Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-04-23 0
Fizikų komanda iš Vermonto ir Voterlo universitetų atrado sferą, sudarytą iš šalto helio atomų, kuri paklūsta keistiems fizikos dėsniams, dar vadinamiems susipynusio paviršiaus dėsniams, kurie taip pat pastebimi juodosiose skylėse. Šis atradimas buvo paskelbtas 2017 metų kovo 13 dienos mokslinio žurnalo „Nature Physics“ numeryje.
(0) 2021-04-23 1
2017 metais aptiktas pirmasis tarpžvaigždinis svečias Saulės sistemoje – 1I/’Oumuamua. Po dvejų metų – kometa 2I/Borisov. Kaip tokie objektai išmetami iš savo gimtųjų sistemų ir paleidžiami į tarpžvaigždinę kelionę?
(0) 2021-04-22 5
Kosminės šiukšlės – neveikiantys palydovai, raketos ir jų dalys – tampa vis didesne problema. Vienas iš didžiausių pavojų yra jų susidūrimai: du objektai, lekiantys kilometrų per sekundę greičiu vienas kito atžvilgiu, susidūrę pažyra į šipulius, kurie gali sunaikinti gretimus objektus ir sukelti kaskadą. Galutinė tokio įvykio, vadinamo Kesslerio sindromu, pasekmė – orbita aplink Žemę, užpildyta nuolaužomis taip tankiai, kad tampa nebeįmanoma skristi į kosmosą. Nenuostabu, kad daugybė tyrimų grupių visame pasaulyje ieško būdų, kaip išvengti tokios baigties ir apskritai išspręsti kosminių šiukšlių problemą.
(3) 2021-04-21 43
TKS programa artėja prie pabaigos, o tai rodo ambicingo mokslinio bendradarbiavimo eros pabaigą.
(2) 2021-04-21 6
Į Žemę nuolatos krenta kosminės dulkės ir didesni objektai – meteoroidai. Bet koks jų srautas pasiekia planetos paviršių, pasakyti sudėtinga. Dulkės formuojasi ir Žemėje – ir dėl žmonių veiklos, ir dėl natūralių erozijos bei vulkaninių procesų, taigi kaip atskirti, ar nuo žemės pakelta dulkelė yra kosminė?
(0) 2021-04-20 24
Ne paslaptis, kad Antrojo pasaulinio karo įvykiai ir technologijos įkvėpė George'o Lucaso viziją apie toli toli esančią galaktiką. Tačiau, kai kuriuos filme vaizduojamus erdvėlaivių dizainus įkvėpė paprasčiausi buitiniai daiktai randami garaže ar virtuvėje.
(2) 2021-04-20 38
„Tai nutiko. Šiandien mūsų Marso sraigtasparnis įrodė, kad valdomas skrydis pakylant nuo kitos planetos paviršiaus yra įmanomas. Kad ši galimybė taptų realybe, prireikė šiek tiek išradingumo, atkaklumo ir dvasios“, – toks tekstas pasirodė pirmadienio popietę NASA „Twitter“ paskyroje.
(5) 2021-04-19 31
Ar girdėjote apie tai, kad NASA išleido milijonus rašikliui, skirtam rašyti kosmose, o Sovietų Sąjunga naudojo pieštukus?
(4) 2021-04-19 30
NASA pasirinko JAV kosminių technologijų bendrovę „SpaceX“ įgyvendinti misiją, kurios metu astronautai vėl išsilaipins Mėnulyje – pirmą kartą nuo 1972 metų, pranešė agentūra.
(0) 2021-04-18 2
Norite, kad atostogos būtų net ne fantastiškos, o tiesiog kosminės? Šitai tikrai įmanoma, jei tiktai pasisektų apsilankyti Lenkijoje esančiame bunkeryje, pastatytame kaip slėptuvė branduolinio pavojaus atveju, tačiau nuo šiol naudojamame pagal kitą paskirtį.
(0) 2021-04-16 30
Teorinės fizikos profesoriaus ir futuristo Michio Kaku teigimu, tokių kompanijų kaip „SpaceX“ dėka pasiekėme „antrąją kosmoso tyrimų aukso erą“.
(0) 2021-04-16 5
Daug yra danguje ūkų, kurie mūsų akims primena ką nors žemiško – katės akį, Kalifornijos valstiją ar raganos galvą. O šis ūkas primena liepsnos liežuvius.
(0) 2021-04-16 12
Tamsioji materija greičiausiai egzistuoja visoje Visatoje. Jos gravitacija išlaiko galaktikas ir spiečius neišsilakstant. Bet kitaip nei gravitaciškai ji arba visai nesąveikauja, arba sąveikauja taip silpnai, kad kol kas aptikti pėdsakų nepavyko.