Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Tai jau trečias kartas per pustrečios savaitės, kai TKS įgulos nariai išeina į atvirą kosmosą: teko keisti akumuliatorius ir tiesti naujus laidus (Video)

2019-04-10 (0) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (445)
    Share

Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) astronautai atliko akumuliatorių keitimo ir laidų tiesimo darbus. Tai jau trečias kartas per pustrečios savaitės, kai TKS įgulos nariai išeina į atvirą kosmosą.

NASA astronautė Anne McClain ir Kanados astronautas Davidas Saint-Jacques jau skubiai atliko dalį akumuliatorių keitimo darbų, prasidėjusių praėjusį mėnesį.

„Gerai, puikus darbas“, – radijo ryšiu sakė Misijų kontrolės centras.

Vėliau astronautai ties kabelius už 400 km aukštyje skriejančios stoties ribų, siekdami parūpinti jai atsarginę elektros grandinę stoties naudojamai kanadiečių gamybos roboto rankai bei išplėsti bevielių ryšių tinklą.

Tęsiami darbai susiję su dviejų senų akumuliatorių keitimu.

Vienas iš šešių ličio jonų akumuliatorių neveikia, todėl A.McClain teko pašalinti adapterį, kurį ji buvo anksčiau įrengusi.

Praėjusią savaitę skrydžio dispečeriai kosminės stoties roboto ranka pašalino sugedusį akumuliatorių ir jo kroviklį.

Misijos valdytojai taip pat nuotoliniu būdu įrengė atsarginį kroviklį ir vieną iš senų akumuliatorių. Antras pasenęs akumuliatorius bus įtaisytas vėliau šią savaitę – taip pat nuotoliniu būdu.

NASA pranešė, kad ruošiasi nusiųsti į TKS dar vieną naują akumuliatorių, bet nepatikslino kada. Pasak pareigūnų, iki tol senų ir naujų akumuliatorių kombinacija veiks normaliai.

A.McClain jau buvo išėjusi į kosmosą du kartus, o D.Saint-Jacques – vienąkart. Jų šešių mėnesių trukmės misija prasidėjo gruodžio mėnesį.

Kitas išėjimas į atvirą kosmosą numatytas kitą mėnesį – tąsyk darbus atliks du stotyje esantys rusai. Šešių asmenų TKS įguloje dar yra du amerikiečiai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(0)
34(0)
31(0)
24(0)
18(6)
17(2)
16(0)
16(0)
15(0)
13(0)
Savaitės
243(97)
111(20)
59(0)
Mėnesio
139(14)
128(7)
110(4)
107(15)
105(13)