Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Pristatytas detaliausias atominio vandenilio struktūrų tyrimas: aiškėja, kaip formuojasi Galaktinis fontanas

2020-11-05 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (275)
    Share

Dauguma tarpžvaigždinių dujų Paukščių Take yra vandenilio atomai. Jie daugiausiai kaupiasi Galaktikos diske bei aplink jį, gaubia šaltesnius molekulinius debesis, sugeria žvaigždžių spinduliuotę bei supernovų sprogimų energiją ir kitaip sąveikauja su žvaigždėmis.

Naujame tyrime pristatomas detaliausias atominio vandenilio struktūrų tyrimas. Aukštos raiškos stebėjimai parodė, kad vandenilis daugiausiai pasiskirstęs pailgomis juostomis; vienos jų ilgis siekia beveik kiloparseką ir tai yra bene ilgiausias vieningas darinys mūsų Galaktikoje (spiralinės vijos yra daug ilgesnės, bet ne vientisos).

Dauguma juostų driekiasi lygiagrečiai Galaktikos diskui – jas taip ištempia disko sukimasis. Visgi keliose vietose užfiksuotos vertikalios juostos. Jos randamos aplink regionus, kuriuose ilgą laiką formuojasi žvaigždės, taigi tai greičiausiai yra daugelio supernovų sprogimų suformuoti dariniai. Vandenilis juose turbūt tolsta nuo disko arba artėja prie jo – abu procesai kartu sudaro vadinamąjį Galaktinį fontaną.

Šis atradimas parodo tvirtą ryšį taro vandenilio dujų morfologijos ir dinaminių procesų, vykstančių Galaktikoje, taigi ateityje morfologiją galima bus geriau panaudoti siekiant suprasti Galaktikos vystymosi istoriją.

Tyrimo rezultatai arXiv.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)