Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Siūloma kosminiuose teleskopuose panaudoti lazerines „dirbtines žvaigždes“: kam to prireikė ir kas tai yra

2019-01-11 (0) Rekomenduoja   (9) Perskaitymai (55)
    Share

Kosminiai teleskopai darosi vis didesni. Ateityje jų veidrodžiai bus segmentuoti – sudaryti iš daugelio atskirai judančių dalių. James Webb kosminis teleskopas, kuris turėtų pakilti 2021 metais, yra vienas pavyzdys. Tačiau kaip užtikrinti, kad visi veidrodžio segmentai nukreipti į tą patį stebimą objektą ir gaunamas vaizdas tikrai bus ryškus?

Neseniai pasiūlytas metodas, paremtas antžeminių teleskopų praktika naudoti lazerines „dirbtines žvaigždes“. Tokie lazeriai, šviečiantys panašia kryptimi, kaip ir teleskopo stebėjimo laukas, padeda teleskopo sistemoms greitai reaguoti į atmosferos sąlygų pokyčius ir paryškinti matomą vaizdą. Kosmose, aišku, atmosferos nėra, bet lazerio spindulys irgi gali praversti.

Mažame palydove įmontuotas lazeris galėtų šviesti lazeriu į teleskopo veidrodžius – taip teleskopo regėjimo lauke atsirastų papildomas, dirbtinis šviesos šaltinis. Tiksliai žinoma šaltinio padėtis ir savybės leistų teleskopo sistemoms sekti jo padėtį ir suderinti veidrodžių padėtį taip, kad jie visi būtų nukreipti tinkamu kampu į detektorių. Tyrėjų skaičiavimu, tokia sistema gaunamų vaizdų tikslumą padidintų iki šimto kartų – tai yra būtina, kad kosminiais teleskopais galėtume tyrinėti atskiras egzoplanetas.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(11)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(9)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
33(3)
31(7)
25(9)
23(2)
19(3)
15(0)
13(1)
Savaitės
62(9)
Mėnesio
647(32)
262(38)
149(17)
118(28)