Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Visiškai kitoks požiūris į kosminės gyvybės paiešką: neurofiziologas vaizdžiai paaiškino Fermi paradoksą ir kaip „gorilos efektas“ trukdo surasti nežemišką gyvybę (Video)

2018-04-17 (0) Rekomenduoja   (24) Perskaitymai (3395)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Tyrėjai įvardino vieną iš pagrindinių priežasčių, jų manymu, trukdančią mums išvysti hipotetinių nežemiškųjų civilizacijų atstovus. Beje, jų atradimo galimybės dėl to nelabai išauga.

Apie Fermi paradoksą dabar kalbėti „madinga“: tai galima būtų paaiškinti kai kurių privačių kompanijų (visų pirma – SpaceX) pasiekimais kosminių raketų kūrimo ir naudojimo srityje. Tačiau vis viena priminsime: Fermi paradoksu vadinamas faktas, kad neužfiksuojame hipotetinių nežemiškųjų civilizacijų pėdsakų, nors teoriškai tokios civilizacijos galėtų rastis įvairiausiuose Visatos kampeliuose ir su mumis susisiekti. Nors formuluotė atrodo paprasta, paradoksą bando perkąsti geriausi planetos protai.

Dabar savo išvadas pristatė ispanas neurofiziologas Gabriel de la Torre, kuris drauge su kolegomis išanalizavo, kaip žmonės suvokia objektus ir reiškinius. Eksperimente dalyvavo 137 savanoriai, kurie palydovinėse nuotraukose turėjo pastebėti įvairius dirbtinius objektus, pavyzdžiui, tiltą, namą ar kelią. Kai kuriose fotografijose be viso kito, dar buvo ir aiški „anomalija“ — miniatiūrinė gorilos fotografija.


„Kosminės gorilos efektas“ gali trukdyti aptikti ateivius

Paaiškėjo, kad įprastoje situacijoje žmonės tokias keistenybes pastebėjo beveik visada, tačiau dėmesį sutelkę į kokius konkrečius fotografijos aspektus, 66% procentai savanorių „gorilų“ nepamatė.

Vadinamąjį „gorilos efektą“ JAV mokslininkai atrado maždaug prieš 20 metų. Jie išsiaiškino, kad skaičiuojantys kamuolio perdavimus gali nepastebėti netikėtai pasirodžiusio žmogaus gorilos kostiumu.


Gabriel de la Torre mano, kad šias išvadas kuo puikiausiai galima pritaikyti ir nežemiškų civilizacijų paieškoms. Tiksliau, pasak jo, nežemiškų civilizacijų fotografijose nematome, nes žmogus remiasi savo įsivaizdavimu, kaip atrodo hipotetiniai ateiviai.

Be to, kaip rodo gauti rezultatai, racionalūs žmonės (dažniausiai mokslininkai), dažniau už kitus linkę naudoti analizės metodą, kuris gali būti labai klaidingas. „Nesuprantame, kaip stipriai unikalus žmogaus pasaulio supratimas riboja mūsų galimybes, ir mums sunku tai pripažinti“, — pabrėžia mokslininkas.

Pavyzdžiui, gal hipotetiniai ateiviai gyvena kituose matmenyse arba gal jie sudaryti iš egzotiškų materijos formų. Nors, vėlgi, tai tik spėlionės.

I. Vedmedenko

naked-science.ru

Verta skaityti! Verta skaityti!
(30)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(24)
Visi šio ciklo įrašai:
2018-04-17 ->
Visiškai kitoks požiūris į kosminės gyvybės paiešką: neurofiziologas vaizdžiai paaiškino Fermi paradoksą ir kaip „gorilos efektas“ trukdo surasti nežemišką gyvybę (Video)
24
2013-02-13 ->
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
57(0)
28(0)
24(0)
22(5)
18(1)
18(1)
17(0)
14(0)
13(1)
Savaitės
88(5)
82(5)
63(5)
62(0)
Mėnesio
172(28)
136(55)
126(30)
107(4)
94(7)