Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Aptiktos netikėtos žvaigždės su geležiniu apsiaustu

2019-02-03 (0) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (110)
    Share

Žvaigždes supančios dujos dažnai yra šiek tiek daugiau praturtintos sunkiais cheminiais elementais, nei tipinė galaktikos tarpžvaigždinė medžiaga, mat jas papildo žvaigždžių vėjai. Visgi galaktikoje, kurioje sunkesnių už helį elementų, vadinamų metalais, vidutiniškai yra dešimt kartų mažiau, nei Saulėje, aptikti žvaigždes, gaubiamas beveik vien iš geležies sudarytų dulkių, yra netikėta.

Tokia žvaigždžių grupė aptikta Paukščių Tako palydovinėje galaktikoje Didžiajame Magelano debesyje.

Šios žvaigždės yra milžinės, artėjančios prie savo gyvenimo pabaigos. Jų amžius siekia apie 100 milijonų metų. Stebėjimams jos pasirinktos todėl, kad jau anksčiau žinoma, kad jų spektrai atrodo gana keistai. Daugumos tokių žvaigždžių aplinkoje aptinkama daug silikatų, tačiau prie šių žvaigždžių jų nerasta.

Nauji stebėjimai parodė, kad spektrą galima paaiškinti kietų geležies dalelių kuriama sugertimi. Tai reiškia, kad šios žvaigždės prigamino neįprastai daug geležies, bet mažai magnio ir deguonies – elementų, kurie labai svarbūs silikatų formavimuisi.

Spėjama, kad žvaigždžių gelmėse, ties riba tarp branduolio ir išorinių sluoksnių, susidarė sąlygos labai sparčiai branduolinei sintezei, kuri iš branduolio kylančius atomų branduolius efektyviai paverčia anglimi.

Tolesnis šių ir panašių neįprastų žvaigždžių nagrinėjimas bus naudingas siekiant geriau suprasti žvaigždžių struktūros ir evoliucijos detales.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(15)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(13)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
49(0)
33(1)
24(5)
20(0)
18(0)
15(0)
14(0)
11(4)
Savaitės
98(2)
79(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
85(3)