Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

NASA žino būdą, kaip tiksliai ir saugiai nusileisti Mėnulyje: išbandys artimiausioje misijoje

2020-10-05 (0) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (385)
    Share

NASA sukūrė visiškai naują sistemą, dėl kurios nusileidimas Mėnulyje ir Marse gali būti mažiau rizikingas - ir ji jau planuojama išbandyti būsimoje misijoje.

Projekto tikslas – pagerinti nusileidimo saugumą, derinant lazerinių jutiklių rinkinį, kamerą, spartųjį kompiuterį ir keletą sudėtingų algoritmų – visa tai pavyks įgyvendinti be piloto.

„Tai, ką mes kuriame, yra visiškai nauja nusileidimo sistema, kuri veiks būsimose „Artemis“ misijose į Mėnulį ir gali būti pritaikyta Marsui“, – NASA pranešime teigė projekto vadovas Ron Sostaric. „Mūsų užduotis yra sujungti atskirus komponentus ir įsitikinti, kad jie veikia kaip vientisa sistema“.

Naujoji sistema suteiktų galimybę nusileisti įvairesnėse vietose, įskaitant šalia riedulių ar kraterių. Taip pat padėtų nustatyti saugias tikslines zonas, kurios yra tik pusės futbolo aikštės dydžio.

 

„SPLICE“ sistema pirmiausia palygina žemiau esančio paviršiaus rodiklius su žinomų vietovių duomenų baze, kad išsiaiškintų, kur nusileidimo aparatas tiksliai yra. Likus 3-4 mylioms iki Mėnulio paviršiaus trijų spindulių lazeris nustatytų saugiausią nusileidimo vietą.

NASA tikisi, kad naujoji sistema leis pirmajai moteriai nusileisti Mėnulyje jau 2024 metais vykdant „Artemis“ programą.

 

Pirmiausia planuojama išbandyti sistemą skrydžio metu su „Blue Origin“ raketa „New Shepard“. Šių bandymų metu „SPLICE“, užuot ieškojęs saugios vietos nusileisti Mėnulyje, ieškos tinkamo reljefo Žemėje raketos „New Shepard“ nusileidimui.

„Saugus ir tikslus nusileidimas kitame pasaulyje vis dar kelia daug iššūkių“, – sako John Carson, vienas iš „SPLICE“ sistemos bendrakūrėjų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(16)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(14)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
31(1)
29(0)
25(0)
23(0)
20(0)
16(0)
12(0)
12(9)
10(0)
Savaitės
85(0)
75(0)
61(2)
59(0)
Mėnesio
109(9)
108(14)
82(0)
75(0)