Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

„Terminatoriaus juosta“ pasiteisino kosminių šiukšlių bandyme — kaip tai veikia ir kada grįš

2020-01-25 (0) Rekomenduoja   (22) Perskaitymai (110)
    Share

Greitai bus atliekamas ir kitas orbitinis modulio testas.

Žemės orbitoje išbandyta viena iš technologijų, galinčių pagerinti kosminių šiukšlių šalinimą.

2019 birželį į Žemės orbitą didžiulė SpaceX Falcon Heavy raketa iškėlė du tuzinus palydovų, tarp kurių ir Džordžijos technologijos instituto komandos sukurtas 70 kilogramų aparatas Prox-1. Netrukus Prox-1 sėkmingai išskleidė The Planetary Society saulės burę LightSail 2

Bet Prox-1 užduotys tuo nesibaigė. Rugsėjo pradžioje palydovas aktyvavo „Terminator Tape“ užrašų knygutės modulį, pritvirtintą prie Prox-1 išorės. Vašingtone įsikūrusios Tethers Unlimited sukurtas modulis išvyniojo 70 metrų ilgio elektrai laidžią juostą, kuri, padidindama pasipriešinimą, turėjo pažeminti Prox-1 orbitą.

Ir, kaip sakė Tethers Unlimited atstovai, Terminator Tape savo darbą atliko.

„Praėjus trims mėnesiams nuo paleidimo, laikmatis įjungė Terminator Tape, ir JAV kosmoso stebėjimo tinklas (U.S. Space Surveillance Network tinklas parodė, kad palydovas iš karto pradėjo žemėti daugiau nei 24 kartus greičiau [nei pirma],“ praeitą savaitę paskelbtame pranešime teigė Tethers Unlimited CEO Rob Hoyt.

„Greitas neveikiančių palydovų pašalinimas tokiu būdu padės spręsti didėjančią kosminių šiukšlių problemą,“ pridėjo Hoytas. „Sėkmingas bandymas patvirtina, kad ši lengva ir nebrangi technologija yra efektyvi priemonė, padėsianti palydovų programoms atitikti orbitinių šiukšlių mažinimo reikalavimus.“

Daugelis ekspertų pabrėžia, kad kosmoso šiukšlės kelia nemažą grėsmę šios srities naudojimui ir tyrinėjimui. Ir ši grėsmė tik auga, nes vis palydovus į orbitą iškelti darosi vis paprasčiau ir pigiau. Daugėjant erdvėlaivių, kuriuos kontroliuoja įvairaus patirties lygio žmonės, susidūrimų tikimybė augs ir toliau. Ir net keli susidūrimai kosmose gali sukelti nuolaužų kaskadą, labai ilgam paversianti kai kuriuos orbitos regionus nepanaudojamais.

Tad, tokie žmonės kaip Hoytas ir jo komanda kuria priemones, turinčias padėti nuleisti tarnybą baigusius palydovus iš orbitos kuo greičiau. Tokia technika, kaip kaip Terminator Tape ir panašios pasipriešinimą didinančios burės, lydėtų palydovus į orbitą. Kitos grupės kuria šiukšles medžiojantį erdvėlaivį, kuris grobį gaudytų harpūnais ar tinklais.

 

Terminator Tape bandymai dar nebaigti. Tethers Unlimited drauge su kompanijomis Millennium Space Systems, TriSept Corp. ir Rocket Lab rengia Dragracer misiją, kuria lygins dviejų vienodų palydovų pašalinimą iš orbitos. Jie skirsis tik vienu dalyku, viename bus Terminator Tape modulis, o kitame – nebus.

Mike Wall
www.space.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(23)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(22)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
37(1)
25(0)
24(6)
22(0)
20(3)
18(3)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
114(22)
58(0)
Mėnesio
150(2)
118(15)
114(22)
100(5)