Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 

Rolandas Maskoliūnas

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Astronomija ir kosmonautika

Autorius: Rolandas Maskoliūnas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Ieškota tik tokių įrašų, kurie yra įkelti į rubriką „Astronomija ir kosmonautika“. Galite peržiūrėti visus portalo technologijos.lt įrašus, kuriuos parašė Rolandas Maskoliūnas

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-12-15 13
Skriedama kosminėje erdvėje kartu su Žeme tarsi erdvėlaiviu, žmonija stengiasi kuo geriau suprasti kosmoso aplinką, įvairių dangaus kūnų susidarymo procesus ir jų sandarą. Įgimto smalsumo vedami, kurdami išradingus instrumentus: teleskopus ir kosmines observatorijas, vis geriau įsivaizduojame mūsų planetos ir Visatos evoliucijos ypatumus bei ateitį.
(0) 2014-12-09 9
Lietuvos astronomai kartu su Europos kosmoso agentūros specialistais ketina sudaryti itin tikslų, trimatį mūsų Galaktikos žvaigždėlapį. GAIA palydovas leis astronomams inventorizuoti milijardą žvaigždžių ir geriau suprasti, kaip ir kodėl susiformavo mūsų Galaktika.
(0) 2014-12-03 14
Kodėl paslaptingieji Visatos objektai – juodosios skylės tokios svarbios galaktikų evoliucijoje? Milijonus metų trunkantį jų poveikį modeliuoja Lietuvos mokslininkai, o filmo „Tarp žvaigždžių“ autoriams pavyko netikėtai atrasti tikrąjį jų pavidalą. Pažvelkime į juodąsias skyles iš arčiau.
(2) 2014-11-21 46
„Pasaulį vaizduoju kaip didelę simfoniją“, – sakė žymus lietuvių kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Naujausi fizikų atradimai ir kosmologinės teorijos leidžia manyti, kad pasaulio struktūra primena labai harmoningą ir sudėtingą geometrinę figūrą.
(5) 2011-09-06 0
Ne tik žmonės, bet žvaigždės nemėgsta vienumos, jos buriasi į grupes. Dauguma jų skrieja kosminėje erdvėje susibūrusios į galaktikas. Kosminės infraraudonojo spektro observatorijos „Hershel“ duomenys keičia įsitikinimus apie galaktikų formavimosi ypatumus.
(2) 2011-04-05 1
Kaip senovės egiptiečiai sugebėjo nustatyti, kad Žemė yra apvali ir sukasi aplink Saulę? Kaip majų žyniai tiksliai apskaičiavo, per kiek dienų Žemė apskrieja Saulę? Paleoastronomai teigia, kad dangaus šviesulių stebėjimas nuo seniausių laikų skatino smegenų evoliuciją, meninius sugebėjimus ir lėmė žmonijos progresą.
(0) 2011-01-24 0
Net patys tobuliausi ar galingiausi instrumentai ne visada padeda atskleisti gamtos ir visatos paslaptis. Ypač tuomet, kai tyrimo objektų neįmanoma stebėti ir nagrinėti iš arčiau. Mėgindami užpildyti šią spragą, Lietuvoje dar gana egzotiškos profesijos – žvaigždžių atmosferų modeliavimo – atstovai konstruoja ir taiko moderniausius kompiuterinius modelius.
(6) 2010-12-28 0
Globalesnio klausimo už šį pasaulyje nėra: iš kur atsirado Visata ir kas buvo prieš tai? Naudodami tokius superjautrius instrumentus kaip kosminė observatorija „Planck“, mokslininkai stebi Didžiojo sprogimo aidą ir teigia aptikę įrodymų, jog mūsų Visata nebuvo vienintelė. Bręsta nauja kosminio mąsto sensacija?
(8) 2010-12-20 0
Ne tik žmonės, bet dažnai ir žvaigždės nemėgsta vienumos – jos buriasi į grupes. Dauguma jų kosminėje erdvėje skrieja galaktikų forma.
(2) 2010-12-13 0
Ar lengva suskaičiuoti, kiek Visatoje yra žvaigždžių? Sunku, bet įmanoma. Naujos kartos kosminės observatorijos stebi gimstančias ir mirštančias žvaigždes, galaktikų susidūrimus, o mokslininkai modeliuoja galaktikų evoliucijos mechanizmus, analizuoja Didžiojo sprogimo liekanas ir mėgina įžvelgti prieš tai egzistavusių Visatų pėdsakus.
(4) 2010-11-03 0
Mėnulis – nuolat mus lydintis palydovas. Viliojančiai artimas ir labai reikalingas, bet vis dar kupinas paslapčių ir gal „ufonautų“. 1969 m. Mėnulyje nusileido pirmieji žmonės. Deja, po trejus metus trukusių skrydžių, Apollo programa buvo baigta anksčiau laiko. Kodėl?
(3) 2010-01-06 0
Šiais metais baigiasi trys didelės kosminės ekspedicijos, kurių pagrindiniai herojai - sudėtingi mechanizmai. Bruzdesio Žemės atmosferoje ir už jos ribų netrūks ir artimiausioje ateityje.