Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika

Iš Ryugu asteroido pargabenta ne tik smėlio ir akmenukų: tai yra pirmas kartas, kai ši medžiaga pargabenama iš kosmoso

2020-12-23 (0) Rekomenduoja   (58) Perskaitymai (55)
    Share

Gruodžio pradžioje Australijoje numesta kapsulė iš Japonijos zondo Hayabusa2 tikrai turi asteroido medžiagos – tą patvirtino tyrėjai, atidarę ją pirmadienį.

Kapsulė sudaryta iš keleto dalių; atidarę pirmąjį, išorinį kiaurą, mokslininkai aptiko tamsių dulkių, konsistencija primenančių smėlį. Diena vėliau atidaryta ir vidinė, 40 centimetrų skersmens paplokščia cilindrinė kapsulė, kurioje atrasta „labai daug“ asteroido medžiagos. Dalis medžiagos yra panašus smėlis ir dulkės, bet taip pat rasta ir didesnių granulių-akmenukų.

 

Pusę šios medžiagos ketinama panaudoti tyrimams jau dabar – iš pradžių Japonijoje, o nuo 2022 metų ja bus dalinamasi su NASA ir kitais tarptautiniais partneriais. Kita pusė medžiagos bus užkonservuota ateičiai, kai patobulės analizės technologijos.

Hayabusa2 kapsulėje buvo ne tik asteroido uolienų. Specialioje talpykloje pagauta ir iš asteroido sklindančių dujų. Talpykla šiek tiek pradaryta iškart po suradimo Australijoje ir vėliau Japonijoje – abu kartus išsiveržusių dujų cheminė sudėtis buvo tokia pati ir reikšmingai skyrėsi nuo Žemės atmosferos.

 

Taip pat talpykla nebuvo niekaip pažeista, ją uždarantis kaištis laikėsi sandariai. Šie požymiai leidžia pagrįstai teigti, kad talpykloje esančios dujos tikrai surinktos asteroide, o Žemės atmosferos priemaišos, jei ir egzistuoja, tėra visiškai menkos. Tai pirmas kartas, kai į Žemę pargabenamas dujų mėginys iš tolimojo kosmoso.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(61)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(58)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(4)
34(3)
32(8)
29(2)
29(0)
26(2)
18(0)
16(3)
12(0)
Savaitės
61(0)
50(0)
Mėnesio
144(36)
121(25)
118(14)
103(8)
96(7)