Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Elonas Muskas paskelbė, kaip kosmose sekasi raudonam Tesla elektromobiliui: heliocentrinė orbita tiesiai į Marsą

2018-02-07 (16) Rekomenduoja   (60) Perskaitymai (385)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

JAV kosminių skrydžių kompanija SpaceX, atlikdama pirmąjį supersunkiosios raketos Falcon Heavy skrydį, į kosmosą iškėlė asmeninį Elono Musko elektromobilį Tesla Roadster. Pakilusi į stabilią orbitą aplink Žemę, antroji raketos pakopa įjungė variklius trečią kartą ir iškėlė platformą su elektromobiliu į heliocentrinę orbitą, susikertančią su Marso orbita, tačiau nesiekiančia Cereros orbitos, Twitter paskyroje pranešė Elonas Muskas.

Vasario 6 dieną SpaceX pirmą kartą išbandė naują supersunkiąją raketą Falcon Heavy. Bandymo metu kompanija šoninius greitintuvus, iš kurių du jau pabuvojo kosmose 2016 metais, kai iškėlė raketą Falcon 9, sėkmingai nutupdė. Kompanija bandė nutupdyti ir centrinį pirmosios pakopos segmentą, tačiau jis sudužo į vandenį dideliu greičiu. Po sėkmingo paleidimo Falcon Heavy tapo didžiausią naudingą svorį nešančia raketa iš visų dabar esančių.

Be to, kad tai buvo tokios galingos raketos paleidimas, įdomus ir pats naudingas krovinys. Mat kompanija į priekinę raketos dalį nusprendė įdėti ne plieno ar betono balastą, o automobilį. Tai asmeninis Elono Musko elektromobilis — vyšninės spalvos pirmos kartos Tesla Roadster. Prie automobilio vairo inžinieriai pasodina manekeną, vardu „Starman“. Kaip sakė Muskas, starto metu automobilyje gros Davido Bowie'io daina „Space Oddity“.


David Bowie- Space Oddity Original Video (1969)

Po starto vykusioje spaudos konferencijoje Muskas taip pat sakė, kad manekenas vilki tikrą skafandro, kurį kompanija planuoja naudoti pilotuojamame kosminiame laive Crew Dragon, prototipą.

Paleidimo metu antroji raketos pakopa du kartus įjungė variklį ir pakilo į stabilią orbitą aplink Žemę 7000 kilometrų aukštyje. Po kelių valandų pakopos varikliai vėl buvo įjungti ir dalis su automobiliu buvo iškelta į heliocentrinę orbitą. Elonas Muskas savo Twitter paskyroje publikavo orbitos brėžinį. Matoma, kad ji kerta Marso orbitą, tačiau Cereros orbitos nesiekia. Orbitos perihelis bus 0,98 astronominio vieneto, o afelis – 2,61 a.v.

Verta paminėti, kad formaliai tai nėra pirmas į kosmosą iškeltas elektromobilis. Elektromobilius naudojo amerikiečiai astronautai per aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje vykusias tris „Apollo“ misijas. Juose ratus suko atskiri elektros varikliai, maitinami iš vienkartinių baterijų. Automobiliais astronautai galėjo tyrinėti gerokai didesnius Mėnulio paviršiaus plotus. Misijos „Apollo 17“ metu nuo nusileidimo modulio astronautai sugebėjo nutolti 7,6 kilometrus.

Įdomu, kad tos misijos metu astronautams netgi teko teko taisyti automobilį. Eugene'as Cernanas netyčia nuplėšė dalį galinio rato sparno ir važiuojant, iš po mėnuleigio ratų kilo daug dulkių, kuri nusėsdavo ant prietaisų skydelio ir kitos įrangos. Ekipažui prie likusios sparno dalies lipnia juosta teko priklijuoti keturis nusileidimo vietos žemėlapio lapus.

G. Kopijev

nplus1.ru

Verta skaityti! Verta skaityti!
(61)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(60)
Visi šio ciklo įrašai:
2019-08-22 ->
2019-01-11 ->
2018-11-21 ->
2018-11-03 ->
2018-02-19 ->
2018-02-16 ->
Komentarai (16)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(1)
24(2)
20(0)
14(2)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)