Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Simonas Bendžius

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Astronomija ir kosmonautika

Autorius: Simonas Bendžius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Ieškota tik tokių įrašų, kurie yra įkelti į rubriką „Astronomija ir kosmonautika“. Galite peržiūrėti visus portalo technologijos.lt įrašus, kuriuos parašė Simonas Bendžius

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-01-30 25
Tarptautinė mokslininkų komanda teigia atradusi seniausią Žemės akmenį. Jam 4 mlrd. metų, ir jis surastas Mėnulyje.
(3) 2016-09-11 60
Atrasta planeta Proksima b savo mase ir paviršiaus temperatūra atrodo gana panaši į Žemę, o planuojama zondų kelionė į ją truktų apie 20 metų, LRT RADIJUI sako Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro astrofizikas Kastytis Zubovas. Visgi, anot jo, galimos gyvybės egzistavimą planetoje gali žlugdyti per didelis žvaigždės aktyvumas.
(0) 2016-05-24 7
Nuo to laiko, kai Mėnulyje nusileido erdvėlaivis „Apollo 17“, kurio iki šiol nėra niekas aplankęs, todėl įdomu, kaip Mėnulyje išsilaikė skirtingos medžiagos – plastikas, oda ir kitos, LRT RADIJUI sako kompanijos „Part Time Scienists“ įkūrėjas ir vadovas Robertas Bohme. Anot jo, tai tik vienas iš tikslų, kurių siekiama, bandant įvykdyti privačią misiją į Mėnulį.
(0) 2016-04-18 37
Žemė labai graži, bet ji negyvuos amžinai, todėl apsilankymas žvaigždžių sistemoje Kentauro alfa galėtų būti bandymas pasižiūrėti, kur žmonija galėtų persikelti toliau.
(2) 2014-09-11 7
Atlikus ne vieną tyrimą, paaiškėjo, kad daug sveikesni ir ilgiau gyvena rudenį gimę žmonės, ir gali būti, kad kosminiai fizikos veiksniai keičia genų aktyvumą, sako kardiologas ir klinikinės kosmobiologijos specialistas Elijahas Stupelis.
(0) 2013-09-30 1
„Amerikoje kalbama apie projektą siųsti erdvėlaivį į asteroidą, kažkaip jį pagauti ir nusiųsti į Mėnulio orbitą, kad astronautai galėtų ten nukeliauti ir ištirti“, – pasakoja NASA Reaktyvinės traukos laboratorijos vyriausiasis technologas Jonas Žmuidzinas. Jo žiniomis, NASA šiuo metu svarsto, galbūt tokį projektą iš tikrųjų reikėtų vykdyti.
(10) 2013-08-12 0
Rugpjūčio 6 d. suėjo lygiai metai, kai amerikiečių sukonstruotas robotas „Curiosity“ („Smalsumas“) sėkmingai nusileido ant Marso paviršiaus. Raudonoji planeta jau seniai domino mokslininkus kaip toji, kurios sandara labai panaši į Žemės ir iš kurios galima sužinoti, kaip Visatoje atsiranda gyvybė ir kokių sąlygų jai reikia.
(0) 2013-08-05 0
Rugpjūtis, ko gero, yra svarbiausias laikas astronomijos mėgėjams – būtent tada naktiniame danguje ryškiausiai matomi meteorų lietūs. „Juos geriausia stebėti užmiestyje, aukštesnėse vietovėse“, – pataria specialistas.
(1) 2013-05-08 3
Ernestui Kalabuckui dar tik dvidešimt, o jis jau kuria projektus, kuriuos būtų galima supainioti su NASA projektais. Paleidęs du savadarbius zondus į kosmosą ir nufotografavęs Lietuvą, studentas nesustoja ir ketina į orą skraidinti vis sunkesnius daiktus, galų gale – ir patį žmogų.
(0) 2013-04-03 0
Įsibėgėja pirmojo lietuviško kosminio palydovo „Lituanica SAT-1“ darbai. Jaunų mokslininkų komanda skelbia, kad šio projekto reikšmė Lietuvai – didžiulė, o įrenginį į orbitą dar šį rudenį planuojama paleisti JAV, iš vietos, kuri davė pradžią daugeliui žymių astronautų misijų.
(1) 2013-03-04 0
Prieš porą savaičių Rusijoje, Čeliabinsko mieste, nukritęs meteoritas trumpam sukėlė vietinių žmonių paniką, o pasauliui – nuostabą. Šis retas įvykis daugelį žmonių paskatino sunerimti. Galbūt galime tikėtis ir didesnių staigmenų iš kosmoso? Kaip išvengti Žemėje nepageidaujamų meteoritų? Tiems, kuriems rūpi šie klausimai, mokslininkai turi tris geras ir dvi blogas žinias.