Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Arnoldas Lukošius

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Astronomija ir kosmonautika

Autorius: Arnoldas Lukošius

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Ieškota tik tokių įrašų, kurie yra įkelti į rubriką „Astronomija ir kosmonautika“. Galite peržiūrėti visus portalo technologijos.lt įrašus, kuriuos parašė Arnoldas Lukošius

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2016-10-14 12
Skamba kaip fantastinio romano siužetas, tačiau šį kartą tai net labai rimta. Spaudos konferencijoje Paryžiuje Tarptautinio kosmoso tyrimo centro (AIRC) komanda paskelbė planus sukurti Asgardiją (Asgardia) – valstybę, kuri įsikurs dirbtiniame palydove ir bus visiškai nepriklausoma nuo jokios žemiškos vyriausybės. Tik kaip čia atsitiko, kad tokią gražią Vakarų žiniasklaidą sudominusią idėją siūlo žmogus, tuo pat metu kuriantis bendrosios Rusijos kosminės gynybos koncepciją?
(0) 2016-06-27 17
Pasirodo, pagrindinis „Roskosmos“ mokslinis institutas „Tsniimash“ tęsia Mėnulio bazės projektą, pradėtą dar 1970-aisiais. Instituto atstovė spaudai Olga Žarova leidiniui „Izvestija“ patvirtino, kad, nepaisant nubraukto biudžeto, ilgalaikės bazės Mėnulyje kūrimo darbai vyksta.
(0) 2016-06-10 -5
Jamesas Obergas dar tada, kai 1990 m. dirbo NASA, labai rimtai susidomėjo, kodėl žmonės taip dažnai regi ateivius, internete daugybė istorijų apie susidūrimus su NSO, o aktyvistai nežemiškos kilmės objektus nuolat aptinka NASA darytose nuotraukose ar kosmose filmuotoje medžiagoje. Dabar dirbdamas žurnalistu jis negaili laiko ir jau žino tikrus atsakymus, kas išties yra Kalifornijos danguje regėtas žydras spindulys ar iš kosminio laivo nufilmuotos „gyvos“ dėmės.
(8) 2016-05-10 55
Ateivių iš kitų planetų pasirodymo žmonija laukia nuo tos minutės, kada suprato, kad žvaigždės danguje ne rojaus lemputės, o kitos Saulės, aplink kurias gali suktis kitos Žemės, kuriose gali gyventi kiti žmonės. Na, žodžiu, seniai. Gal jau kokį šimtmetį. O nuo 1960-ųjų aktyviai tų ateivių civilizacijų ieško klausydamasi iš kosmoso sklindančių radijo bangų. Ir nieko. Visiška tyla.
(2) 2016-04-13 57
Nespėjome aprašyti metodo, kurį taikydami mokslininkai tikisi tyrimo zondus iki artimiausios žvaigždės nuskraidinti per 15 metų, o jau atsirado labai rimta iniciatyva šį projektą paversti realybe.
(1) 2016-03-17 12
Astronomai jau kurį laiką stebi priešmirtines žvaigždės „WD 1145+017“ konvulsijas – virtusi baltuoju nykštuku ji lėtai į gabalus drasko šalia esančias planetas. Mokslininkai, stebintys šį vaizdą galingiausiais Žemėje esančiais teleskopais, mano, kad „Mirties žvaigžde“ virtęs baltasis nykštukas jau sunaikino bent 15 dangaus kūnų. O kada nors tokiu nykštuku gali virsti ir Saulė.
(0) 2016-03-15 26
Iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane paleistas palydovas „ExoMars“, kuris tirs metano dujų kilmę Marso atmosferoje, praneša BBC. Rusijai tai jau dvidešimtas bandymas pasiųsti misiją į Marsą. Viena bėda – visos misijos, kurias vykdė, ligi šiol baigdavosi nesėkmėmis. Ši planeta Rusijai – lyg užkeikta
(3) 2015-04-29 29
Pažiūrėjęs šį vaizdą supranti kelis fundamentaliai nemalonius dalykus. Neįtikėtina, bet paprasčiausias akivaizdus planetų ir žinomų žvaigždžių dydžių palyginimas gali gerokai supurtyti fundamentalų tikėjimą Dievo, o įsitikinimą, kad žmogus yra visatos centras ar bent jau vienas svarbiausių gyvybių joje, – išsprogdina, anihiliuoja ir susmulkina efektyviau, negu lašas nikotino bebrą. Tad gal tau geriau nė neįsivaizduoti, kokio dydžio yra žvaigždė „VY Canis Majoris“…
(2) 2014-07-17 3
Tegul JAV, Kinijos, Rusijos, Kazachstano ar Prancūzijos Gvianos kosmodromuose toliau riaumoja komercinius, mokslinius ir karinius krovinius į kosmosą gabenančios raketos. Europoje kol kas tylu – europiečių nešėjos ozono skyles bado kažkur kitur. Nieko – netrukus viskas pasikeis. Jungtinės Karalystės vyriausybė patvirtino ketinimus iki 2018 m. šalyje pastatyti kosmodromą. Tiksliau – kosmouostą. Tai bus antra tokia vieta pasaulyje pritaikyta turistams skraidinti į kosmosą.