Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Iš kur Marse skystas vanduo? Juk kai jis egzistavo Saulės šilumos buvo mažiau

2020-12-15 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (165)
    Share

Prieš keturis milijardus metų Marse buvo daug skysto vandens – upių, ežerų, jūrų. Bet tuo metu Saulė švietė apie 30% silpniau, nei dabar. Dauguma Marso klimato modelių, net įtraukdami labai daug anglies dvideginio planetos atmosferoje, nesugeba atkurti tinkamos paviršiaus temperatūros, kad skystas vanduo ten galėtų egzistuoti.

Naujame tyrime nagrinėjama, kiek balansą pakeistų geoterminis (areoterminis?) šildymas. Tyrėjai nagrinėja dvi alternatyvas: Marsą, padengtą ledynais (vadinamas „sausas ir šaltas“ modelis) ir Marsą, pilną paviršinio vandens („šlapias ir šiltas“ modelis).

Pirmuoju atveju geoterminė šiluma galėtų efektyviai tirpdyti ledynų apačią ir taip sukurti poledines upes. Antruoju atveju geoterminė šiluma padėtų išlaikyti paviršiaus sąlygas stabilias ilgą laiką ir gal net palaikytų hidrotermines versmes vandenynų dugne.

Abiem atvejais reikšminga šiluma, sklindanti iš jaunos planetos gelmių, padaro popaviršinį sluoksnį tinkamiausia vieta ieškoti Marso gyvybės pėdsakų. Tai reiškia, kad pėdsakų paieškoms gali tekti į Marsą nugabenti galingų grąžtų ar kitokių kasimo prietaisų.

Tyrimo rezultatai publikuojami Science Advances.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
41(0)
41(0)
29(0)
25(1)
21(4)
19(4)
19(0)
15(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)