Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Ištyrė Marinerio slėnio Marse nuotraukas: kas lėmė, kad šios kopos pavirto uolienomis, o ne buvo išpustytos nuolatinių vėjų?

2020-10-19 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (220)
    Share

Marse yra daug kopų. Kai kurios jų – tokios senos, kad spėjo pavirsti uolienomis, bet išlaikė kopoms būdingas formas, tokias kaip nuožulnūs šlaitai į vietą pusę ir išlenkti gūbriai.

Tokie įdomūs objektai atrasti ištyrus Marinerio slėnio nuotraukas. Žemėje į uolas suspaustos kopos ilgai neišliktų dėl nuolatinės erozijos ir tektoninių plokščių judėjimo, tačiau Marse, nors ir paveiktos aplinkos veiksnių, kopos išliko apie milijardą metų.

Šių fosilizuotų (tiksliau sakant – litifikuotų) kopų panašumas į šiandienines leidžia spręsti, kad prieš milijardą metų Marso atmosferos slėgis ir klimato sąlygos buvo panašios į šiandienines. Taip pat jų egzistavimas įrodo, kad kopos Marse formavosi tikrai ilgą laiką.

Tolesni šių kopų tyrimai ir kitur galbūt esančių suakmenėjusių kopų paieškos padės geriau suprasti Raudonosios planetos evoliuciją. Vienas svarbus ir kol kas neatsakytas klausimas yra turbūt pats akivaizdžiausias – kas lėmė, kad šios kopos pavirto uolienomis, o ne buvo išpustytos nuolatinių vėjų?

Tyrimo rezultatai publikuojami JGR Planets.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
37(0)
31(0)
26(0)
24(0)
21(0)
20(0)
19(0)
15(9)
13(4)
Savaitės
93(1)
80(0)
70(5)
Mėnesio
93(0)
83(5)
78(6)