Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Į pasėlių lauką įsirėžė „objektas, panašus į ugnies kamuolį“ (Video)

2019-07-29 (0) Rekomenduoja   (12) Perskaitymai (110)
    Share

Futbolo kamuolio dydžio kosminė uola su dideliu griausmu įsirėžė į užlietą ryžių lauką Madhubani rajone Biharo valstijoje. Garsas ir pakilę dūmai pribloškė vietinius ūkininkus, rašo „The Guardian“

Rajono valdžios atstovas Kapilas Ashokas laikraščiui „Times of India“ pasakojo, kad darbininkai pranešė matę „iš dangaus besileidžiantį į ugnies kamuolį panašų objektą“. Vėliau Mahadeva kaimo gyventojai iš 150 cm gylio duobės iškasė kosminę uolą.

Objektas buvo apibūdintas kaip šviesiai rudos spalvos, šiek tiek blizgantis ir sveriantis apie 15 kg. Buvo pranešta, kad jis pasižymi stipriomis magnetinėmis savybėmis. K.Ashokas Indijos spaudos fondui sakė, kad radinys atrodo kaip uola „bet blizga kur kas labiau nei turėtų blizgėti nepoliruotas akmuo“.

Iš pradžių objektas bus laikomas Biharo muziejuje, bet vėliau bus perkeltas į Šrikrišnos mokslo centrą Patnos mieste, kur jį ištirs ekspertai. Meteorai yra dulkių ir uolienų dalelės, kurios patekusios į Žemės atmosferą, dažniausiai sudega.

Meteoritai – tai meteorai, kurie išgyvena skrydį per atmosferą ir nukrenta ant Žemės paviršiaus. Šie kosminiai kūnai mokslininkams naudingi tuo, kad gali padėti tyrinėti Saulės sistemos istoriją.

Indijos Tamil Nadu valstija teigia, kad meteoritas užmušė autobuso vairuotoją ir sužeidė dar tris žmones. Nors Indijos mokslininkai šį regionų valdžios institucijų teiginį palaiko, NASA mokslininkai į tokį teiginį žiūri kritiškai.

Kai 2013 m. danguje virš Rusijos miesto Čeliabinsko sprogo meteoras, buvo sužeista beveik 1100 žmonių. Meteoras suskilo į dalis prieš tai, kai įsirėžė į žemę, tačiau sprogimo banga padarė žalą pastatams ir nubloškė žmones per kambarius.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(12)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
28(0)
27(0)
25(5)
23(4)
19(1)
18(0)
15(1)
14(3)
11(0)
Savaitės
158(16)
85(1)
56(6)
52(3)
Mėnesio
180(10)
111(1)
107(20)