Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

NASA paskelbė, kas dalyvaus sekančiose „SpaceX“ misijose – štai kas skris į TKS ir kada įvyks „Crew-1“ ir „Crew-2“ misijos

2020-07-29 (0) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (110)
    Share

Jau aišku, kad sekančiose misijose su „Crew Dragon“ kapsule į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) skris ne dviejų, o 4 astronautų komandos. Prie amerikiečių prisijungs ir kitų šalių atstovai.

„Crew-1“ misijoje dalyvaus 4 astronautai: NASA delegavo pirmąją moterį Shannon Walker, Michael‘ą Hopkins‘ą ir Victor‘ą Gloverį, o JAXA (Japonijos kosmoso agentūra) siunčia Soichi Noguchi.

Jau numatyta, kad „Crew-1“ komandos skrydis į TKS įvyks šių metų rugsėjo antroje pusėje.

NASA patvirtino ir sekančios „Crew-2“ misijos sudėtį. Prie kosmose jau du kartus buvusios Shane Kimbrough prisijungs kartą jame taip buvusi Megan McArthur. Abi moterys vadovaus misijai: Shane bus komandos vadė, o Megan – pilotė.

„Crew-2“ misijoje taip pat dalyvaus ir jau 3 kartus kosmose buvęs JAXA astronautas Akihiko Hoshide bei ESA (Europos kosmoso agentūros) astronautas Thomas Pesquet.

Abu vyrai taip pat labai patyrę ir Hoshide į TKS skrido dar 2008-aisiais su „Space Shuttle Discovery“ erdvėlaiviu.

Pesquet dalyvavo sekančiose dvejose misijose ir kosmose praleido 196 dienas. Bendras „Crew-2“ įgulos kosmose praleistų dienų skaičius siekia 521.

Kada įvyks „Crew-2“ misija? Kol kas NASA tikslios datos nėra paskelbusi, bet jei visi pasirengimo darbai vyks pagal planą – tai turėtų įvykti ne anksčiau, kaip kitų metų pavasarį.

Šios naujienos mus pasiekė likus vos kelioms dienoms iki to momento, kai pirmieji su „Crew Dragon“ kapsule į TKS nuskridę astronautai keliaus atgal į Žemę.

„Demo-2“ misija artėja į pabaigą ir gegužės 30 dieną prasidėjusi istorinė misija, kai pirmą kartą į kosmosą astronautus nuskraidino privačios kompanijos erdvėlaivis, pasibaigs rugpjūčio 2 d.

NASA vyriausiasis administratorius Jimas Bridenstine’as anksčiau pranešė, kad „Crew Dragon“ skrydis namo suplanuotas rugpjūčio 2 dieną, 15 val. (Lietuvos laiku tai bus 22:00 val.).

Pirmiausiai astronautai turės atsijungti nuo TKS, prasibrauti pro Žemės atmosferą ir nusileisti Atlanto vandenyne, kur juos iškart pasiims šalia esantis laivas.

Tikslus išvykimo laikas vis dar yra „judantis taikinys“, - teigė NASA Johnson’o kosmoso centro viešųjų ryšių pareigūnas Kyle Herring’as.

Šiuo metu planuojama, kad „Crew Dragon“ kapsulės atsijungimo nuo TKS procedūra prasidės rugpjūčio 1 dieną, apie 20 val. (Lietuvos laiku tai jau bus rugpjūčio 2 d., 3 val. nakties), tačiau tikslius laikus sužinosime artimiausiu metu.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(13)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Darius Verbickas
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(6)
27(9)
20(7)
13(0)
13(4)
10(1)
Savaitės
84(7)
66(9)
58(0)
Mėnesio
151(2)
119(15)
115(22)
102(5)