasiteisinimais (Video)
2016-04-28 ->
Komentarai (10)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(0)
27(5)
23(0)
16(0)
16(0)
14(0)
11(0)
Savaitės
70(1)
70(0)
62(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
105(0)
105(26)