Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„SpaceX“ sausį išbandys naują daugkartinio naudojimo erdvėlaivį: jei viskas pavyks, JAV prasidės nauja kosmonautikos era (Video)

2018-11-28 (0) Rekomenduoja   (34) Perskaitymai (1723)
    Share

JAV kosminių technologijų bendrovė „SpaceX“ kitų metų sausio 7-ąją planuoja be įgulos paleisti į kosmosą naująjį daugkartinio naudojimo erdvėlaivį „Crew Dragon“, pranešė NASA.

Su Tarptautine kosmoso stotimi (TKS) turintį susijungti erdvėlaivį iš NASA kosmodromo, esančio Floridos Kanaveralo kyšulyje, į orbitą iškels raketa „Falcon 9“, taip pat sukonstruota „SpaceX“. Paleidimas numatytas 23 val. 57 min. vietos (sausio 8-ąją, 6 val. 57 min. Lietuvos) laiku.

Pirmąjį pilotuojamą „Crew Dragon“ skrydį dalyvaujant astronautams veteranams Robertui Behnkenui ir Douglasui Hurley planuojama įvykdyti kitų metų birželį, kai erdvėlaivis dvi savaites skries kosmose. 

Prieš tai aparatas bus dar dukart paleistas be įgulos – per šiuos skrydžius bus išbandyta avarinio nusileidimo kapsulė.

Komerciniai pilotuojami skrydžiai naujuoju erdvėlaiviu leis NASA pirmąkart po programos „Space Shuttle“ nutraukimo 2011 metais nebebūti priklausomai nuo Rusijos erdvėlaivių „Sojuz“, kurie šiuo metu yra vienintelis būdas JAV, Europos šalims, Kanadai ir Japonijai pasiųsti į TKS astronautus, pažymi Vakarų analitikai.

Korporacija „Boeing“ šiuo metu drauge su NASA kuria naująjį pilotuojamą erdvėlaivį „Starliner“. Jo bandomąjį skrydį planuojama įvykdyti kitų metų pavasarį, o už pusmečio – iškelti šį kosmoso laivą į orbitą su įgula.

„SpaceX“ vysto savo erdvėlaivį pagal su NASA pasirašytą 2,6 mlrd. JAV dolerių (2,3 mlrd. eurų) vertės sutartį. Bendrovė taip pat susitarė su amerikiečių kosmoso agentūra dėl 20 šio kosminio laisvo skrydžių krovinių gabenimo tikslais.

„Boeing“ savo ruožtu pasirašė su NASA sutartį, kurios vertė yra 4,2 mlrd. dolerių (3,7 mlrd. eurų). Skirtingai nei ant vandenyno paviršiaus nusileidžiantis „Crew Dragon“, „Starliner“ turės nusileisti ant sausumos JAV vakarinėje dalyje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(34)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(34)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(0)
24(9)
21(2)
19(1)
18(0)
15(2)
12(0)
Savaitės
89(1)
Mėnesio
150(2)
148(15)
145(3)
143(12)
140(22)